بریتانیا تهدیدهای بالقوه هوش مصنوعی را در نشست برنامه ریزی شده نوامبر مورد هدف قرار می دهد


این اجلاس که برای 1 تا 2 نوامبر برنامه ریزی شده است، تاکید قابل توجهی بر تهدید وجودی بالقوه ارائه شده توسط هوش مصنوعی خواهد داشت، نگرانی مشترک بسیاری از قانونگذاران.

بریتانیا (بریتانیا) میزبان اولین اجلاس بین المللی جهان در زمینه امنیت هوش مصنوعی (AI) در نوامبر 2023 خواهد بود. این رویداد با هدف اثبات حضور بریتانیا به عنوان میانجی بین آمریکا، چین و اتحادیه اروپا در این دوره حساس است. فضای فناوری پس از برگزیت

این اجلاس که برای 1 تا 2 نوامبر برنامه ریزی شده است، تاکید قابل توجهی بر تهدید وجودی بالقوه ارائه شده توسط هوش مصنوعی خواهد داشت، نگرانی مشترک بسیاری از قانونگذاران. ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، که بریتانیا را مرکز امنیت هوش مصنوعی می داند، همچنین در مورد استفاده جنایتکاران و تروریست ها از هوش مصنوعی برای توسعه سلاح های کشتار جمعی ابراز نگرانی کرد.

Sunak میزبان حدود 100 شرکت کننده در بلچلی پارک خواهد بود. مهمانان محترم شامل کامالا هریس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده و همچنین دمیس حسابیس، مدیر عامل گوگل دیپ مایند خواهند بود، که همچنین با جمعی از قانونگذاران، بینندگان هوش مصنوعی و دانشگاهیان همراه خواهند شد.

هدف از این اجلاس برانگیختن یک بحث جهانی درباره مقررات هوش مصنوعی است، زیرا دستور کار اعلام شده دولت بریتانیا برای رویداد این هفته شامل گفتگوهایی در مورد پیشرفت غیرقابل پیش بینی فناوری و خطر از دست دادن کنترل مردم بر آن است.

گروهی از اعضای بانفوذ پارلمان بریتانیا قبلاً به دولت توصیه کرده بودند که با متحدان دموکراتیک برای رسیدگی به سوء استفاده بالقوه از هوش مصنوعی (AI) همکاری کند و بر هدف لندن برای تبدیل شدن به یک بازیگر کلیدی در پیشرفت فناوری نوظهور تاکید کرد.

مرتبط با: گوگل خواستار رد دعوای دسته جمعی در مورد حذف داده های هوش مصنوعی است

در هفته‌های پس از اعلام سوناک، گوگل تحلیلی منتشر کرد که نشان می‌داد سرمایه‌گذاری بیشتر در هوش مصنوعی تا سال ۲۰۳۰ به اقتصاد بریتانیا ۴۰۰ میلیارد پوند (۴۸۸ میلیارد دلار) اضافه می‌کند. OpenAI اعلام کرد که اولین دفتر خود را در خارج از ایالات متحده افتتاح خواهد کرد. در لندن.

در آگوست 2023، کوین تلگراف گزارش داد که ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، 100 میلیون پوند (130 میلیون دلار) برای خرید هزاران تراشه کامپیوتری برای تقویت هوش مصنوعی در میان کمبود جهانی و رقابت برای قدرت محاسباتی هزینه خواهد کرد.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید