رسوایی 145 میلیون دلاری ارز خارجی استرالیا، Bitget جایگاه چهارم را کسب کرد، چین ممنوعیت NFT را لغو کرد: آسیا اکسپرس


آسیا اکسپرس: پلیس صرافی ارزهای دیجیتال و پولشویی فیات استرالیا را منهدم کردند، Bitget اکنون چهارمین صرافی بزرگ است، چین تا حدی ممنوعیت NFT را لغو می کند.

خلاصه اخبار هفتگی ما از شرق آسیا مهمترین تحولات این صنعت را گردآوری می کند.

بزرگترین رسوایی پولشویی استرالیا فاش شد

Changjiang Foreign Exchange، یک شرکت انتقال پول مستقر در استرالیا، در یک رسوایی پولشویی 145 میلیون دلاری (230 میلیون دلار استرالیا) گرفتار شده است.

در 26 اکتبر، یک عملیات پلیس 300 نفره که ملبورن، سیدنی، بریزبن، آدلاید و پرت را پوشش می داد، پس از تحقیقات 14 ماهه، هفت نفر، چهار تبعه چینی و سه تبعه استرالیایی را دستگیر کردند.

پلیس مدعی است که صرافی Changjiang که تحت یک عملیات تجاری قانونی ارز فعالیت می‌کرد، به شستن وجوه کثیف کمک کرده و ارز دیجیتال را از تقلب سرمایه‌گذاری و صرافی‌های رمزنگاری ثبت نشده آلوده کرده است.

در یک حادثه، یک تبعه چینی 37 ساله متهم شد که از خدمات چانگجیانگ برای پولشویی به ارزش 63 میلیون دلار (100 میلیون دلار استرالیا) از یک طرح چند ملیتی پونزی استفاده کرده است.

پلیس فدرال استرالیا در حال بررسی ارز خارجی Changjiang است
پلیس فدرال استرالیا در حال بررسی مبادلات خارجی Changjiang (AFP) است.

تحقیقات پس از آن آغاز شد که مقامات اجرای قانون متوجه ترافیک نامنظم در کیوسک‌های چانگ‌جیانگ در سراسر استرالیا در طول یک دوره قرنطینه سخت‌گیرانه مرتبط با COVID-19 شدند. پلیس از آن زمان تاکنون 13.27 میلیون دلار (21 میلیون دلار استرالیا) پول نقد و اقلام لوکس مختلفی را که گمان می رود با عواید حاصل از جرم خریداری شده است، کشف و ضبط کرده است. تحقیقات همچنان ادامه دارد.

سه ماهه سوم رنگارنگ Bitget

صرافی مشتقات رمزنگاری Bitget به چهارمین صرافی بزرگ از نظر حجم تبدیل شده است و تنها پس از Binance، OKX و ByBit قرار دارد.

بر اساس گزارش 20 اکتبر، Bitget ادعا می کند که سهم بازار آن به 9.43 درصد در مقایسه با حجم ناچیز دو سال پیش افزایش یافته است. این صرافی اعلام کرد که بیش از 9000 سرمایه گذار و همچنین 85000 سرمایه گذار فالوور یا کپی در سه ماهه سوم سال 2023 در سیستم گنجانده شده اند و مجموعاً 6.7 میلیون دلار سود خالص معاملاتی به دست آورده اند. با این حال، فعالیت تجارت صنعتی ترکیبی با 23 درصد کاهش سالانه در سه ماهه به 4.8 تریلیون دلار رسید.

از جولای تا سپتامبر، صندوق حفاظت از کاربران Bitget به 368 میلیون دلار رسید و اکنون به 350 میلیون دلار رسیده است. صرافی ادعا می کند که بدهی ندارد و همچنین نسبت اثبات ذخیره بیش از 200٪ دارد. در ماه سپتامبر، این شرکت یک صندوق EmpowerX 100 میلیون دلاری را راه اندازی کرد که به توسعه اکوسیستم اختصاص داشت و میزبان نشستی به همین نام در سنگاپور بود. همچنین در ماه جولای 60 نفر را برای برنامه های خود برای گسترش به خاورمیانه استخدام کرد.

حجم معاملات مشتقات بیت جت تا به امروز در حال افزایش بوده است.
حجم معاملات مشتقات بیت جت تا به امروز در حال افزایش بوده است. (بیتگت)
همچنین بخوانید
امکانات

Tokenomics، نه Ponzi-nomics: تأثیرگذاری بر رفتار، کسب درآمد

امکانات

آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟

چین تا حدی ممنوعیت NFT ها را لغو می کند

پس از یک سال سرکوب شدید مشاغل خصوصی بلاک چین، به نظر می رسد چین موضع خود را تا حدودی ملایم کرده است.

طبق اخبار محلی در 25 اکتبر، Xianyu (به معنای واقعی کلمه “ماهی حوصله”)، بازار پرچمدار همتا به همتا شرکت اینترنتی چینی علی بابا، سانسور کلمات کلیدی مربوط به “توکن های غیر قابل تعویض” را در ابزار جستجوی خود لغو کرده است. کلکسیون های Topnod NFT از علی بابا که در بلاک چین مورچه چاپ شده است.

مجموعه‌های دیجیتال Topnod به دلیل عدم قطعیت نظارتی از فهرست شدن در بازارهای ثانویه منع شده است. دسامبر گذشته، کوین تلگراف گزارش داد که پلتفرم تجاری رسمی NFT دولت چین قرار است امسال راه اندازی شود. این تغییر در زمان انتشار هنوز در حال توسعه است. از سال 2021، چین تقریباً تمام فعالیت‌های مرتبط با رمزارز را که برای مالکیت مستقیم ارزهای دیجیتال ثبت شده‌اند، به طور رسمی ممنوع کرده است.

بلاک چین بیمه سلامت بین ایالتی را در چین به هم متصل می کند

ساکنان استان های شانگهای، ژجیانگ، جیانگ سو و آنهویی اکنون می توانند ادعاهای بیمه سلامت خود را با استفاده از فناوری بلاک چین ارسال و تأیید کنند.

تحت مشارکت بیمه مورچه علی‌بابا، کاربران در آن مناطق می‌توانند ادعاهای خود را به صورت آنلاین ارسال کنند و ظرف چند ساعت پس از تأیید صحت بلاک چین، بازپرداخت خود را دریافت کنند.

در یک مثال، شخصی به نام آقای وانگ ادعای خود را برای درمان سرطان ریه در آنهویی ارائه کرد و مبلغ 17800 دلار (130000 یوان) را در عرض دو ساعت دریافت کرد. سو فانگ، مدیر موسسه بیمه مالی دانشگاه مالی و اقتصاد شانگهای، گفت:

«این بار، تمام صورت‌حساب‌های مالی و پزشکی الکترونیکی در دلتای رودخانه یانگ تسه باز شده و در مقیاس وسیع در خسارت‌های بیمه تجاری اعمال شده است. این به کاربرد واقعی ساخت و ساز دیجیتالی دلتای رودخانه یانگ تسه اشاره دارد. “این نه تنها راحتی واقعی را برای مردم به ارمغان می آورد، بلکه کارایی مطالبات بیمه را نیز بهبود می بخشد و به طور موثر از خطرات اخلاقی جلوگیری می کند.”

Ant Insurance از سال 2019 یک پورتال ادعایی مبتنی بر بلاک چین راه اندازی کرده است. این پلتفرم در چهار سال گذشته بیش از 2.25 میلیارد دعاوی پزشکی را پردازش کرده و به اشتراک گذاری اطلاعات بین ارائه دهندگان بیمه و متخصصان پزشکی را بهبود بخشیده است.

بیمه مورچه به مدعیان اجازه می دهد تا برنامه های خود را از طریق بلاک چین (وی چت) تأیید کنند.
چین ممنوعیت پلتفرم های NFT را کاهش داد تا امکان جستجوهای مرتبط را فراهم کند. (وی چت)

Huaian از بلاک چین برای بهبود نظارت استفاده می کند

دادگاه مردمی شهر Huaian City Jianpu از ترکیبی از تشخیص هوش مصنوعی، داده های بزرگ و فناوری بلاک چین برای بهبود نظارت بر اجرای قانون استفاده می کند.

از 25 اکتبر، دادگاه مردمی جیانپو یک سیستم “چند منظوره” برای نظارت بر بازدیدکنندگانی که وارد و خارج از ساختمان دادگاه می شوند ایجاد می کند. به محض تشخیص ورود بازدیدکننده به یک منطقه غیرمجاز، سیستم به ضابطان دادگستری هشدار می دهد تا بلافاصله آن فرد را دستگیر کنند. مقامات می گویند که این سیستم می تواند گشت زنی را در مناطقی که به سختی قابل نظارت است کاهش دهد:

خارج از دیوار دادگاه و در مکانهای تفریحی عمومی خارج از دادگاه ساختمان اصلی و غیره. فناوری تحلیل رفتار هوشمند می تواند برای ضبط و تحلیل هوشمندانه رفتار طرفین مورد استفاده قرار گیرد و هشدارهای اولیه در مورد رفتارهای خطرناک احتمالی مانند رفتار غیرعادی ارائه دهد. جلسات، تمرینات سخت، دعوا و غیره و به پلیس قضایی و سایر پرسنل تذکر داده شود که به سرعت و به نحو مقتضی توجه و برخورد کنند.»

ضابطان دادگستری از طریق این سامانه به تردد و جزئیات کلیه مراجعه کنندگان به محل دادگاه دسترسی خواهند داشت. واقعیت افزوده همچنین مناطقی را که به سختی قابل مشاهده هستند برای وضوح بهتر بهبود می بخشد.


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید