«هنوز نمی‌توانم ببینم» – قضات نسبت به درخواست تجدیدنظر BAYC رایدر ریپس تردید دارند


وکیل مدافع رایدر ریپس و جرمی کاهن به سختی توانست هیئت قضات را متقاعد کند که شکایت آزمایشگاه‌های یوگا علیه مشتریانش طبق قانون ضد SLAPP کالیفرنیا رد شود.

به نظر می رسد آخرین تلاش رایدر ریپس، هنرمند توکن غیرقابل تغییر (NFT) برای رد شکایت علیه او در مورد باشگاه قایق بادبانی Bored Ape در گوش شک و تردید قرار گرفته است.

در جلسه 17 اکتبر، سه قاضی دادگاه تجدیدنظر ناحیه نهم ایالات متحده عمدتاً با استدلال های ریپس و وکیل مدافع جرمی کاهن (که در X با نام مستعار «پاولی» شناخته می شود) قانع نشدند. او باید به دلیل آزادی بیان برکنار می شد.

وکیل ریپس و کاهان، شریک ویلمرهیل، توماس اسپرانکلینگ، استدلال کرد که NFT های جعلی Bored Ape در اعتراض به تصاویر ظاهراً یهودستیزانه پنهان در مجموعه ایجاد شده توسط آزمایشگاه یوگا فروخته و توزیع شده است.

او بارها و بارها Ripps و Cahan را به عنوان NFTs دستفروشی به عنوان یک رویه آوانگارد معرفی کرد که محدودیت‌های بیان را جابجا می‌کند و استدلال کرد که دعوای یوگا باید تحت قانون کالیفرنیا با هدف متوقف کردن شکایت‌های ارعاب‌آور موسوم به دعوای SLAPP رد شود.

اما داوران فقط به فروش ثانویه NFT علاقه مند بودند و اساساً همه استدلال های مبتنی بر هرگونه انتقاد هنری را رد کردند.

قاضی آنتونی جانستون در پاسخ به ادعای اسپرانکلینگ گفت: «او همان تصاویر را در همان بازارها با شناسه‌های NFT تقریباً غیرقابل تشخیص می‌فروخت.

قاضی مورگان کریستن افزود: “هنوز نمی توانم آن را ببینم.”

لابراتوارهای یوگا برای اولین بار در ژوئیه 2022 شکایتی علیه ریپس و کاهن ارائه کردند و مدعی شدند که این دو با شرکت در نقض علامت تجاری، تبلیغات کاذب و رقابت ناعادلانه پس از انتشار مجموعه NFT مشتق شده به نام RR/BAYC، میلیون ها دلار به دست آورده اند.

اسپرانکلینگ به قضات گفت که قانون ضد SLAPP برای “پیشگیرانه” طراحی شده است – به این معنی که باید “کمی فراتر از محدوده اصلاحیه اول باشد تا اطمینان حاصل شود که مردم را با سخنان وحشتناک در طول دادخواهی تهدید نمی کنید.” درست مثل اینجا.»

مرتبط با: مدیران معتقدند سقوط بازار NFT نشان دهنده بلوغ به سمت “معمول واقعی” است

در 21 آوریل، دادگاه منطقه ای کالیفرنیا حکم داد که Ripps و Cahen با مجموعه RR/BAYC NFT خود علائم تجاری Yuga Lab را نقض کرده اند.

اگرچه جان والتر، قاضی دادگاه منطقه ای کالیفرنیا، قبلاً جلسه ای را برای بررسی دامنه خسارات پرداختی به آزمایشگاه یوگا برگزار کرده است، اما او هنوز نتیجه پرونده را اعلام نکرده است.

در اقدام ضد SLAPP، این دو نفر استدلال کردند که آزمایشگاه‌های یوگا فقط برای خاموش کردن هنر «اعتراض» آنها و تحمیل هزینه‌های قانونی علیه آنها شکایت کردند.

جمع آوری کننده NFT: Distance ویلیام مپان فروخته شد، NFT در Macy’s Parade شناور شد، چنگال های DAO را نامگذاری کرد


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید