آرکام روی زنجیره «اینتل اکسچنج» توسط کریپتو توییتر به‌عنوان «مخبر برای برنده شدن» برچسب‌گذاری شده است


آدرس‌های ایمیل کاربرانی که پیوندهایی را به فهرست انتظار سرویس Arkham به اشتراک گذاشته‌اند، به دلیل نحوه کدگذاری مراجع در توییتر فاش شده است.

Arkham، یک “شرکت اطلاعاتی بلاک چین”، در 10 ژوئیه آنچه را “اولین تبادل اطلاعات روی زنجیره در جهان” می نامد، در کنار راه اندازی یک سکه جدید، ARKM، از طریق سرویس Launchpad بایننس اعلام کرد.

کریپتو توییتر به طور قابل پیش‌بینی پاسخی متفاوت به این اعلامیه داشت و احساسات منفی پیرامون مأموریت به اصطلاح «ناشناس‌سازی بلاک چین» آرکام باعث خشم شد. نقش درک شده Arkham به عنوان یک آژانس اطلاعات مرکزی در خط مقدم شکایات است، که بسیاری از آنها اکسچنج اینتل را به عنوان یک برنامه ” افشاگر برای پیروزی ” یا ” افشاگر به عنوان یک سرویس ” توصیف می کنند.

همانطور که Arkham در موضوع اعلامیه خود اشاره می کند، موارد استفاده مثبت متعددی برای استفاده از کارآگاهان بلاک چین به عنوان کارگزاران اطلاعات وجود دارد. با این حال، برخی از کارشناسان نگران احتمال سوء استفاده هستند که به نظر می رسد مدل تجاری پیشنهادی بورس از آن پیروی می کند.

به گفته Arkham، کاربران می‌توانند به‌طور ناشناس برای اطلاعات مربوط به تراکنش‌های روی بلاک چین جوایزی ارسال و دریافت کنند. پس از تکمیل جایزه، سازمانی که جایزه را پرداخت می کند به مدت 90 روز به داده ها دسترسی انحصاری خواهد داشت. پس از پایان دوره انحصاری اولیه، Arkham می گوید که داده ها را عمومی می کند.

مفسران دیگر تعجب کردند که آرکام چقدر به این ایده اهمیت می‌دهد که یک بازار جایزه می‌تواند هدفی را روی پشت نهنگ‌ها قرار دهد.

در کنار این اطلاعیه ها، Arkham متهم به افشای آدرس ایمیل کاربرانی است که در لیست انتظار شرکت ثبت نام کرده و سپس لینک را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند.

بدیهی است که فرم وب آدرس ایمیل کاربر را در BASE64 ساده رمزگذاری می کند. این موضوع باعث می‌شود کسی یک آدرس ایمیل را با حساب توییتر که پیوند را به اشتراک گذاشته است مرتبط کند، که حداقل به برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اینکه کدنویسی نادیده گرفته نشده است، موضوعی پیش پا افتاده است.

یکی از کاربران توییتر توضیح داد که به اصطلاح “doxxing” عمدی بوده است، و افزود که “همه هدف Arkham این است که dox کند (با فرض بازیکنان بزرگ) و رمزگشایی را از طریق پیوند ref آسان‌تر کند.
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *