علی بابا در زمانی که محدودیت ها در چین کاهش می یابد، مدل هوش مصنوعی ChatGPT خود را برای استفاده عمومی در دسترس قرار می دهد.


این راه‌اندازی تنها چند هفته پس از آغاز پذیرش برنامه‌های کاربردی برای سیستم‌های هوش مصنوعی عمومی توسط مقامات چینی انجام شد.

علی بابا اعلام کرد که مدل زبان بزرگ اختصاصی آن، یک سیستم هوش مصنوعی به نام Tongyi Qianwen، از 13 سپتامبر برای دسترسی عمومی و شرکتی در سراسر چین در دسترس خواهد بود.

Tongyi Qianwen یک مدل زبان بزرگ شبیه به ChatGPT است که بر روی مجموعه ای از متون انگلیسی و چینی آموزش دیده است. در حالی که مشخصات دقیق آن ناشناخته است (شایعات اولیه حاکی از آن بود که با 10 تریلیون پارامتر، 10 برابر GPT4 OpenAI آموزش داده می شود)، اما این موارد هنوز ثابت نشده است – علی بابا قبلا دو مدل منبع باز 7 میلیارد پارامتری را منتشر کرده بود. بر در مورد معماری Tongyi Qianwen.

پیش از این، Tongyi Qianwen تنها برای گروه محدودی از کاربران در مرحله آزمایش بتا در دسترس بود. راه اندازی عمومی آن همزمان با کاهش محدودیت های اخیر در استفاده از فناوری های هوش مصنوعی (AI) در جمهوری خلق چین است.

مجموعه دستورالعمل‌هایی که توسط دولت چین در ماه ژوئن صادر شد، بیان کرد که هر فناوری هوش مصنوعی که در آینده در دسترس عموم قرار می‌گیرد، نیازمند بررسی و فرآیند صدور گواهینامه ویژه است.

این قوانین از 15 آگوست به اجرا درآمد. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، به تعدادی از شرکت های چینی مجوز عرضه مدل هایی از جمله Baidu، Tencent، TikTok و ByteDance داده شده است.

مرتبط با: تنسنت از رقیب ChatGPT در چین رونمایی کرد زیرا ممنوعیت تراشه های هوش مصنوعی ایالات متحده همچنان ادامه دارد

مقررات گنجانده شده در محدودیت های به روز شده شامل قوانین ممنوعیت ایجاد تصاویر مشابه رئیس جمهور چین شی جین پینگ و دستورالعمل هایی است که بیان می کند سازمان ها محتوای اعتراض آمیز را ظرف مدت سه ماه بررسی خواهند کرد. نسخه‌های قبلی این قانون جریمه‌هایی را پیش‌بینی می‌کردند، اما همانطور که Cointelegraph گزارش داد، این طرح‌ها لغو شدند.

در حالی که چین به دنبال کاهش مقررات خود است، ایالات متحده تنها اقدامات اولیه را برای تنظیم فناوری های هوش مصنوعی انجام داده است. اخیراً، در 13 سپتامبر، رهبر اقلیت سنا، چاک شومر، میزبان یک جلسه دعا از مدیران عامل و بنیانگذاران برجسته فناوری ایالات متحده در اولین جلسه از نه مجمع برنامه ریزی شده برای بحث درباره ایده های بالقوه سیاست بود.
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *