“هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات


فردریک پدرسن، رئیس Easy Translate می‌گوید اگر اکنون کسب‌وکار خود را برای استفاده از هوش مصنوعی متحول نکنید، عقب خواهید ماند.

راه اندازی محصولات مولد هوش مصنوعی در 9 ماه گذشته باعث شده است که جهان در مورد چگونگی تغییر آینده صحبت کند. خیلی ها می ترسند. دیگران از این فرصت هیجان زده هستند.

گزارشی که ماه گذشته توسط Next Move Strategy Consulting منتشر شد، پیش‌بینی می‌کند که صنعت هوش مصنوعی طی هفت سال آینده 20 برابر خواهد شد و یک تجارت 2 تریلیون دلاری ایجاد خواهد کرد که از ارزش فعلی آن 100 میلیارد دلار است. ممکن است شبیه هذلولی وحشی به نظر برسد، اما تحلیلگران دیگری از مک کینزی، مورگان استنلی و بلک راک مسیر مشابهی را ترسیم می کنند. هوش مصنوعی اینجاست که می ماند و زندگی بسیاری از مردم زیر و رو می شود. اما این شانس مادام العمر است.

فردریک پدرسن، یکی از بنیانگذاران شرکت هوش مصنوعی دانمارکی EasyTranslate و پسر یکی از مشهورترین مردان دانمارکی، رویکردی مستقیم به آینده دارد.

مدت‌هاست که می‌گویم ترجمه مرده است و هوش مصنوعی صنعت را آنطور که ما می‌شناسیم از بین می‌برد، اما این موضوع برای رقبای من چندان خوب نبوده است. اما اکنون همان افراد گوش می دهند و متوجه می شوند که اگر بخواهند تجارت خود را متحول کنند، ممکن است خیلی دیر شده باشد.

پسر کلاوس ریسکر پدرسن، سیاستمدار دانمارکی

همانطور که در سریال های اخیر تلویزیون مشاهده شد، فرزند یک فرد قدرتمند بودن کار آسانی نیست. جانشینی. اگر لوگان روی در خانواده باشد، برای کودک دشوار است که شخصیت خودش را داشته باشد.

برخی سقوط می کنند و می سوزند. برخی مانند خوانندگان جاستین بیبر و مایلی سایرس سعی می کنند با دمدمی و مستقل بودن والدین خود را غافلگیر کنند. به ندرت خوب به نظر می رسد.

اما دیگران این کار را به روش‌های هوشمندانه‌تری انجام می‌دهند و با اتخاذ مکانیسم‌های مختلف برای ایجاد شهرت خود، از سایه والدین خارج می‌شوند.

این فناوری بود که پدرسون را که اکنون 35 ساله است قادر به انجام این کار کرد. ابتدا با نرم افزار ترجمه و اکنون با هوش مصنوعی مولد، این موضوع جا مانده است.

فردریک پدرسون می‌داند که چگونه چرخش کند
پدرسون می داند که چگونه در مرکز قرار بگیرد. (داده شده)

پدر او، کلاوس ریسکر پدرسن، رهبر حزب سیاسی، کارآفرین، تاجر و نویسنده جنجالی دانمارکی است. همه در دانمارک نام او را می دانند.

فعالیت او شامل حضور در پارلمان اروپا از طرف حزب لیبرال، نوشتن کتاب و توسعه، ساخت و فروش نزدیک به 15 شرکت در طول سه دهه است. او در سال 2018 حزب سیاسی خود را تأسیس کرد.

اما بحث هایی صورت گرفت. او محکومیت های مختلفی برای کلاهبرداری دارد و علاوه بر گذراندن دوره های مختلف در زندان، افکار عمومی دانمارک را دچار تفرقه می کند و دارای زندگی اجتماعی است که با چنین خوشرویی آشکار همراه است.

در ابتدا (فردریک) پدرسن رنج کشید. او تلاش کرد و تلاش کرد تا راهی برای قبولی در داخل و خارج از مدارس بیابد. او نتوانست به دانشگاه برود، اما تکنولوژی را می شناخت و به قدرت آن علاقه مند شد و در نتیجه راهی برای شخم زدن رشته خود پیدا کرد.

مدتی طول کشید تا شرایطم را به دست بیاورم، اما کم کم متوجه شدم که دنیا فقط در ارتباط است. می‌دانستم که از خانواده‌ای ممتاز هستم، اما در دوران کودکی، مربیان همیشه احساس همدلی و ارتباط نداشتند. احساس متفاوتی به من داده شده بود و بودن برایم سخت بود.

اما من بر آن غلبه کردم و این درس های زندگی من را برای همه تغییراتی که زندگی بر سر شما ایجاد می کند آماده کرد. پدرسن می‌گوید: «بنابراین من یک شرکت ترجمه تاسیس کردم و اکنون به دلیل فرصت‌های بزرگی که به بشریت و همان عناصر ارتباطی ارائه می‌دهد، شرکت را به سمت هوش مصنوعی مولد هدایت می‌کنم.

دسترسی اولیه به OpenAIs ChatGPT

نور هوش مصنوعی در سال 2020 شروع به طلوع کرد.

در آن سال، پدرسن برای کمک مالی 65000 یورویی از صندوق نوآوری دانمارک درخواست کرد تا یک موتور تولید محتوا ایجاد کند که به او اجازه می‌دهد شکل جدیدی از ترجمه ایجاد کند:

او توضیح می دهد: “من متوجه شدم که بزرگترین چالش در تجارت الکترونیک در مورد زبان ها، ترجمه نیست، بلکه خرده فروشان می توانند محتوای بومی سازی شده برای محصولات مختلف ایجاد کنند که مشتریان بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند.” شبکه های عصبی آموزش پول این توضیحات محصول

همچنین بخوانید: AI Eye Real از هوش مصنوعی برای کارمندان بد در کریپتو، به عنوان رقیب GPT-4 گوگل استفاده می کند

شبکه عصبی نوعی فرآیند یادگیری ماشینی به نام یادگیری عمیق است که از گره‌ها یا نورون‌هایی استفاده می‌کند که در ساختار لایه‌ای شبیه به مغز انسان به هم متصل شده‌اند.

او می‌گوید: «ما آن را به عنوان محتوا به عنوان یک سرویس معرفی کردیم و نمی‌توانستیم باور کنیم که یکی از اولین شرکت‌هایی بودیم که این کار را انجام دادیم، اما این ضرب المثل قدیمی را ثابت کرد که زودهنگام بودن همان اشتباه است».

به هر حال، ما از فناوری جلوتر بودیم، و اگرچه فناوری ما می‌توانست جملاتی را بسازد، اما برای مشتریان ما به اندازه کافی خوب نبود.

اما این تلاش اولیه اتلاف وقت و پول نبود. زیرا به این معنی بود که پس از انتشار عمومی مدل های زبان اصلی، شرکت می توانست به سرعت به کار خود بازگردد. EasyTranslate به زودی به ChatGPT دسترسی پیدا کرد زیرا قبلاً یک حساب کاربری با OpenAI داشت و می‌توانست فوراً این فناوری را اتخاذ و پیاده‌سازی کند.

از آنجا، EasyTranslate بر اساس تز پدرسن مبنی بر اینکه ترجمه سنتی واقعاً مرده است، به آینده ای با محتوای هوش مصنوعی مولد تبدیل شد.

ترجمه با تکنولوژی روبرو می شود

این اولین باری نبود که شرکت پدرسن تغییر مسیر داد. خدمات ترجمه که در سال 2010 بدون سرمایه گذاری مخاطره آمیز تأسیس شد، به سرعت رشد کرده است.

در سال 2016، او به دنبال ماهی های بزرگتر رفت و پس از اینکه متوجه شد فرصتی با راه اندازی Apple FaceTime وجود دارد، شروع به ارائه خدمات ترجمه به دولت دانمارک کرد. پدرسن گفت که مترجمان بسیار گران، ناکارآمد و کند بودند و سفر برای رویدادهای حضوری سازگار با تغییرات آب و هوایی نبود.

پدرسن یک برنامه تفسیر ویدیویی ایجاد کرد که با ارائه خدمات ترجمه از راه دور و همچنین بازار و خدمات مشابه برای مترجمان، هزینه ها را ساده می کند و کارایی را افزایش می دهد.

شهرداری های دانمارک، از جمله وزارت دادگستری دانمارک، برای این خدمات ثبت نام کردند، زیرا آگاه بودند که آوردن مترجم به دادگاه یک کار بسیار پرهزینه است، به خصوص که چنین نیازهایی اغلب در آخرین لحظه به وجود می آیند.

همچنین بخوانید
امکانات

بفروشم یا نگه دارم؟ چگونه برای پایان مسابقه گاو نر آماده شویم، قسمت 2

امکانات

آیا شما هنوز مستقل هستید؟ خود حاکمیت مالی و مبادله غیرمتمرکز

عمل در دانمارک موفقیت آمیز بود، اما بیمار فوت کرد

در اوج فعالیت، این شرکت روزانه 1000 جلسه ترجمه برگزار می کرد و مسئولیت بیش از 70 درصد کار ترجمه دولت دانمارک بین سال های 2017 تا 2019 را بر عهده داشت.

اما پدرسن گفت که دولت دانمارک هرگز چنین کاری را برون سپاری نکرده است و روابط بدتر شده است.

پدرسن معتقد است که هوش مصنوعی و انسان ها می توانند در هماهنگی با هم کار کنند
پدرسن معتقد است که هوش مصنوعی و انسان ها می توانند در هماهنگی با هم کار کنند. (داده شده)

این یک رابطه بسیار متقابل و سازنده برای مدت طولانی بود، اما ما متوجه شدیم که کار با دولت ها دشوارتر از آن چیزی است که فکر می کردیم. این مثل کلیشه ای بود که یک نفتکش سنگین نمی تواند به عقب برگردد.

باز هم، این اولین منحنی یادگیری برای من بود. بله، پردازش داده‌های ما آنطور که باید خوب نبود و کار با سیستم‌های قدیمی و قضاوت در مورد آنها بسیار دشوار بود.

در نهایت دولت دانمارک تصمیم گرفت که نمی خواهد روابط ما را ادامه دهد. او می‌گوید: «در آن زمان سخت بود، اما من همچنان معتقدم که موفق بودیم و چیزهای زیادی یاد گرفتیم.

فرض کنید جراحی موفقیت آمیز بود اما بیمار فوت کرد. همچنین مخالفت زیادی از سوی اتحادیه های قدرتمند دانمارکی وجود داشت که فکر می کردند ما مردم را بیکار می کنیم.

اما این به معنای کنار گذاشتن افراد از کارشان نبود. کار با فناوری به همان روشی بود که اکنون با هوش مصنوعی کار می کنیم. مترجمان ما که تصمیم گرفتند به انجمن ما بپیوندند از نرم افزار ما بسیار راضی بودند. آنها گفتند که مانند داشتن یک سازمان خصوصی است که تقویم آنها را هماهنگ می کند و روزهای پرباری را با بالاترین درآمد ممکن برای آنها فراهم می کند و آنها می توانند این درآمدها را افزایش دهند.

تاثیر هوش مصنوعی بر کسب و کار

تأثیر فناوری هوش مصنوعی بر اشتغال یک نگرانی عمده برای بسیاری از مردم است. برخی پیش‌بینی می‌کنند که صنایع به طور کامل ناپدید می‌شوند، در حالی که برخی دیگر پیشنهاد می‌کنند که مشاغل به جای ناپدید شدن، تغییر و تکامل خواهند یافت.

یک مطالعه اخیر توسط سازمان بین المللی کار نشان داد که زنان به طور نامتناسبی تحت تأثیر اتوماسیون قرار خواهند گرفت، به طوری که تقریباً 7.8 درصد از مشاغل توسط زنان در کشورهای با درآمد بالا (یا 21 میلیون) خودکار انجام می شود، اما تنها 2.9 درصد از مشاغل توسط زنان انجام می شود. آن را بیرون آورد. مردان (9 میلیون).

ترجمه نیز یک صنعت بسیار جنسیتی است. تقریباً 67 درصد مترجمان زن هستند.

Pedersens عنصر اساسی انسانی در فناوری را ایجاد محتوا یا هوش مصنوعی مولد می داند که اکنون در قلب تجارت EasyTranslates قرار دارد.

همچنین بخوانید: با خوش‌رفتاری با AI Eye ChatGPT، جنجال‌های پورنو جعلی کودکان با هوش مصنوعی، بررسی‌های هوش مصنوعی آمازون، نتایج بهتری دریافت کنید.

او با استفاده از مثال یک دانش‌آموز دبیرستانی درس‌خوان که از دست همکلاسی‌هایش به خاطر استفاده از هوش مصنوعی برای تقلب عصبانی بود، معتقد است که ترکیب انسان و هوش مصنوعی قدرتمندتر از اجازه دادن به هوش مصنوعی است.

او به جای فریب دادن خود، از ChapGPT خواست که مقاله ای که قبلا نوشته شده بود را علامت گذاری کند. او اشتباهات گرامری و املایی را تصحیح کرد و به او منابع و پیوندهای اضافی داد تا کارش را فراتر از حقه ها بهبود بخشد.

همه افراد در تجارت به دنبال جادوی تعادل در بازار هستند، آن نقطه شیرینی که در آن قیمت‌گذاری، نوآوری و فناوری همسو هستند. ما همچنین این کار را در مورد هوش مصنوعی و انسان انجام می دهیم. او می‌گوید: «ما آن تعادل جادویی را هم در آنجا می‌خواهیم.

مردم هنوز در حلقه نیاز داشتند

او در مورد انسان در حلقه به عنوان راه رو به جلو برای انسان و ماشین صحبت می کند. هوش مصنوعی مولد می تواند کارهای سنگین را انجام دهد و انسان ها می توانند کار را انجام دهند و به طور ماهرانه از عهده آن برآیند. این محتوا به هر زبانی که توسط هوش مصنوعی ایجاد شده است اما توسط انسان توسعه نیافته است ایجاد می کند.

افراد دیگری مانند رویترز وجود دارند که ادعا می کنند مردم در تجارت چرخه ای دارند. بار دیگر، مدتهاست گفته ام که این راهی است که هم تکنولوژی و هم مردم را بهتر می کند.

با استفاده از قدرت هر دو و استفاده از یادگیری ماشینی در این فرآیند، من معتقدم که سلطه کنونی MSc با مدل‌های زبانی کوچک جایگزین می‌شود که کاملاً با هوش مصنوعی مولد منبع باز آینده سازگار هستند.

این همان چیزی است که ما برنامه ریزی کردیم و کل صنعت هوش مصنوعی اینگونه توسعه خواهد یافت. شرکت هایی که برای این کار آماده می شوند موفق خواهند بود. او می گوید کسانی که نکنند شکست خواهند خورد.

علاقه سرمایه گذاران به EasyTranslate از زمان انتقال پدرسنس به هوش مصنوعی در پایان سال 2022 افزایش یافته است و این شرکت در ابتدای سال جاری 2.75 میلیون یورو جذب کرده است.

ما فکر می کنیم از زمان خود جلوتر هستیم و این طرز تفکر باعث شده است که هوش مصنوعی را بپذیریم و آن را به سطح بعدی ببریم. هوش مصنوعی خود فقط آینه چیزی است که بشریت قبلا خلق کرده است. هوش مصنوعی در واقع تاریخ تکنولوژیک دانش بشری است.

من فکر می‌کنم واضح است که این دو کاملاً با هم سازگار هستند، آن تعادل جادویی که با تکامل هوش مصنوعی مولد تکامل می‌یابد، انسان‌ها نیز در این حلقه تکامل می‌یابند. هیچ کس با ذهن خوب و هماهنگ شغل خود را از دست نمی دهد. آنها نتیجه می گیرند که شغل و نقش آنها بهتر و خلاقانه تر خواهد بود.

پدرش باید افتخار کند.




نویسنده: Monty Munford

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید