استارت‌آپ هوش مصنوعی Helsing ۲۲۳ میلیون دلار بودجه سری B برای راه‌حل‌های دفاعی جمع‌آوری می‌کند


این شرکت بر تعهد خود به توسعه فناوری هوش مصنوعی برای حفاظت از کشورهای دموکراتیک تاکید کرد.

شرکت دفاعی هوش مصنوعی اروپایی هلسینگ روز پنجشنبه، 14 سپتامبر اعلام کرد که 223 میلیون دلار (حدود 209 میلیون یورو) در تامین مالی سری B به رهبری جنرال کاتالیست، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر، تضمین کرده است. شرکت سوئدی هوافضا و خودروسازی ساب نیز به عنوان یک سرمایه گذار استراتژیک در آن شرکت کرد.

این شرکت بر تعهد خود به توسعه فناوری هوش مصنوعی برای حفاظت از کشورهای دموکراتیک تاکید کرد. گانبرت شرف، یکی از بنیانگذاران هلسینگ، در بیانیه ای گفت:

“ما هلسینگ را تأسیس کردیم زیرا معتقدیم هوش مصنوعی برای دموکراسی‌ها برای حفظ ارزش‌های خود ضروری است. علاقه اخیر ما نشان می‌دهد که این باور بین دولت‌ها و صنعت مشترک است.”

هلسینگ که در سال 2021 تأسیس شد، در ایجاد راه‌حل‌ها و مؤلفه‌های نظامی با قابلیت هوش مصنوعی، به پروژه‌هایی مانند به‌روزرسانی آینده هواپیمای یوروفایتر ناتو و ابتکار «سیستم هوایی رزمی آینده» (FCAS) تخصص دارد.

از زمان راه‌اندازی ChatGPT OpenAI در نوامبر 2022، گسترش سریع هوش مصنوعی با یک مسابقه رقابتی مشابهت دارد. تعداد فزاینده‌ای از شرکت‌ها به دنبال ارائه فناوری‌های نظامی کارآمدتر و مقرون‌به‌صرفه‌تر مبتنی بر هوش مصنوعی به دولت‌ها و نیروهای مسلح هستند. این شرکت‌هایی که نقش هوش مصنوعی در جنگ را بر عهده می‌گیرند عبارتند از Kratos Defense و Shield AI مستقر در سن دیگو.

هوش مصنوعی در سال‌های اخیر با سرعت بی‌سابقه‌ای در حال رشد بوده و در تعدادی از صنایع ادغام شده است. با معرفی هوش مصنوعی مولد، پیشرفت های قابل توجهی در قابلیت های سیستم های پردازش زبان طبیعی (NLP) ایجاد شده است. این مدل ها می توانند متنی شبیه انسان تولید کنند، زبان ها را ترجمه کنند، به سوالات پاسخ دهند و حتی محتوای خلاقانه بنویسند.

مرتبط با: اتحادیه اروپا ابتکاری را برای سرعت بخشیدن به دسترسی به ابر رایانه برای استارت آپ های هوش مصنوعی اعلام می کند

در یک کنفرانس مطبوعاتی در 13 ژوئیه، بازیگران هالیوود تایید کردند که به دلیل دخالت هوش مصنوعی در نمایندگی هنرمندان پس زمینه دست به اعتصاب خواهند زد.

هوش مصنوعی مولد نوعی از هوش مصنوعی است که می تواند محتوای جدیدی مانند متن، تصویر یا موسیقی را با استفاده از دستورات ایجاد کند. چنین ابزارهایی بر روی مقادیر عظیمی از داده های موجود برای تولید چنین خروجی هایی آموزش داده می شوند.

مجله: لویاتان هوش مصنوعی Tencent، کلاهبرداری 83 میلیون دلاری نابود شد، ممنوعیت چشمگیر چین: آسیا اکسپرس


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *