گزارش نانسن: آلامدا 4.1 میلیارد دلار توکن FTT را قبل از سقوط به FTX ارسال کرد.


تحلیلگران Nansen در روزهای منتهی به ورشکستگی FTX، “تراکنش های غیرمعمول بین FTX و Alameda” را مشاهده کردند.

تحلیلگران داده های Blockchain نانسن روزهای منتهی به سقوط FTX را بازبینی می کنند، از جمله انتقال 4.1 میلیارد دلار توکن FTT بین صرافی و Alameda Research.

گزارش نانسن به اشتراک گذاشته شده با کوین تلگراف، مشاهدات منحصر به فرد شرکت تحلیل بلاک چین را نشان می دهد که رابطه نزدیک بین دو شرکت تاسیس شده توسط سام بانکمن-فرید را نشان می دهد. مدیر عامل سابق FTX برای اولین بار به دلیل تعدادی از اتهامات مربوط به فروپاشی گروه FTX در دادگاه حاضر شد.

به طور گسترده گزارش شده است که سقوط FTX به دلیل گزارش های اولیه است که به سهم قابل توجه 40 درصدی از دارایی های 14.6 میلیارد دلاری Alameda در توکن های FTT در سپتامبر 2022 اشاره می کند.

تحلیلگران Nansen اظهار داشتند که قبل از انتشار این گزارش ها، تعاملات مشکوک زنجیره ای بین FTX و Alameda را مشاهده کرده اند. بین 28 سپتامبر و 1 نوامبر، Alameda 4.1 میلیارد دلار توکن FTT به FTX ارسال کرد و همچنین انتقالات 388 میلیون دلاری ترکیبی از استیبل کوین دلار آمریکا را ارسال کرد.

داده های زنجیره ای همچنین نشان داد که FTX تقریباً 280 میلیون FTT (80٪) از کل عرضه 350 میلیون FTT را در اختیار دارد. داده‌های بلاک چین همچنین نسبت‌های «قابل توجه» میلیاردها دلار از حجم تراکنش‌های FTT را منعکس می‌کند که بین کیف‌پول‌های مختلف FTX و Alameda جریان دارد.

نانسن همچنین تاکید می‌کند که اکثر عرضه توکن FTT، که شامل توکن‌های شرکتی و توکن‌های غیرشرکتی فروخته‌نشده است، در یک قرارداد سه ساله قفل شده است. به گفته تحلیلگران، تنها ذینفع این قرارداد کیف پولی است که توسط Alameda کنترل می شود.

با توجه به اینکه این دو شرکت تقریباً 90 درصد از عرضه توکن FTT را کنترل می کنند، نانسن پیشنهاد می کند که سازمان ها می توانند از ترازنامه یکدیگر پشتیبانی کنند.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که Alameda احتمالاً توکن‌های FTT را به عنوان وثیقه برای وام‌های شرکت‌های وام‌دهنده ارزهای دیجیتال، علاوه بر فروش آن‌ها در خارج از بورس می‌فروشد.

این تئوری توسط داده‌های زنجیره‌ای تاریخی پشتیبانی می‌شود، جایی که ما جریان‌های ورودی و خروجی منظم زیادی را بین کیف‌پول‌های FTX، Alameda و Genesis Trading مشاهده می‌کنیم، با حجم نقل و انتقالات تا 1.7 میلیارد دلار، همانطور که در دسامبر 2021 مشاهده شد.

سقوط استیبل کوین الگوریتمی Terra/LUNA و متعاقب آن ورشکستگی 3 Arrows Capital (3AC) منجر به مشکلات نقدینگی برای Alameda شد که احتمالاً به دلیل کاهش ارزش FTT بود که منجر به وام مخفی 4 میلیارد دلاری FTT از FTX شد.

«داده‌های زنجیره‌ای ما نشان می‌دهد که ممکن است این اتفاق افتاده باشد. در میان فروپاشی 3AC در اواسط ژوئن 2022، Alameda 163 میلیون FTT به کیف پول های FTX ارسال کرد که در آن زمان حدود 4 میلیارد دلار ارزش داشت.

محققان ادعا می کنند که حجم تراکنش 4 میلیارد دلاری با رقم 4 میلیارد دلاری وام اعلام شده توسط نزدیکان بانکمن-فرید در مصاحبه با رویترز مطابقت دارد.

داده های بلاک چین همچنین نشان می دهد که چگونه Alameda نتوانست پیشنهاد خود را برای خرید توکن های FTT از بایننس با قیمت 22 دلار در 6 نوامبر برآورده کند. این پس از آن بود که مدیر عامل بایننس Changpeng ‘CZ’ Zhao اعلام کرد که توکن های خود را به دنبال نگرش تحقیر آمیز صرافی تخلیه می کند. گزارش هایی در مورد نتایج نهایی Alameda.

مجله: کارآگاهان بلاک چین: Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید