بازارهای آسیایی رشد می کنند زیرا سهام های اروپایی عملکرد متفاوتی ارائه می دهند


در حالی که بازارهای سهام آسیایی در روز چهارشنبه به رهبری بازار کره جنوبی افزایش یافتند، بازارهای اروپایی روز متفاوتی را پشت سر گذاشتند.

بازارهای سهام در آسیا و اروپا روز متضادی را پشت سر گذاشتند، در حالی که اکثر بازارهای سهام در منطقه آسیا و اقیانوسیه افزایش یافتند، در حالی که بازارهای اروپایی روز متضادی را سپری کردند. افزایش صعودی کره جنوبی بازارهای آسیایی را تقویت کرد، در حالی که سهام اروپایی با فشار نزولی ناشی از عملکرد ضعیف سهام لوکس مواجه شدند.

کره جنوبی پیشتاز رالی در بازارهای سهام آسیایی است

کره جنوبی روز چهارشنبه در میان بازارهای سهام آسیا پاسیفیک پیشتاز شد که با افزایش سهام فناوری کمک کرد. Kospi کره جنوبی روز را با افزایش 1.98 درصدی در 2450.08 واحد به پایان رساند و به بالاترین سطح خود در دو هفته اخیر رسید، در حالی که غول تراشه سامسونگ الکترونیکس 2.71 درصد افزایش یافت.

شاخص Nikkei 225 ژاپن با 0.6 درصد افزایش به 31936.51 واحد رسید. این بالاترین سطح در بیش از دو هفته است. این ثبات را می توان به بررسی اخیر رویترز تانکان نسبت داد که نشان می دهد اخلاق تجاری در بین شرکت های بزرگ ژاپنی سازگار است.

نمودار قیمت روزانه شاخص Nikkei 225. منبع: Investing.com

شاخص هانگ سنگ در هنگ کنگ برای پنجمین جلسه متوالی در مسیر صعودی قرار گرفت و در آخرین ساعت معاملاتی 1.4 درصد رشد کرد. خوش بینی سرمایه گذاران در هنگ کنگ روز چهارشنبه با گزارش بلومبرگ افزایش یافت که دولت در حال بررسی افزایش سرمایه گذاری در ساخت و ساز برای تحریک اقتصاد است.

نمودار قیمت روزانه شاخص هانگ سنگ. منبع: Investing.com

بازارهای سرزمین اصلی چین با افزایش شاخص CSI 300 با 0.28 درصد افزایش به 3667.55 واحد رسید.

سهام اروپا بازدهی متفاوتی را نشان می دهد

سهام اروپا روز چهارشنبه سقوط کرد زیرا شرکت لوکس LVMH با فروش ناامیدکننده این بخش را پایین آورد، در حالی که Novo Nordisk پس از به روز رسانی مثبت در مورد درمان دیابت Ozempic افزایش یافت.

شاخص سهام پاناروپایی STOXX 600 با 0.1 درصد افزایش به بالاترین سطح خود در یک هفته رسید، در حالی که بیشتر بازارهای منطقه خنثی بودند. شاخص بلو چیپ فرانسه FCHI با ثبت کاهش 0.6 درصدی در نمودارهای روزانه، عملکرد کمتری نسبت به سایر شاخص ها داشت.

LVMH پس از گزارش افزایش 9 درصدی درآمد سه ماهه سوم، 6.6 درصد کاهش یافت و به پایین ترین سطح 10 ماهه رسید. این نشان می‌دهد که با کمرنگ شدن موج بزرگ مخارج پس از همه‌گیری، رشد کاهش می‌یابد. سهام هرمس و کرینگ بیش از 2 درصد سقوط کرد.

Vintage Finance به تحقیق و گزارش عمیق اخبار مالی سنتی اختصاص داده شده است و سفر بازارها و اقتصادهای جهانی از عصر حجر تا عصر حجر را ردیابی می کند.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید