پروژه NFT طالع بینی “Lucky Star Currency” بیش از 1 میلیون دلار فروخته شد – Certik


حساب توزیع کننده LSC بیش از 1 میلیون دلار توکن از پروژه برداشت و سپس با استفاده از PancakeSwap آنها را با BUSD مبادله کرد.

طبق گزارشی که در 9 اکتبر از سوی شرکت امنیتی بلاک چین Certik منتشر شد، پروژه NFT با موضوع طالع بینی، Lucky Star Currency (LSC) یک کلاهبرداری خروج بیش از 1 میلیون دلار انجام داد.

حساب توزیع کننده پروژه در هر دو قرارداد NFTMerge و AdwardCenter تابع ‘withdrawToken’ نامیده می شود و بیش از 1 میلیون دلار LSC از آنها حذف می شود. سپس این توکن ها با استیبل کوین بایننس USD (BUSD) مبادله شدند و به حساب دیگری ارسال شدند.

Lucky Star Currency پروژه ای است که بر NFT ها متمرکز شده و ادعا می شود که توسط ستاره شناسان تاسیس شده است. قراردادهای آن شامل Rewards Center و NFT Marketplace است. به سمت بازار سرمایه گذاری کریپتو چین عرضه می شود. تنظیم تشویق می کند در پروژه X (تویتر سابق) با نام کاربری @AstrAstrol75591. کانال تلگرام هم هست. از 9 اکتبر، وب سایت و رابط کاربری پروژه آفلاین است.

قبل از فرش مورد ادعا، ارز ستاره خوش شانس به شدت در برنامه خبری چینی Toutiao و پلت فرم پرسش و پاسخ Zhihu تبلیغ می شد.

تقریباً در ساعت 02:52 UTC، آدرس زنجیره هوشمند BNB 0x9Ef72Ee68a7c841986A0C60e0FDbAE4e27446Deb بیش از 1.6 میلیون LSC را از قرارداد مرکز پاداش برای ارز ستاره خوش شانس حذف کرد. در معامله دوم، 1.4 میلیون LSC اضافی از قرارداد NFTMerge پروژه خارج شد. پس از مصرف وجوه، مهاجم آنها را با بیش از 1 میلیون دلار BUSD از طریق مبادله پنکیک مبادله کرد و سپس آنها را به حساب 0x23f8c805306Bf27AB8bf3cEbEce4B778acfFd896 فرستاد. این حساب در 82 روز گذشته BUSD را از منابع مختلف دریافت کرده است، به این معنی که ممکن است چندین کلاهبرداری وجه به حساب واریز شده باشد.

به گفته سرتیک، قراردادهای خالی شده در تلگرام به عنوان قراردادهای رسمی پروژه درج شده است.

پست تلگرام ادمین با بیان آدرس های رسمی کنوانسیون های LSC ‘NFTMerge’ و ‘AwardCenter’. منبع: Certik.

علاوه بر این، داده های بلاک چین نشان می دهد که حساب مهاجم توزیع کننده قرارداد مرکز پاداش است.

مرتبط با: پروتکل اهرمی DeFi چینی WDZD Swap به قیمت 1.1 میلیون دلار: CertiK

ادعا شده بود که شرکتی که این پروژه را تبلیغ می کند، دفتری در شنزن چین دارد.

دفتر ارز ستاره خوش شانس، شنژن، چین. منبع: Certik، تلگرام

کشیدن فرش از پروژه های چینی به یک مشکل تکراری در فضای Web3 تبدیل شده است. فعالیت یک صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال در کشور غیرقانونی است. بنابراین، کاربرانی که پول را به یک پروتکل چینی با عناصر متمرکز واریز می کنند، ممکن است در معرض خطر مصادره وجوه آنها توسط پلیس قرار گیرند.

بیش از 100 میلیون دلار در ماه جولای زمانی که پروتکل Multichain مستقر در چین تمام وجوه کاربران خود را به حساب یک مهاجم منتقل کرد، از دست رفت. این تیم ادعا می کند که پلیس مدیر عامل آنها را دستگیر کرده است، اما قربانیان هنوز به دنبال پاسخی هستند که چه اتفاقی برای وجوه آنها افتاده است و چگونه می توان وجوه را بازپرداخت کرد.
نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید