آهنگ دریک تولید شده توسط هوش مصنوعی نامزد دریافت جایزه گرمی شد


این آهنگ که از آهنگ آوازی رپر دریک ساخته شده با هوش مصنوعی، در دو بخش نامزد دریافت جایزه آکادمی ضبط گرمی شد.

بر اساس گزارش 5 سپتامبر نیویورک تایمز، آهنگ ویروسی تهیه کننده ناشناس “Ghostwriter” با استفاده از آهنگ صوتی تولید شده توسط هوش مصنوعی رپر دریک (AI) برای بررسی جایزه گرمی ارسال شد.

یکی از نمایندگان به NYT گفت که آهنگ “Heart on My Sleeve” توسط تیم Ghostwriter به آکادمی ضبط، سازمان پشت گرمی، برای نامزدی بهترین آهنگ رپ و آهنگ سال ارسال شد.

در هر دو بخش، جایزه به ترانه‌سرایی تعلق می‌گیرد که توسط نماینده Ghostwriter انسان بودنش تایید شده است.

در اوایل امسال، گرمی سیاست جوایز خود را برای فصل جوایز آینده به‌روزرسانی کرد و بیان کرد که موسیقی با اجزای تولید شده توسط هوش مصنوعی واجد شرایط دریافت این جایزه است. ترفند این است که دسته ای که قطعه برای آن نامزد شده است باید برای بخشی از آهنگ ساخته شده توسط انسان باشد.

هاروی میسون جونیور، مدیر عامل گرمی، این موضوع را تایید کرد و گفت که موسیقی با عناصر هوش مصنوعی “کاملاً مناسب” برای نامزدی گرمی است. او این را در مورد آهنگ Ghostwriter AI-Drake به نیویورک‌تایمز تکرار کرد:

“در مورد جنبه خلاقانه، مطمئناً مناسب است زیرا توسط یک انسان نوشته شده است.”

او همچنین اظهار داشت که آکادمی در حال بررسی است که آیا این آهنگ به صورت تجاری در دسترس است یا خیر. این جزء قوانین گرمی است که می گوید یک قطعه برای واجد شرایط بودن باید دارای “توزیع عمومی” باشد، این شامل در دسترس بودن در پلتفرم های پخش می شود.

مرتبط با: هاروی میسون جونیور، مدیر اجرایی گرمی، هوش مصنوعی می تواند یک تقویت کننده خلاقیت باشد.

اما «Heart In My Arm» از تمام سرویس‌های پخش اصلی حذف شده است، علی‌رغم اینکه کارشناسان صنعت می‌گویند استفاده آن از هوش مصنوعی در «منطقه خاکستری قانونی» قرار گرفته است.

Cointelegraph برای اظهار نظر بیشتر در مورد وضعیت با آکادمی ضبط تماس گرفت.

در ماه آوریل، Universal Music Group، یکی از شرکت‌های موسیقی پیشرو در صنعت، یک ایمیل انبوه به سرویس‌های پخش موسیقی بزرگ، از جمله Spotify و Apple Music ارسال کرد و از سرویس‌های هوش مصنوعی خواست تا آهنگ‌ها را از آهنگ‌های دارای حق چاپ مسدود کرده و حذف کنند. نقض قوانین حق تکثیر.

مدت کوتاهی پس از آن، گزارش شد که Spotify کنترل تراک های ناقض حق چاپ را در پلتفرم خود افزایش داده و پخش مصنوعی آهنگ ها را برای افزایش تعداد شنیده ها مسدود کرده است.

مجله: BitCulture: هنرهای زیبا، موسیقی هوش مصنوعی، پادکست + نقد کتاب در Solana
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *