ARK و Glassnode چارچوب تحلیل اقتصادی بیت کوین را با استفاده از معیارهای جدید پیشنهاد می کنند


در Cointime Economics، مدت زمانی که بیت کوین نگه داشته می شود در هنگام تراکنش در نظر گرفته می شود، که وزن بیشتری به تراکنش های دارندگان می دهد.

ARK Invest و Glassnode کاغذهای سفید منتشر کرده اند که چارچوب پیشنهادی برای تجزیه و تحلیل معیارهای زنجیره ای بیت کوین را توصیف می کند. روش جدید Cointime Economics نامیده می شود و معیار جدیدی به نام coinblock را برای نمایش وضعیت شبکه بیت کوین (BTC) معرفی می کند.

می توان از Cointime Economics برای نشان دادن وضعیت اقتصادی بیت کوین به جای عرضه فوق العاده استفاده کرد. به گفته نویسندگان David Puell از ARK Invest و James Check از Glassnode، استفاده از سیستم جدید می تواند معیارهای ارزش گذاری را بهبود بخشد و ابزار تحلیلی جدیدی برای اندازه گیری فعالیت بیت کوین ارائه دهد. آنها گفتند:

اهمیت یک بیت کوین منفرد باید بر اساس آخرین زمان نقل مکان آن تغییر کند. به عنوان مثال، ارزش اطلاعاتی که با انتقال بیت کوینی که به مدت 10 سال حرکت نکرده است به دست می آید، از بیت کوینی که به مدت 1 هفته حرکت نمی کند، مهم تر است.

منطق پشت این فرض در پاورقی یافت می شود:

سکه‌هایی که برای مدت طولانی نگهداری می‌شوند نشان می‌دهند که گروه بازار طولانی‌ترین افق سرمایه‌گذاری و سودآورترین مبنای هزینه را دارد. به این ترتیب، آنها رفتار بازار بزرگترین شرکت کنندگان بازار با سرمایه و دانش تاریخی در تاریخ بیت کوین را به نمایش می گذارند.

بنابراین، زمانی که بیت‌کوین‌های راکد طولانی مدت جابه‌جا می‌شوند، احتمالاً این اقدام توسط هولرها و نهنگ‌ها انجام می‌شود، و بنابراین مهم‌تر از اقدامات با بیت‌کوین‌های تازه استخراج شده است. بیت کوین های گمشده به هیچ وجه محاسبه نمی شوند.

Coinblock واحد اصلی مورد استفاده برای محاسبات است. با ضرب تعداد بلاک های تولید شده در زمانی که بیت کوین در حال حرکت نیست (واحد اصلی استخراج) در تعداد بیت کوین ها تعیین می شود. نویسندگان می نویسند: «از آنجایی که شبکه بیت کوین به طور متوسط ​​هر 10 دقیقه بلوک تولید می کند، یک سکه تقریباً 144 بلوک سکه در روز تولید می کند: 6 بلوک تولید شده در ساعت ضربدر 24 ساعت».

بلوک‌های کوین بر اساس مدت زمان نگهداری بیت‌کوین از بین می‌روند: «اگر دو بیت کوین در هفت بلوک حرکت نمی‌کردند و پس از آن هیچ تراکنشی وجود نداشت، برای مثال ۱۴ بلوک کوین از بین می‌رفت.» نگهداری طولانی‌تر باعث می‌شود بلوک‌های سکه بیشتری از بین بروند و این نشان می‌دهد که دارندگان فعالیت بیشتری دارند. بلوک‌های سکه‌های نابود شده، گونه‌ای از روزهای سکه نابود شده هستند و یک Glassnode متریک در حال حاضر از آن استفاده می‌کند.

تمام بلوک های پول بیت کوین منبع: مدیریت سرمایه گذاری ARK

در مقایسه، مدل سنتی خروجی تراکنش خرج نشده (UTXO) مورد نیاز برای بسیاری از سیستم‌های پرداخت، وزن یکسانی را به تمام بیت‌کوین می‌دهد. با توجه به این تفاوت، مقدار کل بیت‌کوین‌های فعال و غیرفعال در دو مدل متفاوت نشان داده می‌شود که دیدگاه‌های متفاوتی را در بازار ارائه می‌دهد.

مطالب مرتبط: به دنبال پشتیبانی در برابر نوسانات قیمت BTC هستید؟ متریک “روزهای نابود شده سکه” بیت کوین به بالاترین حد در 2 ماه گذشته رسیده است

تحت UTXO، بیت‌کوین‌های غیرفعال آن‌هایی هستند که ماینرها خرج نمی‌کنند. در Cointime Economics به این موارد «عرضه طاق‌دار» گفته می‌شود، که تعداد کل بلوک‌های سکه ایجاد شده تقسیم بر تعداد کل بلوک‌های سکه تخریب نشده (یعنی «ذخیره‌شده») است.

کاغذ سفید سه مورد استفاده را برای نشان دادن سودمندی Cointime Economics ارائه می‌کند. نسخه پیشرفته تر مقاله برای کارشناسان بلاک چین نیز در Glassnode با معیارهای Cointime Economics موجود است.

ARK Invest یک شرکت مدیریت سرمایه گذاری است که توسط کتی وود تأسیس شده است. Glassnode یک سرویس اطلاعاتی بازار مستقر در سوئیس است.

مجله: کتیبه های تکراری: «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *