هوش مصنوعی DAO ها را دوباره اختراع می کند، زیرا مدل های توکن شده ارزشمند می شوند: شرکت VC


ونس اسپنسر، یکی از بنیانگذاران Framework Ventures، هوش مصنوعی را قطعه گمشده DAOها می داند و دیدگاه خود را در مورد توکن سازی مدل های هوش مصنوعی به اشتراک می گذارد.

به گفته یکی از بنیانگذاران Framework Ventures، در حالی که هوش مصنوعی ممکن است قطعه گمشده برای سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs) باشد، مدل‌های هوش مصنوعی آموزش‌دیده می‌توانند به دارایی‌های ارزشمند در زنجیره تبدیل شوند.

ونس اسپنسر، یکی از بنیانگذاران شرکت استارت آپی متمرکز بر رمزارز، در مصاحبه با کوین تلگراف در هفته بلاک چین در کره در 5 سپتامبر، چهار پیش بینی در مورد چگونگی برخورد هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین به اشتراک گذاشت.

به گفته اسپنسر، یکی از بزرگترین تأثیرات هوش مصنوعی این است که در نهایت «خودمختار» را در سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز جاسازی می‌کند.

DAO ها بر اساس مفهوم یک جمع غیرمتمرکز با اشتراک هدف مشترک، بدون قدرت مرکزی فراگیر، پایه گذاری شدند. اما بسیاری از بزرگترین ها هنوز فاقد تمرکززدایی کامل یا استقلال هستند.

«در واقع، خودمختار نیست، گروهی از مردم در وسط هستند. به نظر می رسد که هوش مصنوعی تنها راهی است که واقعاً مفهوم DAO را عملی می کند.”

در ماه مه، MakerDAO، مالک استیبل کوین DAI، نقشه راه پنج مرحله‌ای را برای بهبود اکوسیستم خود منتشر کرد که شامل تمرکز قوی بر استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد «تعادل حاکمیتی» است.

به گفته Rune Christensen، یکی از بنیانگذاران MakerDAO، مرحله سوم نقشه راه ابزارهای هوش مصنوعی را با هدف بهبود و احتمالاً خودکارسازی جنبه های خاصی از حکمرانی راه اندازی می کند.

کریستنسن اضافه کرد که این ابزارهای هوش مصنوعی در ابتدا به “همسطح کردن زمین بازی بین افراد عمیقاً ریشه‌دار و اعضای بیشتر جامعه اطراف کمک می‌کنند”، اما در نهایت به DAO اجازه می‌دهند تا فرآیندها و تصمیمات خود را در طول زمان، “بدون نیاز به رهبری یا قدرت متمرکز” بهبود بخشد.

“وقتی Maker که گنجینه های زیادی دارد توسط یک هوش مصنوعی مدیریت شود چه اتفاقی می افتد؟” اسپنسر پرسید.

او اضافه کرد که “هوش مصنوعی می تواند کارهای واقعا جالبی انجام دهد و فقط باید دخالت محدود انسانی در آن وجود داشته باشد.”

می توان به مدل های آموزش دیده هوش مصنوعی پاداش داد

اسپنسر همچنین آینده‌ای را می‌بیند که در آن مدل‌های آموزش‌دیده هوش مصنوعی در بلاک چین توکن‌سازی می‌شوند.

او گفت که یک نمونه اولیه را می‌توان در پیاده‌سازی غیرمتمرکز بومی اتریوم و بازی AI Arena مشاهده کرد، جایی که بازیکنان یک مدل هوش مصنوعی را آموزش می‌دهند تا برای آن‌ها در یک بازی مبارزه‌ای پلتفرمی مشابه بازی نینتندو بجنگند. Super Smash Bros.

Framework در سال 2021، 5 میلیون دلار در AI Arena سرمایه گذاری کرد.

اسپنسر توضیح داد که در AI Arena، بازیکنان خودشان مبارزان را کنترل نمی‌کنند، بلکه شخصیت‌ها توسط مدل‌های هوش مصنوعی تحت مالکیت و آموزش بازیکن کنترل می‌شوند.

او در حالی که پارادایم بازی چیست را تغییر داد، اظهار داشت که مالکیت زنجیره‌ای مدل‌های هوش مصنوعی «واقعاً جایی است که در یک زمینه رمزنگاری زنده می‌شود».

اسپنسر گفت: «احتمالاً برخی از با ارزش‌ترین دارایی‌های این زنجیره، مدل‌های AI توکن‌شده خواهند بود، حداقل این نظریه من است.

موارد استفاده دیگر

در همین حال، بازارهای محاسباتی غیرمتمرکز مانند Akash Network و Render Network نیز ممکن است شاهد نقش ارزهای دیجیتال در رشد هوش مصنوعی باشند.

اسپنسر توضیح داد که پروتکل‌های مبتنی بر بلاک چین به‌عنوان بازاری عمل می‌کنند که به خریداران اجازه می‌دهد تا توان محاسباتی غیرفعال را از ارائه‌دهندگان خریداری کنند، که با توجه به کمبود فعلی تراشه‌های GPU بسیار مهم است.

مرتبط با: کتی وود نسبت به همگرایی بیت کوین و هوش مصنوعی خوشبین است

«آیا می‌خواهید شبکه‌ای داشته باشید که در واقع بازار را منشا، ارائه و راه‌اندازی کند؟ او گفت: “اینها باید کار کنند.”

اسپنسر همچنین استدلال کرد که فناوری بلاک چین برای حسابرسی و اعتبارسنجی اطلاعات ارائه شده توسط هوش مصنوعی مهم است.

اسپنسر توضیح داد: «بگویید می‌خواهید ثابت کنید که یک مدل خاص، ChatGPT، به جای مدل BAE به جای فالکون، به شما پاسخ می‌دهد. “شما در واقع می توانید این را در زنجیره ثابت کنید.”

AI Eye: اپل هوش مصنوعی تلفن همراه را بهبود می بخشد، معامله موسیقی جعلی عمیق، GPT-4 را هیپنوتیزم می کند
نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *