گزارش: اپل و گلدمن ساکس از طرح‌های معاملاتی اپلیکیشن خودداری می‌کنند


در برنامه های اولیه برای راه اندازی در سال 2022 پیش بینی شده بود، اما شرایط اقتصادی باعث شد این پروژه در سال گذشته متوقف شود.

CNBC در 19 سپتامبر به نقل از منابع آگاه از این برنامه ها گزارش داد که اپل و گلدمن ساکس از برنامه های خود برای راه اندازی یک اپلیکیشن برای معاملات آتی صرف نظر کرده اند.

تاریخ شروع این پروژه سال 2022 تعیین شده بود، اما سال گذشته به دلیل وخامت شرایط اقتصادی، افزایش نرخ بهره و فشارهای تورمی که سرمایه گذاران را از دارایی های پرریسک دور می کند، به حالت تعلیق درآمد.

به گفته منابع، زیرساخت پروژه “تا حد زیادی ساخته شده است” و در صورتی که اپل به برنامه اولیه خود ادامه دهد، آماده راه اندازی خواهد بود. همچنین مشخص نیست که آیا گلدمن و اپل قصد دارند معاملات آتی کریپتو را در برنامه قرار دهند یا خیر.

در طول همه‌گیری، اپل به دنبال تنوع بخشیدن به تجارت خود و ارائه راه‌حل‌های مالی به مشتریان در ایالات متحده با همکاری با گلدمن ساکس برای گسترش طرح‌های خود بوده است.

اپل کارت اعتباری را برای اولین بار در سال 2019 با همکاری این بانک راه اندازی کرد. این غول فناوری ویژگی buy now, pay later را در ابتدای سال جاری معرفی کرد که به کاربران این امکان را می‌دهد تا خریدهای خود را بدون پرداخت هیچ سودی به چهار پرداخت مساوی تقسیم کنند.

چند هفته بعد، در ماه آوریل، این شرکت یک محصول دیگر تحت حمایت گلدمن ساکس را معرفی کرد، یک حساب پس انداز با بازده سالانه 4.15 درصد. بر اساس گزارشی که اخیرا منتشر شده است، سپرده های کاربران در حساب پس انداز اپل از 10 میلیارد دلار فراتر رفته است. اما این مشارکت بدون چالش نبود. طبق گزارش ها، گلدمن ساکس برای مدیریت کارت اعتباری اپل با مشکلات مالی مواجه است و میانگین هزینه جذب مشتری 350 دلار است.

فشار اپل به سمت خدمات مالی یک حرکت مجزا نیست. ایلان ماسک پس از تصاحب X (توئیتر سابق)، برنامه‌های خود را برای تبدیل این شبکه اجتماعی به “برنامه همه چیز” در این پلتفرم، از جمله خدمات مالی، اعلام کرد. به گفته ماسک، در ماه‌های آینده، کاربران می‌توانند «کل دنیای مالی» را از طریق X اجرا کنند.

به نظر می رسد که برنامه های ماسک رو به جلو است. رگولاتورهای رود آیلند با اعطای مجوز انتقال پول به X در 30 آگوست، گامی رو به جلو در تلاش شرکت به سمت خدمات مالی برداشتند. مجوز برای شرکت‌هایی که خدمات مالی را از طرف کاربران ارائه می‌کنند، شامل دارایی‌های فیات و کریپتو است، لازم است. در نتیجه تایید، X قادر به ذخیره، انتقال و مبادله ارزهای دیجیتال خواهد بود. X همچنین مجوزهای انتقال پول در آریزونا، جورجیا، مریلند، میشیگان، می سی سی پی، میسوری و نیوهمپشایر صادر شد.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید