افشاگر: تحقیقات Alameda 190 میلیون دلار به دلیل کلاهبرداری ها و بلاک چین های “مشکوک” از دست داد.


مهندس سابق Alameda Research Aditya Baradwaj گفت که یک تاجر بیش از 100 میلیون دلار پس از کلیک بر روی یک پیوند جعلی ضرر کرده است.

به گفته یکی از مهندسان سابق این شرکت، صندوق سرمایه گذاری خواهر FTX، Alameda Research، حداقل 190 میلیون دلار از صندوق های معاملاتی را به دلیل کلاهبرداری های قابل اجتناب از دست داده است.

در پست 12 اکتبر در X با عنوان “هک ها”، مهندس سابق Alameda Research که به افشاگری تبدیل شده است، Aditya Baridwaj ادعا می کند که چابکی “نفس گیر” شرکت هر چند ماه یک بار منجر به “حوادث امنیتی بزرگ” می شود.

در نمونه‌ای از یکی از بزرگترین سوء استفاده‌ها، Baridwaj ادعا می‌کند که یک معامله‌گر در Alameda بیش از 100 میلیون دلار از سرمایه شرکت را پس از کلیک بر روی یک پیوند مخرب در بالای نتایج جستجوی Google از دست داده است.

باریدواج گفت که معامله گر در تلاش بود تا یک معامله DeFi را امضا کند.

در مثالی دیگر، او گفت که آلامدا در حال انجام کشاورزی بازده بر روی یک بلاک چین جدید «مشروعیت مشکوک» است. این باعث شد که شرکت تجاری در نهایت بیش از 40 میلیون دلار ضرر کند.

باردواج نوشت، بنیانگذار FTX، سام بنکمن-فرید، معتقد است “مهمترین چیز” برای Alameda و FTX توانایی آنها برای حرکت سریع است. او گفت که این اخلاق باعث شد که Alameda به طور معمول روش های مهندسی و حسابداری استاندارد صنعتی برای چنین شرکت هایی را نادیده بگیرد.

باردواج نوشت: “این به معنای عملاً هیچ آزمایش کد و حسابداری از دست رفته نبوده است. کنترل های امنیتی برای معاملات فقط در صورت نیاز اضافه می شود.”

کلیدهای خصوصی بلاک چین و کلیدهای API مبادله به صورت متن ساده در فایلی ذخیره می‌شوند که برای چندین کارمند قابل دسترسی است.

این منجر به یک حادثه امنیتی دیگر شد که پس از افشای نسخه اولیه فایل‌های متنی ساده حاوی کلیدهای کیف پول Alameda، میلیون‌ها هزینه برای شرکت داشت.

بارادواج توضیح داد که مهاجم از «برخی صرافی ها» وجوه انتقال داده و خسارت وارده بیش از 50 میلیون دلار بوده است.

او گفت که آلامدا «بسیاری دیگر» را تجربه کرده است که دامنه‌ای مشابه با آنچه او توصیف کرد، اما بیشتر آنها قبل از حضور او در شرکت رخ داده‌اند.

مرتبط با: پرونده سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX [Day 6] – آخرین به روزرسانی ها

مهندس سابق پس از فروپاشی Alameda و FTX در نوامبر سال گذشته به طور علنی صحبت کرده است و به کوین تلگراف می گوید که چگونه سام بنکمن-فرید، بنیانگذار، بسیاری از اقدامات “مضحک” خود را تحت پوشش یک فلسفه ایده آلیستی به نام نوع دوستی مؤثر توجیه می کند.

اظهارات بارادواج در حالی بیان شد که کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا، در ششمین روز محاکمه کلاهبرداری او علیه بانکمن-فرید شهادت داد. در روزهای گذشته، تعدادی از همکاران سابق او، از جمله آدام یدیدیا و گری وانگ، شواهد جدیدی را علیه میلیاردر سابق به ارمغان آوردند.

وانگ به نوشتن کد خاصی اعتراف کرد که به Alameda اجازه داد با یک خط اعتباری نامحدود از FTX معامله کند، در حالی که کارولین الیسون جزئیات پیچیده ادغام وجوه ادعایی FTX با Alameda را فاش کرد.

Bankman-Fried اتهامات علیه خود را رد کرده و در دادگاهی که در حال انجام است بی گناه است.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت” – رئیس EasyTranslate در حال سازگاری با تغییرات است
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید