گفته می شود، کارمند سابق Worldcoin گفته است که با مقامات در تماس هستند


این شخص که قادر به تأیید مستقل استفاده از Worldcoin نبود، ادعا کرد که قبل از انتشار توکن، در حین کار در آنجا شاهد “چیزهای شلخته و/یا غیرقانونی” بوده است.

مردی که خود را نادر حجرابی می نامد، که قبلاً ادعا می کرد برای Worldcoin کار می کرده است، ادعا کرد که پروژه احراز هویت انسانی ممکن است در حین استخدام او مرتکب اعمال غیرقانونی شده باشد.

در یک ویدیوی یوتیوب به تاریخ 23 آگوست، حجرابی گفت که قبل از ترک پروژه قبل از راه اندازی توکن در 24 جولای، آنها شاهد فعالیت “بسیار مشکوک” در Worldcoin، از جمله “موارد شلخته و/یا غیرقانونی” بوده اند. ما به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد Worldcoin با مقامات در حوزه های قضایی مختلف صحبت می کردیم.

به گفته حجرابی، پروژه ورلد کوین قبل از انتشار وایت پیپر یک «تمرین وحشتناک» برای آسان کردن کارها داشت و «از روز اول» پرچم‌های قرمز را دیده بود. آنها گفتند که با مدیر عامل Worldcoin و تیم حقوقی سازمان تماس گرفتند، اما پاسخ های رضایت بخشی در مورد ناهماهنگی های ادعا شده بین ماموریت و اجرا دریافت نکردند.

کوین تلگراف نتوانست به طور مستقل ادعاهای حجرابی را تأیید کند ارسال شد او به X ظاهر شد تا یکی از کره های اسکن عنبیه پروژه را به آنها نشان دهد. تنها یک ویدیو در کانال یوتیوب در سپتامبر 2013 با اتهامات علیه Worldcoin ایجاد شد. یک حساب کاربری X که ظاهراً توسط همان شخص کنترل می شود، عکسی از نشان ETHGlobal Paris با نام حجرابی و وابستگی به Worldcoin منتشر کرده است.

X توسط نادر حجرابی در 25 آگوست توسط نشان ETHGlobal Paris ارسال شد. منبع: X

ویدیوی یوتیوب فاش کرد که صفحه لینکدین حجرابی به همین شخص مرتبط است. این شخص ساکن پاریس بود و تجربه در توکن های تغییرناپذیر، پروژه های وب 3 و قراردادهای هوشمند داشت. کوین تلگراف برای اظهار نظر با Worldcoin تماس گرفت، اما در زمان انتشار هیچ پاسخی دریافت نکرد.

پروژه Worldcoin با هدف تشخیص انسان واقعی از ربات ها با ارائه اسکن شبکیه برای احراز هویت از طریق کره ها آغاز شد. قبل از راه اندازی توکن Worldcoin در ماه جولای، بیش از 2 میلیون ثبت نام وجود داشت.

مرتبط با: راه اندازی Worldcoin بحث هایی را در مورد حفظ حریم خصوصی داده ها و آینده هوش مصنوعی ایجاد می کند

قبل از راه‌اندازی توکن و فرآیند تأیید Worldcoin، بسیاری در داخل و خارج از فضای کریپتو از این پروژه انتقاد کردند و به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی در مورد داده‌های کاربر اشاره کردند. طبق گزارش ها، آژانس نظارت بر حفاظت از داده های ایالتی باواریا در نوامبر 2022 تحقیق در مورد Worldcoin را آغاز کرد، در حالی که طبق گزارش ها، کمیسیون ملی انفورماتیک و آزادی فرانسه روش های جمع آوری داده های آن را “مشکوک” توصیف کرد. دفتر کمیسر اطلاعات در بریتانیا نگرانی های مشابهی را در مورد این پروژه ابراز کرده است.

در ماه اوت، وزیر امنیت داخلی کنیا اعلام کرد که Worldcoin عملیات محلی را تا زمانی که مقامات فرصتی برای ارزیابی هرگونه خطر احتمالی برای ساکنان داشته باشند، متوقف خواهد کرد. این شامل حملات و توقیف تجهیزات این سازمان بود. آژانس اطلاعات عمومی آرژانتین بعداً اعلام کرد که تحقیقاتی را در مورد جمع آوری، ذخیره و استفاده از داده های مشتریان Worldcoin با اشاره به نگرانی های امنیتی و حفظ حریم خصوصی آغاز کرده است.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعا می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را تقویت کند؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *