اپل MetaMask را برای مدت کوتاهی از اپ استور خارج می کند


MetaMask در 14 اکتبر برای چند ساعت از اپ استور اپل حذف شد و نگرانی ها در مورد چالش های قانونی با Big Techs را دوباره برانگیخت.

کیف پول اتریوم MetaMask در 14 اکتبر برای چند ساعت در اپ استور اپل آفلاین شد و نگرانی‌هایی در مورد حذف آن ایجاد کرد. MetaMask ادعا می کند که بیش از 30 میلیون کاربر دارد. کیف پول به تعدادی از برنامه های غیرمتمرکز Web3 (DApps) متصل است.

در 14 اکتبر، گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه برنامه MetaMask دیگر در اپ استور ظاهر نمی شود. کاربران اپل نیز نتوانستند اپلیکیشن را از وب سایت متامسک دانلود کنند.

به گفته سخنگوی MetaMask، این موضوع به هیچ رویداد امنیتی یا فعالیت مخرب مرتبط نیست:

“ما می دانیم که MetaMask در حال حاضر برای دانلود از اپ استور در دسترس نیست. این مشکل با هیچ گونه فعالیت مخرب ارتباطی ندارد. تیم اختصاصی ما با جدیت تلاش می کند تا مشکل را در سریع ترین زمان ممکن حل کند. مهمتر از آن، این یک مشکل امنیتی نیست. و کاربران از هیچ گونه فعالیت مخربی آگاه نیستند.”

سیاست های خدمات اپل احتمالاً پشت ناپدید شدن این برنامه است. طبق قوانین بازار، برنامه‌ها اجازه نمی‌دهند «فرایندهای پس‌زمینه نامرتبط» مانند استخراج ارزهای دیجیتال را اجرا کنند.

طبق گفته MetaMask، حذف این برنامه فقط موقتی بوده است. یک سخنگوی دقایقی قبل از بازگشایی برنامه گفت: “پیش بینی می کنیم MetaMask به زودی به اپ استور بازگردد.” و افزود که برنامه های جعلی MetaMask در اپ استور باید بلافاصله گزارش شوند.

متاماسک برای دومین بار با چالش هایی از سوی بازارهای فناوری بزرگ روبرو می شود. در دسامبر 2019، این شرکت به دلیل نقض دستورالعمل‌های خدمات مالی از فروشگاه برنامه Google Play تعلیق شد. گوگل به سیاست خود مبنی بر ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال در دستگاه های تلفن همراه اشاره کرد و بلافاصله درخواست متامسک برای لغو این ممنوعیت را رد کرد.

دستورالعمل های اپل همچنین توسعه دهندگان اپلیکیشن را ملزم می کند تا 30 درصد از درآمد تراکنش ها را به اشتراک بگذارند. مالیات 30 درصدی اپل نیز مانعی برای شرکت‌های رمزنگاری است، از جمله آن‌هایی که می‌خواهند کاربران iOS بتوانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) بخرند.

مجله: کارآگاهان بلاک چین – Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید