هدست اپل می تواند معنای حضور در متاورس را دوباره تعریف کند


Alyse Sue، رئیس متاورس KPMG معتقد است که فناوری موجود در هدست واقعیت ترکیبی اپل می تواند نحوه تعامل و تجربه کاربران با متاورس را تغییر دهد.

انتشار هدست واقعیت مختلط جدید اپل، Vision Pro، می‌تواند باعث تغییر لرزه‌ای در نحوه تجربه کاربران متاورس شود، زیرا توسعه‌دهندگان به طور بالقوه از انزوای مطلق واقعیت مجازی دور می‌شوند.

ویژن پرو اپل که در 5 ژوئن رونمایی شد، برخلاف هدست‌های واقعیت مجازی امروزی، برنامه‌ها را بالاتر از دنیای واقعی قرار می‌دهد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا «به گونه‌ای با محتوای دیجیتال تعامل داشته باشند که احساس کنند از نظر فیزیکی در فضای خود حضور دارند». ”

در صحبت با Cointelegraph، رئیس متاورس KPMG Alyse Su معتقد است که Vision Pro تمرکز توسعه‌دهندگان را از دنیای مجازی کاملاً فراگیر تغییر خواهد داد.

این هدست دارای فناوری جدیدی است که آن را “EyeSight” می نامد، که از فریب لنز برای طبیعی جلوه دادن حالات چهره برای غریبه ها استفاده می کند. EyeSight همچنین به صفحه‌نمایش اجازه می‌دهد تا بسته به اینکه کاربر محتوای فراگیر مصرف می‌کند یا با افراد دنیای واقعی تعامل دارد، بین نمای شفاف و مات سوئیچ کند.

او گفت: “با هدفون های سنتی یا دیگر، یک مانع بین افرادی که آن را می پوشند و افرادی که آن را نمی پوشند وجود دارد. به نظر می رسد که شما در دو دنیای متفاوت هستید.” تعاملات نسبتاً بدون درز دارند.”

سو گفت، همچنین پتانسیل زیادی در فناوری ردیابی چشم وجود دارد که می تواند برای کمک به ایجاد تجربیات شخصی استفاده شود.

فناوری ردیابی مردمک اپل با تشخیص حالات ذهنی کاربران بر اساس داده های حرکات چشم و پاسخ دانش آموزان به محرک ها کار می کند. سپس از هوش مصنوعی برای پیش بینی احساسات خود استفاده می کند.

سو گفت: “آنها بسیاری از تحقیقات علوم اعصاب یا فناوری عصبی را در این هدست گنجانده اند. بخشی که بیش از همه نادیده گرفته شده است، فناوری ردیابی گشاد شدن مردمک چشم بر اساس سال ها تحقیق عصبی است.”

سو پیش‌بینی کرد که Vision Pro توسعه‌دهندگان را به استفاده از «زمینه‌های نوظهور مانند علوم اعصاب و هوش مصنوعی مولد برای ایجاد تجربیات شخصی‌شده‌تر و پیش‌بینی‌کننده‌تر» سوق می‌دهد.

پیتر زینگ، بنیانگذار پروژه Transhuman Coin مبتنی بر بلاک چین، همچنین طراحی این هدست را برای “ادغام با روش طبیعی تعامل ما به عنوان انسان” ستود و به قابلیت های منحصر به فرد ردیابی چشم آن به عنوان یکی از بزرگترین گام های رو به جلو برای متاورس اشاره کرد.

این هدست با تشخیص گشاد شدن مردمک به عنوان یک رابط پروتومغز-رایانه عمل می‌کند و به کاربر اجازه می‌دهد تا زمانی که کاربر منتظر انتخاب آن است، انتخاب شود تا از آنچه فکر می‌کند جلوگیری کند.»

مرتبط با: انیموکا همچنان در حال افزایش در بازی های بلاک چین است و در انتظار مجوز برای صندوق متاورس است

هنگامی که از وی پرسیده شد که آیا Vision Pro می‌تواند جهشی در گام‌های یک صنعت متاورز در حال مبارزه انجام دهد که تقریباً همه دنیای مجازی مبتنی بر بلاک چین بیش از ۹۰ درصد از توکن‌های اصلی خود را متحمل شده است، Xing چندان امیدوار نبود. ، حداقل نه در کوتاه مدت.

او توضیح داد که بعید است که اپل رویکردهای غیرمتمرکز را تشویق کند که می تواند “باغ دیواری پر سود” را تهدید کند.

در حالی که او و بسیاری دیگر به عدم تمرکز ظاهری بازی در عرضه محصول اشاره کرده اند، زینگ معتقد است که همکاری اخیر اپل بین دیزنی و مارول می تواند بازی ها و سایر تجربیات تعاملی را به وجود بیاورد.

زینگ معتقد است این دقیقاً همان چیزی است که فراجهان برای حرکت از «دنیای بازی محور» به جریان اصلی به آن نیاز دارد.

چشم هوش مصنوعی: رزرو سفر با هوش مصنوعی به طرز خنده‌داری بد است، 3 کاربرد عجیب ChatGPT، افزونه‌های رمزنگاری
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *