مدیر عامل جدید پلتفرم موسیقی هوش مصنوعی می‌گوید موسیقی هوش مصنوعی صنعت سنتی را به وحشت می‌اندازد


Can Ansay، بنیانگذار انتشارات هوش مصنوعی و پلتفرم بازار Musixy.ai، می گوید که موسیقی ایجاد شده توسط هوش مصنوعی انقلابی است و کارایی را برای تولید به ارمغان می آورد و هزینه ها را کاهش می دهد.

هوش مصنوعی (AI) در صنایع مختلف در سراسر جهان موج می زند. اما تضاد بین سودمندی و توانایی آن در نقض مالکیت معنوی (IP) چالش خاصی را در صنایع خلاق ایجاد کرده است.

بازیگران بزرگ صنعت موسیقی، از هنرمندان گرفته تا شرکت‌های ضبط و موسساتی مانند گرمی و یوتیوب، همگی باید به نوعی هوش مصنوعی را در نظر بگیرند.

در میان حوزه‌های سنتی صنعت موسیقی که با فناوری سروکار دارند، پلتفرم‌های جدیدی در حال ظهور هستند که از ابتدا فناوری را پذیرفته‌اند. Musixy.ai در 14 سپتامبر تأسیس شد تا به عنوان یک پلتفرم استریم، برچسب ضبط و بازار منحصراً برای موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی خدمت کند.

کوین تلگراف با Can Ansay، مدیرعامل و بنیانگذار Musixy.ai صحبت کرد تا بهتر درک کند که چگونه دادن فضای اختصاصی به موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی می تواند صنعت موسیقی آینده را شکل دهد.

Musixy.ai گفت که هدف آن این است که “Spotify برای بازدیدهای هوش مصنوعی” باشد، به ویژه مواردی که در سایر سیستم عامل ها ممنوع شده اند. سال گذشته، Spotify و دیگر پلتفرم‌های اصلی پخش پس از ارسال ایمیلی از گروه موسیقی یونیورسال که از آن‌ها خواسته بود نظارت خود را بر آهنگ‌های هوش مصنوعی دارای حق نسخه‌برداری افزایش دهند، محتاط‌تر شدند.

آنسای گفت که “تاسیس” یا برچسب های اصلی دوباره در حالت وحشت هستند، “دقیقاً مانند آن زمان با Napster، زیرا آنها از از دست دادن درآمد به دلیل یک فناوری مخرب جدید می ترسیدند.”

برخلاف آن زمان، انقلاب هوش مصنوعی نه تنها کاملاً قانونی است، بلکه وجود لیبل های ضبط را نیز تهدید می کند. موسیقی نه تنها بسیار کارآمدتر تولید می‌شود، بلکه ارزان‌تر است.»

او گفت که هوش مصنوعی به «تهیه‌کنندگان با استعداد» این امکان را می‌دهد که آهنگ‌های موفق را به هر زبانی با هر صدای معروفی تولید کنند و کسب درآمد کنند. Musixy.ai تاکید ویژه‌ای بر ایجاد آهنگ‌های موفق جدید و سرپوشیده با آوازهای تولید شده توسط هوش مصنوعی از هنرمندان مشهور دارد.

مرتبط با: مدیر موسیقی می گوید موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی «کارایی» و «هزینه» شرکت های موسیقی سنتی را به چالش می کشد.

Musixy.ai همچنین در حال کار با Ghostwriter است که آهنگی ویروسی به نام “Heart on My Sleeves” را با آهنگ های آوازی ساخته شده توسط هوش مصنوعی از هنرمندان Drake و The Weeknd تولید کرد.

در ابتدا شایعه شده بود که این آهنگ واجد شرایط دریافت جایزه گرمی است، اما مدیر عامل گرمی بعداً این مفهوم را روشن کرد و تأکید کرد که آهنگ از پلتفرم های پخش تجاری حذف شده است و او از هنرمند یا شرکت ضبط مجوز برای استفاده از آواز دریافت نکرده است. شباهت واجد شرایط نامزدی نیست

Ansay گفت Musixy.ai به عنوان یک پلت فرم استریم توسط آکادمی ضبط شناخته شده است:

این آهنگ‌های شگفت‌انگیز با پشتیبانی از هوش مصنوعی که با کمک هوش مصنوعی تولید شده‌اند، توانستند برای اولین بار جایزه گرمی را که سزاوار آن بودند، دریافت کنند.»

وی ادامه داد: این امر به ویژه در مورد آهنگ هایی که به طور غیررسمی از آواز خواننده های مشهور با کمک هوش مصنوعی استفاده می کنند و به طور خودسرانه از سایر پلتفرم های پخش معروف ممنوع شده اند صادق است.

آنسای استدلال می‌کند که از منظر حقوقی، شباهت آوازی «قابل محافظت» نیست، زیرا اخلاق حرفه‌ای را نقض می‌کند و کار خوانندگان را با صداهایی که شبیه صدای معروف‌تر دیگری هستند دشوار می‌سازد.

در عوض، هوش مصنوعی پیشنهاد می کند که آهنگ های صوتی باید به عنوان “غیر رسمی” علامت گذاری شوند تا از سردرگمی جلوگیری شود.

اخیراً گزارش شده است که Google و Universal Music Group در حال مذاکره بر روی ابزاری هستند که اجازه می دهد آهنگ های هوش مصنوعی به طور قانونی با استفاده از شباهت های هنرمندان ایجاد شود.

هنگامی که از او پرسیده شد که آیا موسیقی تولید شده توسط هوش مصنوعی از نظر جوایز و به رسمیت شناختن در همان سطح با موسیقی های تولید شده با هوش مصنوعی رقابت می کند یا زمین بازی خاص خود را دارد، او گفت که هر دو جنبه می تواند اعمال شود.

برای اینکه این اتفاق بیفتد، باید تشخیص داد که برای کدام وظایف و تا چه اندازه از هوش مصنوعی در تولید موسیقی به روشی مشروع، قانونی و قابل بحث در محدوده قوانین گرمی استفاده می‌شود.»

او معتقد است در غیر این صورت باید «آهنگ سال هوش مصنوعی» یا مقوله ای مشابه ایجاد شود. او استدلال کرد: “از آنجا که طبق بیانیه ماموریت گرمی در وب سایت آنها، آنها همچنین می خواهند برتری در “علم” را تشخیص دهند.”

مجله: توکن کردن حق امتیاز موسیقی به عنوان NFT می تواند به تبدیل شدن به تیلور سویفت بعدی کمک کند


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *