اپل سیستم GPT AI خود را دارد، اما هیچ برنامه ای برای انتشار عمومی ندارد: گزارش


طبق گزارش ها، شرکت مستقر در کوپرتینو، کالیفرنیا، یک سیستم GPT داخلی در زیرساخت گوگل برای دستکاری کارکنان توسعه داده است.

طبق گزارش‌ها، اپل در حال کار بر روی مدل هوش مصنوعی (AI) ترانسفورماتور پیش‌آموزشی (GPT) خود است. با این حال، هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه این شرکت برنامه هایی برای عرضه عمومی دارد، وجود ندارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ در 19 جولای، سیستم GPT داخلی اپل “آژاکس” نام دارد. ظاهراً شبیه به ChatGPT OpenAI و Bard گوگل است.

اپل برای توسعه محصولات خود در یک باغ دیواری شهرت دیرینه ای دارد. در حالی که “آژاکس” که بلومبرگ گزارش می دهد که برخی از مهندسان از آن به عنوان “Apple GPT” یاد می کنند، ممکن است در نهایت به یک محصول برای مصرف کننده تبدیل شود، زیرساخت های موجود آن می تواند مشکلاتی ایجاد کند.

اپل نام رمز سیستم GPT را “Ajax” گذاشت، زیرا بر روی Google Jax، یک چارچوب یادگیری ماشینی ساخته شده بود. همچنین گزارش شده است که در حال کار بر روی Google Cloud است که می تواند توانایی اپل را در مقیاس مقرون به صرفه Ajax فراتر از آزمایش داخلی محدود کند.

سیستم هوش مصنوعی Bard گوگل یکی از رقبای اصلی در فضای فناوری هوش مصنوعی مولد مصرف کننده است که با مخالفت مستقیم مایکروسافت و OpenAI در قالب BingAI و ChatGPT مواجه است. با این حال، اپل تا به حال قصد خود را برای رقابت در این فضا نشان نداده است.

مرتبط با: متا و مایکروسافت مدل AI منبع باز Llama 2 را منتشر کردند

تاریخچه اپل با هوش مصنوعی نشان می دهد که این شرکت در مورد فناوری یادگیری ماشینی بر حفظ حریم خصوصی تمرکز دارد. بنابراین، بیشتر تلاش‌های آنها بر فناوری‌های هوش مصنوعی متمرکز است که می‌توانند با استفاده از پردازنده‌های تعبیه‌شده به جای خدمات مبتنی بر ابر اجرا شوند.

فناوری چت بات مانند ChatGPT معمولاً برای کار کردن به اتصال اینترنت نیاز دارد. در حالی که امکان اجرای یک ربات چت بر روی یک معماری جداگانه، مانند تراشه هوش مصنوعی در آیفون وجود دارد، اندازه و قابلیت های مدل توسط سخت افزار دستگاه محدود می شود.

با این حال، اگر اپل یک مدل GPT نسبتا مفید را توسعه دهد که بتواند به طور جداگانه روی سخت‌افزار آیفون اجرا شود، می‌تواند برای کاربرانی که به حفظ حریم خصوصی اهمیت می‌دهند، به جای ویژگی‌های گفتاری که در مدل‌های مبتنی بر ابر بزرگ‌تر تعبیه شده‌اند، یک امتیاز باشد. مصرف کنندگانی که به طور پیش فرض به حفظ حریم خصوصی نیاز دارند بیشترین سود را خواهند برد.

این همچنین ممکن است برخی از مشکلات اصلی چت ربات های مبتنی بر GPT را برطرف یا کاهش دهد. به عنوان مثال، ربات‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال که بر اساس فناوری GPT ساخته شده‌اند، در حال حاضر از توهم رنج می‌برند. از نظر فنی، این بدان معناست که گاهی اوقات وقتی نمی توانند پاسخ واقعی پیدا کنند، چیزهایی را می سازند.

یک ربات چت از پیش آموزش‌دیده که می‌تواند به مجموعه داده‌های کاربر اشاره کند و به‌صورت جداگانه روی آیفون اجرا شود، می‌تواند داده‌های پر سر و صدا را برای ربات‌های معاملاتی حذف کند و داده‌های مالی کاربران مانند کلیدهای کیف پول، اطلاعات شناسایی شخصی و گزارش‌های تراکنش را کاملاً خصوصی نگه دارد.

علیرغم عدم نفوذ اپل در فضای چت بات، این شرکت مستقر در کوپرتینو، کالیفرنیا، یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان در هوش مصنوعی است. هوش مصنوعی که دوربین آیفون و مجموعه ویرایش عکس را تقویت می کند همچنان به روز است و Apple Research جریان ثابتی از مقالات کلیدی یادگیری ماشین را ارائه می دهد.

یک “چه کسی” واقعی از روشنفکران و کارشناسان مشهور هوش مصنوعی، از جمله “GANfather” ایان گودفلو، که اخیرا شرکت را ترک کرده و به Google DeepMind ملحق شده است، و رئیس فعلی هوش مصنوعی، جان، اخیراً آزمایشگاه‌های هوش مصنوعی مخفی شرکت را فیلتر کرده است. Giannandrea که قبلاً جستجو در Google را رهبری می کرد.


نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *