وکیل مسیر تسویه حساب Ripple-SEC را به دلیل تأثیر شکایت Coinbase ترسیم می کند


دیتون توضیح داد که در چنین شرایطی حتی اگر امکان تجدیدنظر وجود داشته باشد، از اختیارات موسسه کاسته می شود.

در میان گمانه زنی ها در مورد تسویه احتمالی بین ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، وکیل جان دیتون، که نماینده چندین دارنده توکن XRP است، اقدامات احتمالی را که دو طرف می توانند در صورت انتخاب تسویه حساب انجام دهند، تشریح کرد.

وکیل دیتون به عواملی اشاره می کند که می تواند بر توافق احتمالی بین دو طرف تأثیر بگذارد. مشخص شده است اهمیت دعوای جاری Coinbase و SEC را کشف کنید. او توضیح داد که اگر قاضی پرونده کوین‌بیس درخواست رد صرافی را بپذیرد، نشان می‌دهد که فروش توکن صرافی مشمول قوانین اوراق بهادار ایالات متحده نیست، اما جنبه سهام‌داری کریپتو همچنان بخشی از روند قانونی است.

او در یکی از مقالات خود توضیح داد:

تنها راهی که Ripple و SEC می توانند قبل از پایان سال به توافق برسند این است که قاضی Failla درخواست رد کوین بیس را بپذیرد یا تا حدی بپذیرد. وجود فروش توکن در یک معامله خرید و فروش کور در صرافی پوشش داده نمی شود. قوانین اوراق بهادار ایالات متحده»

اگر درخواست رد تأیید شود، توانایی SEC برای درخواست تجدیدنظر به شدت محدود خواهد شد و تسویه حساب را به یک گزینه معقول تبدیل می کند. دیتون توضیح داد که در چنین شرایطی حتی اگر امکان تجدیدنظر وجود داشته باشد، از اختیارات موسسه کاسته می شود.

ریپل در پرونده‌ای به تاریخ 1 سپتامبر 2023 اظهار داشت که تصمیم خلاصه به مبنای حقوقی تجدیدنظر موقت رسیدگی نمی‌کند. مخالفت آنها ناشی از ادعاهایی بود مبنی بر اینکه آژانس از دیدگاه قانونی تعیین شده انحراف داشته است، به ویژه در مورد استفاده از تست Howey برای فروش توکن XRP.

در دسامبر 2020، SEC شکایتی علیه ریپل، مدیرعامل برد گارلینگ هاوس و یکی از بنیانگذاران کریس لارسن تنظیم کرد که باعث شد بسیاری از صرافی ها XRP را حذف کنند تا از عوارض قانونی احتمالی جلوگیری کنند. با این حال، پس از تصمیم تورس، بسیاری از این صرافی‌ها قصد خود را برای فهرست کردن مجدد توکن یا کشف چنین احتمالاتی در آینده نشان دادند.

مرتبط با: تیم حقوقی ریپل با درخواست تجدیدنظر SEC علیه تصمیم XRP مخالف است

در سال 2023، SEC چندین شرکت ارزهای دیجیتال را به دلیل نقض احتمالی اوراق بهادار، از جمله Binance و Coinbase دنبال کرد. در 29 آگوست، مدیر دارایی Grayscale از طریق درخواست تجدیدنظر که بررسی برنامه نقدی صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) آن را الزامی کرد، به پیروزی قانونی بر SEC دست یافت.

مجله: پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای کریپتو
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *