آمازون 4 میلیارد دلار در ابتکار هوش مصنوعی Anthropic سرمایه گذاری می کند


آمازون و استارت‌آپ هوش مصنوعی Anthropic یک قرارداد سرمایه‌گذاری امضا کرده‌اند که 4 میلیارد دلار در این استارت‌آپ سرمایه‌گذاری می‌کند تا مدل‌های هسته‌ای با کارایی بالا توسعه دهد.

آمازون و استارتاپ هوش مصنوعی (AI) Anthropic، اعلام کرد یک قرارداد سرمایه گذاری جدید برای کمک به تحقیق و توسعه مدل های پایه جدید با کارایی بالا.

Anthropic در یک پست در

در مقابل، گفت که «پشتیبانی تقویت‌شده» را به Amazon Bedrock ارائه می‌کند، که مدل‌های پایه را با «سفارشی‌سازی و تنظیم دقیق مدل‌های ایمن» برای مشاغل تولید می‌کند. تیم های آمازون همچنین می توانند از Bedrock برای توسعه مدل های Anthropic استفاده کنند.

علاوه بر این، طبق گزارش ها، آمازون از طریق این معامله، «سهم اقلیت» در آنتروپیک را در اختیار خواهد گرفت. ثانیاً او گفت که این هیچ خللی در حکومت ایجاد نکرده است.

همانطور که در این خط مشی مشخص شده است، ما آزمایش های پیش از استقرار مدل های جدید را انجام خواهیم داد تا به ما در مدیریت خطرات سیستم های هوش مصنوعی با قابلیت فزاینده کمک کند.

استارتاپ هوش مصنوعی توسط اعضای سابق OpenAI تحت حمایت مایکروسافت، خالق ربات چت هوش مصنوعی ویروسی ChatGPT، تأسیس شد.

مرتبط با: آنتروپیک جعبه سیاه را باز می کند تا ببیند چگونه هوش مصنوعی آنچه را که می گوید فاش می کند

این پیشرفت اخیر اندکی پس از آن صورت می گیرد که Anthropic در ماه اوت از سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری غول مخابراتی کره جنوبی SK Telecom خبر داد.

این سرمایه گذاری به دنبال همکاری با Anthropic برای توسعه یک مدل زبان بزرگ چندزبانه (LLM) برای پلت فرم هوش مصنوعی SK Telecom انجام می شود.

Anthropic همچنین اخیراً به بخشی از جنبش های اصلی در جامعه هوش مصنوعی تبدیل شده است. در ماه ژوئیه، به گوگل، OpenAI، مایکروسافت و دیگران پیوست تا “انجمن مدل مرزی” را تشکیل دهد که برای خود تنظیمی توسعه آن از درون ایجاد شده است.

همچنین بخشی از ابتکارات دولت ایالات متحده در مورد توسعه و تنظیم هوش مصنوعی بوده است. این شامل یک چالش امنیت سایبری برای کمک به تقویت “زیرساخت های حیاتی” است.

مجله: ‘“هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در حال سازگاری با تغییرات است
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید