معمار فین‌تک تأییدیه NFA را دریافت می‌کند تا به‌عنوان کارگزار ترویجی فعالیت کند


رئیس سابق FTX.US این شرکت را در ژانویه برای خدمت به سرمایه گذاران نهادی در ارزهای دیجیتال و مشتقات سنتی تأسیس کرد.

Architect Financial Technologies، استارت آپی که توسط رئیس سابق FTX.US، برت هریسون تأسیس شده است، پس از دریافت تاییدیه شرکت تابعه Architect Financial Derivatives از انجمن ملی آینده (NFA) برای فعالیت به عنوان یک کارگزار معرفی کننده مستقل، خدمات کارگزاری مشتقات را ارائه خواهد کرد. هریسون گفت که این شرکت هم بازار مشتقات ارزهای دیجیتال و هم بازار سنتی را زیر نظر دارد.

کارگزار معرفی کننده عضوی از NFA است که “برای خرید یا فروش قراردادهای آتی، اختیار خرید کالا، قراردادهای خرده فروشی خارج از بورس فارکس یا مبادلات درخواست می کند یا می پذیرد” اما برای انجام این کار از مشتریان پولی دریافت نمی کند. Architect یک ارائه دهنده نرم افزار است.

هریسون گفت تمرکز اصلی بلومبرگ مارکت در این شرکت عبارت است از:

کسب‌وکارهای تنظیم‌شده را در فضاهای مشتقات قابل معامله در مبادلات، نه فقط برای مشتقات رمزنگاری بلکه برای مشتقات به طور کلی ایجاد کنید.»

بر اساس این بیانیه، پلت فرم معاملاتی معمار، معاملات مشتقات مختلف را با خدمات تسویه از طریق شرکای تنظیم شده در مبادلاتی که توسط کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده تنظیم می شود، ارائه می دهد. همچنین به مشتریان واجد شرایط دسترسی به بیش از 20 صرافی تنظیم شده در سطح بین المللی را ارائه می دهد.

مطالب مرتبط: نرخ های بهره بسیار بالا دقیقاً همان چیزی است که بازار ارزهای دیجیتال به آن نیاز دارد

هریسون Architect را در ژانویه با 5 میلیون دلار از سرمایه گذارانی از جمله Coinbase Ventures و Circle Ventures تأسیس کرد. با هدف ارائه نرم افزار معاملاتی به سرمایه گذاران نهادی ایجاد شد.

پیشنهادات معمار منبع: architect.xyz

هریسون از می 2021 تا سپتامبر 2022 رئیس FTX.US بود و قبل از ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال همراه با سایر شرکت های مرتبط با FTX در نوامبر همان سال از سمت خود کناره گیری کرد. هریسون رابطه خود را با مدیر عامل FTX سام بنکمن-فرید در یک تاپیک بزرگ توییتری (اکنون X) در ژانویه ثبت کرد.

تحت رهبری هریسون، FTX.US مستقر در شیکاگو دور تامین مالی 400 میلیون دلاری را بست و برنامه‌های خود را برای افتتاح یک پلتفرم معاملات سهام اعلام کرد. مانند Bankman-Fried و دیگر مدیران سابق FTX، هریسون کار خود را در Jane Street Capital آغاز کرد.

مجله: کارمزد 500 هزار دلاری بیت کوین Paxos، شروع فروش توکن FTX و اخبار دیگر: Hodler’s Digest، 10-16 سپتامبر
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید