سناتور براگ – رد لایحه کریپتو استرالیایی ها را در معرض “بازار غیرقابل تنظیم” قرار می دهد


سناتور اندرو براگ می گوید رد لایحه کریپتو سرمایه گذاری ها را از استرالیا دور می کند، اما حقوقدانان استدلال می کنند که این بخشی از یک تصویر نظارتی بزرگتر است.

نویسنده این لایحه، سناتور اندرو براگ، هشدار داد که اگر لایحه دارایی های دیجیتال (مقررات بازار) توسط پارلمان رد شود، سرمایه گذاران استرالیایی در معرض بازارهای غیرقانونی قرار خواهند گرفت و سرمایه گذاری ها از کشور رانده خواهند شد.

در 4 سپتامبر، کمیته قانونگذاری اقتصادی سنا توصیه کرد که سنا لایحه براگ را رد کند و در عوض به مشورت صنعت در مورد توسعه مقررات ارزهای دیجیتال برای دولت ادامه دهد.

رئیس کمیته، سناتور حزب کارگر، جس والش، در گزارشی نوشت که توصیه می‌کند این لایحه تصویب نشود زیرا «نمی‌تواند با محیط نظارتی تثبیت‌شده کار کند و نگرانی واقعی در مورد آربیتراژ نظارتی و پیامدهای منفی برای صنعت ایجاد می‌کند».

براگ در یک اظهارنظر ایمیلی به کوین تلگراف، از توصیه کمیته انتقاد کرد و گفت که “مصرف کنندگان را در معرض یک بازار غیرقابل تنظیم قرار می دهد و سرمایه گذاری در خارج از کشور را افزایش می دهد.”

“مزایای مقررات دارایی دیجیتال دوگانه است: آنها از مصرف کنندگان محافظت می کنند و سرمایه گذاری و فعالیت بازار را تشویق می کنند. به همین دلیل است که این مقررات توسط دولت لیبرال سابق در اکتبر 2021 در دستور کار قانونگذاری قرار گرفت.

براگ رد این لایحه را به دلیل تعداد اعضای حزب کارگر که ریاست کمیته سنا را بر عهده دارند، به عنوان تصمیمی عمدتاً با انگیزه حزبی تلقی کرد و به شدت از تصمیم آنها برای مخالفت با این لایحه انتقاد کرد و مدعی شد که “اجرای مقررات دارایی دیجیتال در استرالیا را متوقف می کند”. ”

استرالیا یک بازار دارایی دیجیتال تنظیم شده خواهد داشت. در عوض، ما به پایان سال 2023 نزدیک می شویم و دولت هیچ برنامه ای برای اجرای این مقررات ندارد.”

در حالی که براگ سیاست های حزبی را مقصر می داند، لیام هنسی، یکی از شرکای شرکت حقوقی بین المللی Clyde & Co، به کوین تلگراف گفت که این امتناع بیشتر در مورد یک فرآیند نظارتی جداگانه است، به ویژه سند مشاوره وزارت خزانه داری در مورد اجرای “نقشه توکن” توسط دولت.

هنسی گفت رد پیشنهادی پیش‌نویس لایحه براگ برای مقررات ارزهای دیجیتال در استرالیا «نه خوب و نه بد» است.

او گفت: «تردیدی وجود ندارد که لایحه سناتور براگ و توجهی که این قانون داشته است و بازخوردهای صنعت مورد توجه قرار خواهد گرفت.» سنا در حال حاضر مملو از قانون‌گذاری به معنای وسیع‌تر است، بنابراین فکر نمی‌کنم این تأخیر زیاد قابل درک باشد.»

«به گفته من [Bragg’s] هنسی در پایان گفت: این لایحه و کار انجام شده در آن برای اطلاع از رویکرد دولت ارزشمند خواهد بود.

در آگوست گذشته، دولت کارگر کار نقشه برداری توکن را اعلام کرد که از خزانه داری برای “تعیین نحوه تنظیم دارایی های رمزنگاری و خدمات مرتبط” و اطلاع رسانی تصمیمات نظارتی آتی استفاده می کند.

مرتبط با: بایننس استرالیا «واقعاً مطمئن است» که تنظیم‌کننده‌های GM از کریپتو حمایت خواهند کرد

در 3 فوریه، وزارت خزانه داری یک توصیه عمومی در مورد این عمل منتشر کرد و اعلام کرد که این یک گام کلیدی در برنامه دولت برای تنظیم بازار دارایی دیجیتال است.

از آن زمان تاکنون، اشاره اندکی به دارایی‌های دیجیتال یا رویکردی گسترده‌تر برای مقررات دولتی در مورد آنها شده است.

براگ برای اولین بار لایحه دارایی های دیجیتال (مقررات بازار) 2023 را با هدف “حمایت از مصرف کنندگان و تشویق سرمایه گذاران” در ماه مارس معرفی کرد.

این لایحه توصیه هایی را برای تنظیم استیبل کوین ها، تغییرات مجوزها و الزامات نگهداری ارائه می کند.

این لایحه در مجلس سنا است و قرار است در جلسه آینده به رای گذاشته شود.

مجله: کتیبه های مکرر – «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی

گزارش تکمیلی توسط هلن پارتز.


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *