چه کسی می گوید “فصل آلت کوین”؟ تسلط بیت کوین پس از پیروزی XRP به شدت کاهش می یابد


از آنجایی که آلتکوین ها توسط SEC به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته می شوند، تسلط بر بازار بیت کوین برای مدت کوتاهی به زیر 50 درصد کاهش یافته و سودهای دو رقمی را ثبت کرده است.

پس از پیروزی جزئی ریپل بر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، سلطه بیت کوین (BTC) رو به کاهش بوده است و افزایش قیمت آلت کوین برای مدت کوتاهی باعث کاهش تسلط بیت کوین به زیر 50 درصد شد.

بر اساس گزارش Tradingview، تسلط بیت کوین، معیاری برای سنجش میزان کل ارزش بازار ارز دیجیتال بیت کوین، در جریان معاملات آسیایی در 14 جولای به 49.76 درصد کاهش یافت.

تنها چند هفته پیش، در میان یک رشته برنامه‌های کاربردی برای ETF بیت کوین از سوی شرکت‌های بزرگ مالی، تسلط بر بازار بیت‌کوین پس از یک دوره خشک دو ساله، سرانجام توانست به بالای 50 درصد برسد. در 24 روز گذشته، تسلط بیت کوین در حدود 51% و 52% بوده است.

تسلط بر ارزش بازار بیت کوین منبع: Tradingview

آخرین کاهش تسلط بیت کوین در حالی رخ می دهد که جامعه ارزهای دیجیتال برای بازگشت «فصل جایگزین» فریاد می زند.

با پیروزی دادگاه ریپل، توکن XRP 83 درصد افزایش یافت و به بالاترین حد روزانه خود یعنی 0.866 دلار رسید و برای مدت کوتاهی چهارمین دارایی بزرگ ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار شد. در حال حاضر پس از نبرد با بایننس کوین (BNB) در رتبه پنجم قرار دارد.

این حرکت همچنین مورد توجه اعضای جامعه کریپتوها قرار گرفت که مشتاقانه پیروزی ریپل را جشن گرفتند.

برخی از آلتکوین‌هایی که توسط SEC ادعا می‌شد اوراق بهادار هستند نیز در 14 جولای به دو رقمی رسیدند.

اتریوم (ETH) برای اولین بار در سه ماه گذشته با رشد چشمگیر 8 درصدی به بیش از 2000 دلار رسید، در حالی که کاردانو (ADA) با 25 درصد افزایش به 0.357 دلار رسید.

سولانا (SOL)، توکن دیگری که توسط SEC به عنوان یک امنیت شناخته شده است، در زمان نگارش این مقاله با 34 درصد افزایش به 29 دلار رسیده است. در همین حال، Polygon (MATIC) با 20 درصد افزایش به 0.854 دلار رسید.

Stellar Lumens (XLM)، یک شبکه پرداخت که در سال 2015 به عنوان یک انشعاب از پایگاه کد ریپل راه اندازی شد، بیش از 50 درصد در اخبار افزایش یافته است.

مرتبط با: کدام آلتکوین ها از فشار SEC جان سالم به در خواهند برد؟ بیت کوین OG توضیح می دهد

با این حال، خواهیم دید که آیا این افزایش آلتکوین پایدار است یا خیر، زیرا دیدگاه بلندمدت همچنان نشان می‌دهد که بازارهای کریپتو محدود به محدوده هستند.

در زمان نگارش این مقاله، تسلط بیت کوین به حدود 50.11 درصد، درست بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه خود بازگشته است. این دارایی با افزایش روزانه تنها 3.5 درصد به 31686 دلار رسید که از برادران آلتکوین خود بهتر بود.

مجله: چگونه افراد باهوش روی ممکوین های احمقانه سرمایه گذاری می کنند: طرح 3 نقطه ای برای موفقیت
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *