کیف پول های داغ آلفاپو بیش از 31 میلیون دلار هک شد


گزارش شده است که وجوه از طریق بلاک چین اتریوم دریافت شده است. تعداد بیت کوین های سرقت شده هنوز مشخص نیست.

کارشناسان امنیتی در 22 جولای گزارش دادند که پلتفرم پرداخت رمزنگاری Alphapo حداقل 31 میلیون دلار از کیف پول های داغ خود در اتر (ETH)، TRON (TRX) و بیت کوین (BTC) تخلیه کرده است. این اعداد می تواند حتی بیشتر باشد، زیرا تعداد بیت کوین های سرقت شده نامشخص است.

به گفته کارآگاه زنجیره ای ZachXBT، وجوه در شبکه اتریوم به سرقت رفته است، سپس مبادله برای ETH قبل از اتصال به بلاک چین بهمن و بیت کوین. به گفته تیم امنیتی DeDotFi، این حمله ممکن است رخ داده باشد. باعث با افشای کلیدهای خصوصی تحقیقات همچنان ادامه دارد.

Alphapo یک پردازشگر پرداخت است که تراکنش های فوری را روی بیش از 30 دارایی دیجیتال و موجودی در ارزهای فیات مختلف ارائه می دهد. این شرکت بیشتر به عنوان دروازه رمزنگاری برای تعدادی از پلتفرم‌های قمار از جمله HypeDrop، Ignition و Bovada شناخته می‌شود.

پس از این حادثه، مشتری Alphapo، HypeDrop، پردازش تراکنش های رمزنگاری را متوقف کرد. پلت فرم جعبه رمز و راز فوق الذکر او در توییتر گزارش داد که در نتیجه هک با مشکلاتی در زمینه سپرده و برداشت مواجه شده است. “لطفاً بدانید که وجوه HypeDrop شما ایمن است، اما ما با مشکلی در سمت ارائه‌دهنده ارزهای دیجیتال مواجه شدیم. پس از ادامه تراکنش‌های ارائه‌دهنده، سپرده‌های تراکنش بر این اساس اعتبار خواهد شد.”

سخنگوی آلفاپو در مورد این حادثه اظهار نظری نکرد، اما به کوین تلگراف گفت که سپرده‌ها و برداشت‌ها همزمان برای ارزهای عمده بازگردانده شدند. ما از همه کاربران خود می‌خواهیم از ارسال وجوه به آدرس‌های سپرده قدیمی خودداری کنند، اما در چنین شرایط ناخوشایندی، وجوه حاصل از این سپرده‌ها به طور اضافی تأیید می‌شود.»

اخیراً در یک حادثه امنیتی دیگر، پروتکل مالی غیرمتمرکز Conic Finance در عرض چند ساعت دو حمله را متحمل شد. در اکسپلویت اولیه 3.26 میلیون دلار اتر به سرقت رفت که تقریباً کل مبلغ در یک تراکنش به آدرس اتریوم ارسال شد. حادثه دوم چند ساعت بعد اتفاق افتاد و پروتکل در گزارش کالبدشکافی خود نشان داد که این یک نوع حمله ساندویچی است که استخرهای خود را هدف قرار داده است و مهاجم حدود 300000 دلار درآمد داشته است.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟ شاید
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *