استفاده از هوش مصنوعی در رسانه های اجتماعی پتانسیل تاثیرگذاری بر احساسات رای دهندگان را دارد


انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حال نزدیک شدن است و با آن استفاده از فناوری هایی مانند هوش مصنوعی در پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای دستکاری احساسات رای دهندگان همراه است.

استفاده از هوش مصنوعی (AI) در رسانه های اجتماعی به عنوان یک تهدید بالقوه برای تأثیرگذاری یا تأثیرگذاری بر احساسات رأی دهندگان در انتخابات ریاست جمهوری آتی سال 2024 در ایالات متحده مورد هدف قرار گرفته است.

شرکت های بزرگ فناوری و سازمان های دولتی ایالات متحده به طور فعال وضعیت را در مورد اطلاعات نادرست رصد می کنند. در 7 سپتامبر، واحد تحقیقاتی مایکروسافت به نام “مرکز تحلیل تهدیدات مایکروسافت” (MTAC) مطالعه ای را منتشر کرد که مشاهده کرد “بازیگران مرتبط با چین” از این فناوری استفاده می کنند.

در این گزارش آمده است که این بازیگران از رسانه های تصویری تولید شده توسط هوش مصنوعی در آنچه که آن را یک “کارزار گسترده” می نامد استفاده کرده اند که تاکید زیادی بر “موضوعات تفرقه افکن سیاسی مانند خشونت با اسلحه و تحقیر شخصیت ها و نمادهای سیاسی ایالات متحده دارد.”

وی خاطرنشان کرد که پیش بینی می کند چین “به توسعه این فناوری در طول زمان ادامه خواهد داد” و باید دید که چگونه از این فناوری در مقیاس بزرگ برای چنین اهدافی استفاده خواهد کرد.

از سوی دیگر، هوش مصنوعی نیز برای کمک به شناسایی چنین اطلاعات نادرستی استفاده می شود. در 29 آگوست، Accrete AI قراردادی با فرماندهی عملیات ویژه ایالات متحده (USSOCOM) امضا کرد تا نرم‌افزار هوش مصنوعی را راه‌اندازی کند که برای پیش‌بینی تهدیدات اطلاعات نادرست از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌شود.

Prashant Bhuyan، بنیانگذار و مدیر عامل Accrete، گفت که این دیپ فیک ها و دیگر «برنامه های کاربردی هوش مصنوعی مبتنی بر رسانه های اجتماعی» یک تهدید جدی هستند.

رسانه های اجتماعی به طور گسترده به عنوان یک محیط غیرقانونی شناخته می شوند که در آن دشمنان به طور معمول از ضعف ها در قضاوت سوء استفاده می کنند و از طریق انتشار عمدی اطلاعات نادرست رفتار را دستکاری می کنند.

طبق گزارش MIT، در انتخابات قبلی ایالات متحده در سال 2020، گزارش شده است که مزارع ترول ها هر ماه به 140 میلیون آمریکایی می رسد.

مزارع ترول ها یک “گروه نهادینه شده” از ترول های اینترنتی هستند که قصد دخالت در دیدگاه های سیاسی و فرآیندهای تصمیم گیری را دارند.

مرتبط با: حمله متا به حریم خصوصی باید به عنوان یک هشدار علیه هوش مصنوعی باشد

در حال حاضر، رگولاتورها در ایالات متحده به دنبال راه‌هایی برای تنظیم دیپ فیک قبل از انتخابات هستند.

در 10 آگوست، کمیسیون فدرال انتخابات ایالات متحده به اتفاق آرا طوماری را تصویب کرد که تبلیغات سیاسی با استفاده از هوش مصنوعی را تنظیم می کرد. یکی از اعضای کمیسیون که پیش نویس طومار را تهیه کرد، دیپ فیک را “تهدیدی مهم برای دموکراسی” خواند.

گوگل در 7 سپتامبر اعلام کرد که خط مشی محتوای سیاسی خود را در اواسط نوامبر 2023 به روز می کند و اکنون برای تبلیغات کمپین سیاسی به افشای هوش مصنوعی نیاز دارد.

در این بیانیه آمده است که در مواردی که «محتوای ترکیبی که افراد یا رویدادهایی واقعی یا واقعی را به تصویر می‌کشد»، افشاگری لازم است.

مجله: آیا باید پرداخت باج افزار را ممنوع کنیم؟ ایده ای جذاب اما خطرناک


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *