شواهد آربیتروم مبنی بر تقلب در دو سال پس از عرضه مورد استفاده قرار نگرفته است


اد فلتن، یکی از بنیانگذاران Offchain Labs، گفت که پس از ادغام، یک یا دو ادعای کلاهبرداری در نسخه Arbitrum در حال اجرا بر روی فورک اثبات کار اتریوم ارائه شد، اما این ادعا شکست خورد.

به گفته اد فلتن، یکی از بنیانگذاران و دانشمند ارشد Offchain Labs که Arbitrum را ایجاد کرد، از زمانی که Arbitrum برای اولین بار شبکه اصلی خود را با امنیت داخلی در آگوست 2021 راه اندازی کرد، هیچ مدرکی دال بر تقلب در Arbitrum ارائه نشده است.

اثبات تقلب چند وجهی و تعاملی Arbitrum که به عنوان لایه 2 اتریوم عمل می کند، با اجازه دادن به قرارداد اعتبار سنجی لایه 1 تصمیم می گیرد که آیا ارائه ضد تقلب دشمن معتبر است یا خیر. در این صورت، سهام اعتبار دهنده سرکش قطع می شود.

شواهد تقلب توسط رقیب‌ها به اعتبارسنجی‌کنندگان ارائه می‌شود، زمانی که آنها فکر می‌کنند اعتبارسنجی دیگری به‌طور متقلبانه یا نادرست دسته‌ای از تراکنش‌های دریافتی را در بلوک بعدی ادغام کرده است.

فلتن در هفته بلاک چین در کره در 4 سپتامبر به کوین تلگراف گفت، با این حال، شبکه اصلی آربیتروم هنوز تلاشی برای محافظت در برابر تقلب نداشته است، چه رسد به یک چالش موفق:

«در شبکه اصلی نیست. یکی دو مورد در مورد مسئله اثبات کار اتریوم (POW) وجود داشت. پس از ادغام، […] Arbitrum نسخه‌ای داشت که روی فورک اتریوم POW اجرا می‌شد و شخصی سعی کرد تمام داده‌ها را بدزدد و یک چالش موفقیت‌آمیز وجود داشت که آن را شکست داد.

فلتن گفت که تلاش‌های بسیار کمی برای پیشگیری از کلاهبرداری انجام می‌شود زیرا اعتبارسنجی‌های مخرب در معرض خطر از دست دادن کل سهام خود هستند.

فلتن افزود: «اگر کسی متوجه این موضوع شد و با درخواست شما مخالفت کرد، قطعاً سهام خود را از دست خواهید داد، بنابراین بازدارنده قوی‌تری برای تلاش وجود دارد.

فلتن گفت که در حال حاضر تعدادی اعتبار سنجی مجاز (حدود 12 نفر) در بازی ضد کلاهبرداری شرکت می کنند.

او همچنین اضافه کرد که Arbitrum نسخه جدیدی از اثبات تقلب را به نام پروتکل “BOLD” (Limited Liquidity Latency) معرفی کرده است که به گفته او به Arbitrum تضمین سریعتری برای چالش ها می دهد.

“در نسخه فعلی […] رقیبی که مایل به فدا کردن بیش از یک سهم است، می‌تواند ترتیبی دهد که در صورت تمایل به فدا کردن سهام «N» هفته‌ای تأخیر ایجاد کند. […] اما پروتکل BOLD می گوید که هر چقدر هم که آنها فدا کنند، در عرض هشت روز شکست خواهند خورد.

مرتبط با: بنیانگذار Arbitrum می گوید که Stylus بازی را برای EVM ها تغییر خواهد داد

پروتکل BOLD Arbitrum توسط Offchain Labs در 4 آگوست راه اندازی شد.

فلتن گفت که ویژگی ضد کلاهبرداری آربیتروم به زودی بدون مجوز تبدیل می شود و به همه اجازه می دهد در صورت بروز مشکلات برای اطمینان از یکپارچگی زنجیره تلاش کنند.

مجله: DeFi Dad، Hall of Flame: اتریوم “به طرز تاسف باری کم ارزش شده” اما قوی تر می شود
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *