سیستم های هوش مصنوعی مورد استفاده در عملیات نظامی مرگبار در اسرائیل: گزارش


بنا بر گزارش ها، ارتش اسرائیل به شدت از هوش مصنوعی استفاده کرده و به طور فزاینده ای این سیستم ها را در واحدهای مختلف مستقر کرده است تا خود را به عنوان یک رهبر جهانی در زمینه سلاح های خودمختار معرفی کند.

با افزایش تنش ها در سرزمین های اشغالی و با ایران، نیروهای دفاعی اسرائیل طبق گزارش ها از هوش مصنوعی (AI) برای انتخاب اهداف برای حملات هوایی و مدیریت لجستیک در طول جنگ استفاده می کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مقامات ارتش اسرائیل استفاده ارتش از سیستم مشاوره هوش مصنوعی را تایید کرده اند. گزارش شده است که این سیستم مقادیر زیادی از داده ها را برای کمک به انتخاب هدف برای حملات هوایی تجزیه و تحلیل می کند. علاوه بر این، مدل دیگری از هوش مصنوعی، Fire Factory، طبق گزارش‌ها، به سرعت حملات بعدی را با محاسبه بار مهمات، اولویت‌بندی و تعیین اهداف، و پیشنهاد برنامه‌ای بر اساس داده‌های مورد تایید ارتش انجام می‌دهد.

هوش مصنوعی کاربردهای گسترده ای در صنایع بزرگ پیدا می کند. یکی از این برنامه‌ها اتوماسیون است که در آن فناوری‌های هوش مصنوعی با آسان‌تر کردن کارهای تکراری، کارایی و بهره‌وری کلی را افزایش می‌دهند. علاوه بر این، الگوریتم‌های هوش مصنوعی با شناسایی الگوها و ارائه بینش‌های ارزشمند که برای تصمیم‌گیری آگاهانه حیاتی هستند، تجزیه و تحلیل داده‌ها را در مقیاس‌های بزرگ امکان‌پذیر می‌سازند.

اسکرین شات نرم افزار Fire Factory. منبع: بلومبرگ

علیرغم بازرسی و تایید اپراتورهای انسانی اهداف فردی و طرح‌های حمله هوایی، یکی از مقامات نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) گزارش‌ها تایید کرده است که فناوری مورد استفاده در این سیستم‌ها فاقد مقررات بین‌المللی یا دولتی است.

طرفداران استدلال می کنند که الگوریتم های پیشرفته این پتانسیل را دارند که از توانایی های انسانی بهتر عمل کنند و به حداقل رساندن تلفات کمک کنند. با این حال، منتقدان در مورد خطرات بالقوه مرتبط با افزایش اتکا به سیستم‌های مستقل هشدار می‌دهند و به پیامدهای بالقوه مرگبار آن اشاره می‌کنند.

این گزارش خاطرنشان می‌کند که ارتش اسرائیل به شدت از هوش مصنوعی استفاده می‌کند و به طور فزاینده‌ای این سیستم‌ها را در واحدهای مختلف پیاده‌سازی می‌کند تا خود را به عنوان یک رهبر جهانی در سلاح‌های خودمختار معرفی کند. طبق گزارش‌ها، پیمانکاران دفاعی اسرائیل برخی از این سیستم‌ها را ساخته‌اند، در حالی که برخی دیگر، مانند دوربین‌های کنترل مرزی StarTrack که توسط ارتش توسعه داده شده‌اند، از هزاران ساعت فیلم برای شناسایی افراد و اشیا استفاده می‌کنند.

مرتبط با: لایحه معافیت خارجی ها از مالیات کریپتو در مرحله اول در اسرائیل تصویب شد

در حالی که جزئیات مربوط به استفاده ارتش اسرائیل از هوش مصنوعی در عملیات ها طبقه بندی شده است، مقامات نظامی گزارش داده اند که ارتش اسرائیل تجربه میدان جنگ با این سیستم های بحث برانگیز را در جریان تشدید تنش های دوره ای در نوار غزه به دست آورده است. این منطقه اغلب شاهد حملات هوایی اسرائیل در پاسخ به حملات موشکی است.

طبق گزارش‌ها، کارشناسان پتانسیل کاهش تلفات غیرنظامیان را از طریق ادغام هوش مصنوعی در سیستم‌های میدان جنگ برجسته می‌کنند. Simona R. Soare از مؤسسه بین‌المللی مطالعات استراتژیک اظهار داشت که استفاده مناسب از فناوری‌های هوش مصنوعی می‌تواند مزایای قابل‌توجهی را برای کارایی و اثربخشی ارائه دهد، با پتانسیل دستیابی به دقت بالا زمانی که پارامترهای فناوری به درستی کار می‌کنند.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسان بدهند تا همه ما را نکشند


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *