حجم معاملات توکن هوش مصنوعی با وجود شایعات Worldcoin – داده های Kaiko کاهش یافته است


این بررسی نشان داد که افزایش متوسطی در حجم معاملات توکن‌های هوش مصنوعی در ماه گذشته وجود داشت و به حدود 870 میلیون دلار رسید که از 570 میلیون دلار در پایان جولای افزایش یافت.

در حالی که راه‌اندازی Worldcoin توجه توکن‌های مبتنی بر هوش مصنوعی (توکن‌های AI) را جلب کرده است، آخرین داده‌های تجاری Kaiko نشان می‌دهد که این توکن‌های هوش مصنوعی با وجود جنجال‌هایی که پیرامون راه‌اندازی Worldcoin وجود دارد، انعطاف‌پذیری نشان می‌دهند.

راستی بر اساس آخرین داده‌های کایکو، حجم معاملات توکن‌های مرتبط با هوش مصنوعی در ماه گذشته ثابت مانده است. این بررسی نشان داد که افزایش متوسطی در حجم معاملات توکن‌های هوش مصنوعی در ماه گذشته وجود داشت و به حدود 870 میلیون دلار رسید که از 570 میلیون دلار در پایان جولای افزایش یافت. این در حالی است که نسبت به حجم ابتدای سال کاهش چشمگیری داشته است.

در همین راستا، Dessislava Ianeva، تحلیلگر Kaiko، می‌گوید: ثبت شده است علاقه به توکن‌های هوش مصنوعی در ماه ژوئیه کاهش یافت، عمدتاً به دلیل تغییر در حساسیت جهانی به ریسک. مجموع پوزیشن های باز پنج توکن اصلی هوش مصنوعی، یعنی FET، GRT، RNDR، OCEAN و ROSE از 170 میلیون دلار در فوریه به 60 میلیون دلار تا آگوست کاهش یافت.

Worldcoin (WLD) در 24 ژوئیه 2023 شروع به کار کرد و توجه جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرد. سر و صدای این ارز دیجیتال در درجه اول به سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران آن نسبت داده می شود که به عنوان مدیر عامل OpenAI نیز فعالیت می کند. با این حال، تا کنون، Worldcoin (WLD) در 24 ساعت گذشته کاهش داشته است و قیمت معاملاتی آن در 1.09 دلار باقی مانده است.

هدف اصلی Worldcoin ایجاد شبکه ای متشکل از افراد واقعی است، به استثنای ربات های خودکار. این شرکت مستقر در سانفرانسیسکو قصد دارد برای مردم در سراسر جهان “شناسه های جهانی” صادر کند، با هدف آینده ای که در آن افراد بتوانند بدون نیاز به افشای اطلاعات شخصی مانند نام، شماره تلفن یا آدرس ایمیل با وب سایت ها تعامل داشته باشند، به لطف یک “جهانی” شبکه”. سیستم احراز هویت».

مرتبط با: ورلد کوین با وجود انتقادات، بیش از 9 هزار کاربر را در یک روز در آرژانتین ثبت نام کرد

با این حال، تنظیم‌کننده‌های جهانی و حامیان حریم خصوصی نگرانی‌های قابل‌توجهی در مورد این ابتکار ایجاد کرده‌اند و به آنچه که به عنوان عدم شفافیت در روش‌های جمع‌آوری داده‌های سازمان می‌دانند، اشاره کرده‌اند. جمع آوری داده های شخصی گسترده توسط یک سازمان، نگرانی های قابل توجهی را در مورد حفظ حریم خصوصی داده ها ایجاد می کند.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعا می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *