سام بنکمن-فرید “امتیازات ویژه” را برای حساب Alameda در FTX سفارش می دهد – گری وانگ


طبق گزارش ها، مدیر ارشد فناوری سابق FTX در دادگاه ادعا کرد که سام بانکمن-فرید، مدیر عامل آن زمان، به حساب Alameda Research اجازه داد تا وجوه بیشتری نسبت به موجودی خود معامله کند.

یکی از بنیانگذاران FTX و مدیر ارشد سابق فناوری، گری وانگ، در چهارمین روز از محاکمه جنایی مدیر عامل سابق سام «SBF» بانکمن-فرید، دوباره در دادگاه حاضر شد تا در مورد ارتباطات بین صرافی ارز دیجیتال و Alameda Research صحبت کند.

وانگ، به گزارش Inner City Press. برگشت او در دادگاه نیویورک در 6 اکتبر شهادت داد و شهادت داد که حساب Alameda در FTX تنها حسابی است که مجاز به انجام تراکنش‌های بیشتر از آنچه در دسترس بود، بود. این ویژگی “اجازه منفی” نامیده شد. گزارش شده است که مدیر ارشد فناوری سابق مدعی شده است که بانکمن-فرید به وانگ و مدیر مهندسی سابق FTX، نیشاد سینگ دستور داده این ویژگی را در سال 2019 پیاده سازی کنند.

به گفته وانگ، افزودن گزینه “اجازه منفی” به کد FTX به Alameda اجازه داد تا تراز منفی بیشتر از درآمد FTX در سال 2020 – 200 میلیون دلار در مقابل 150 میلیون دلار را به دست آورد. بنا به گزارش بانکمن-فرید، علیرغم اظهارنظرهای عمومی در مورد رابطه بین این دو شرکت، خط اعتباری 65 میلیارد دلاری به آلامدا داده است.

بر اساس گزارش ها، وانگ گفت: «ما گفتیم که از چنین بودجه ای استفاده نخواهیم کرد. “وقتی می گویم موجودی آلامدا میلیاردها دلار کاهش یافته است، [SBF] او می خواست در دفتر باهاما ملاقات کند. او از من در مورد اشتباه پرسید و سپس به کارولین گفت. [Ellison] آلامدا می تواند ادامه دهد و آنچه را که قرض گرفته شده است پس دهد.

به گفته وانگ، Bankman-Fried ادعا کرد که “امتیازات ویژه” Alameda در FTX حول محور توکن FTT صرافی است، که شرکت برای معامله “در حالی که موجودی حساب زیر صفر بود” استفاده می کرد. گزارش شده است که CTO سابق اعلام کرده است که Alameda توانسته است وجوه خود را مستقیماً از FTX خارج کند.

در قلب پرونده دادستانی علیه Bankman-Fried ادعاهایی وجود دارد که مدیر عامل سابق مسئول استفاده از وجوه کاربران FTX در Alameda بدون اجازه مشتریان بوده است. وانگ در خلال تسلیم خود در 5 اکتبر، تبانی با بانکمن-فرید و کارولین الیسون، مدیر عامل سابق آلامدا را پذیرفت و قبلاً در دسامبر 2022 به اتهامات کلاهبرداری اعتراف کرده بود.

مرتبط با: با شروع محاکمه سم بنکمن-فرید، مهاجم FTX مبلغ 36.8 میلیون دلار اتر را انتقال داد.

“[J]همانطور که پرونده الیزابت هلمز در مورد آزمایش تشخیصی نیست، پرونده SBF نیز در مورد رمزنگاری نیست. سم آنجاست “ما انتظار داریم شواهد بیشتری ببینیم که در درجه اول برای خودش است.”

انتظار می رود محاکمه جنایی بانکمن-فرید تا ماه نوامبر ادامه یابد، زیرا الیسون و سینگ نیز احتمالا شاهدان علیه مدیر عامل سابق هستند. پس از اینکه قاضی لوئیس کاپلان وثیقه خود را در ماه اوت لغو کرد، SBF احتمالاً در طول محاکمه در بین وظایف دادگاه در زندان خواهد ماند. مشخص نیست که آیا بنکمن-فرید شخصاً موضع خواهد گرفت یا خیر.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید