اوکراین نقشه راه تنظیم هوش مصنوعی را منتشر کرد


نقشه راه مبتنی بر رویکردی از پایین به بالا است که پیشنهاد می کند قبل از تصویب هر قانونی، ابزارهایی را برای کسب و کارها فراهم کند تا برای الزامات آینده آماده شوند.

وزارت تحول دیجیتال اوکراین نقشه راه نظارتی خود را برای هوش مصنوعی (AI) در 7 اکتبر ارائه کرد. بیان شده است که این نقشه که در وب سایت این وزارتخانه منتشر شده است، با هدف کمک به شرکت های داخلی برای آماده سازی قانونی مشابه قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا است. . همچنین هدف آن آموزش شهروندان در مورد نحوه محافظت از خود در برابر خطرات هوش مصنوعی است.

با توجه به متن اعلامی نقشه راه، بر اساس رویکردی از پایین به بالا است که پیشنهاد می کند از کمتر به بیشتر حرکت کند: ابزارهایی را برای کسب و کارها فراهم می کند تا قبل از تصویب هر قانونی، برای الزامات آینده آماده شوند.

مرتبط با: اوکراین خواستار تامین مالی کسب و کارهای رمزنگاری محلی است

نقشه راه این دوره مقدماتی را برای شرکت ها تعیین می کند تا در طی دو تا سه سال آینده با قوانین احتمالی مطابقت کنند. الکساندر بورنیاکوف، معاون وزیر تحول دیجیتال می گوید:

ما قصد داریم از چند طریق فرهنگ خودتنظیمی را در تجارت ایجاد کنیم. به ویژه، با امضای کدهای رفتاری داوطلبانه که گواهی بر استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی توسط شرکت ها خواهد بود. ابزار دیگر، کاغذ سفیدی است که کسب و کارها را در مورد رویکرد، زمان و مراحل اجرای مقررات آگاه می کند.

طبق نقشه راه، پیش‌نویس قانون هوش مصنوعی اوکراین قرار است در سال 2024 منتشر شود، اما انتظار می‌رود اتحادیه اروپا در اسرع وقت قانون هوش مصنوعی را تصویب کند تا قوانین ملی آن را در نظر بگیرد.

در ژوئن، قانون هوش مصنوعی اتحادیه اروپا توسط پارلمان اروپا تصویب شد. پس از اجرا، این قانون انواع خاصی از خدمات و محصولات هوش مصنوعی را ممنوع و سایر خدمات را محدود یا محدود خواهد کرد.

فناوری هایی که کاملاً ممنوع شده اند عبارتند از: نظارت بیومتریک، سیستم های امتیازدهی اجتماعی، پلیس پیش بینی، به اصطلاح «تشخیص احساسات» و سیستم های تشخیص چهره غیر هدفمند. مدل‌های هوش مصنوعی مولد، مانند ChatGPT OpenAI و Bard Google، مجاز به کار خواهند بود، مشروط بر اینکه خروجی‌های آنها به وضوح برچسب‌گذاری شده توسط AI تولید شده باشد.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید