مدیر عامل شرکت می‌گوید که هوش مصنوعی می‌تواند «در همه جنبه‌های» عملیات JPMorgan مورد استفاده قرار گیرد


جیمی دیمون، مدیر عامل جی پی مورگان خاطرنشان کرد که معاملات، پوشش ریسک، تحقیق و تشخیص خطا تنها برخی از فرآیندهایی هستند که می توانند با هوش مصنوعی تسهیل شوند.

جیمی دیمون، مدیر عامل جی‌پی مورگان، گفت که هوش مصنوعی می‌تواند برای “تک تک فرآیندهای” عملیات شرکتش اعمال شود و می‌تواند جایگزین انسان‌ها در نقش‌های خاص شود.

دیمون در مصاحبه ای در 2 اکتبر با بلومبرگ گفت که انتظار دارد در آینده “انواع مدل ها، ابزارها و فناوری های مختلفی برای هوش مصنوعی” ببیند. او گفت: «این یک چیز زنده و تنفسی است.

اما راه فکر کردن در مورد آن برای ما هر فرآیندی است، بنابراین خطاها، معاملات، پوشش ریسک، تحقیق، هر برنامه، هر پایگاه داده، می توانید هوش مصنوعی را اعمال کنید.

بنابراین می‌تواند کمک خلبان باشد یا می‌تواند جایگزین انسان‌ها شود… هوش مصنوعی عمدتاً کار محافظت از سهام را برای ما انجام می‌دهد. او گفت: «این ایده‌پردازی است، مدل‌های زبان بزرگ است»، و افزود که به طور کلی می‌تواند بر خدمات مشتری نیز تأثیر بگذارد.

مدیر عامل JPMorgan در رابطه با تحقیقات هوش مصنوعی گفت: “ما هزاران نفر داریم که این کار را انجام می دهند.” در میان آنها “بهترین دانشمندان از سراسر جهان.”

وقتی از دیمون پرسیده شد که آیا انتظار دارد هوش مصنوعی جایگزین برخی مشاغل شود، گفت “البته” اما تاکید کرد که فناوری همیشه این کار را انجام داده است.

او توضیح داد: “مردم باید یک نفس عمیق بکشند. فناوری همیشه جایگزین مشاغل شده است.”

بچه‌های شما به لطف فناوری تا 100 سال عمر می‌کنند و عاری از سرطان هستند و به معنای واقعی کلمه احتمالاً سه روز در هفته کار می‌کنند. بنابراین فناوری کارهای باورنکردنی برای بشریت انجام داده است.»

با این حال، دیمون اذعان کرد که فناوری‌های در حال توسعه جنبه‌های «منفی» نیز دارند.

وقتی صحبت از هوش مصنوعی به میان می‌آید، دیمون می‌گوید که نگران استفاده از هوش مصنوعی توسط افراد بد برای انجام کارهای بد است، به‌ویژه در فضای مجازی، اما امیدوار است که موانع قانونی به مرور زمان چنین رفتاری را کاهش دهد.

مرتبط با: رونق فناوری هوش مصنوعی: آیا بازار هوش مصنوعی در حال حاضر اشباع شده است؟

دیمون به این نتیجه رسید که هوش مصنوعی «ارزش فوق‌العاده‌ای» به نیروی کار می‌افزاید، و او امیدوار است که اگر این شرکت کارکنان خود را با هوش مصنوعی جایگزین کند، آنها بتوانند کارگران آواره را به محیط‌های کاری مناسب‌تر منتقل کنند.

اگر بتوانیم، امیدواریم بتوانیم آنها را به صورت محلی در یک شعبه دیگر یا در یک کار متفاوت استخدام کنیم، و همچنین در صورت هرگونه جابجایی که در نتیجه هوش مصنوعی رخ دهد، این کار را انجام خواهیم داد.

مجله: AI Eye: استفاده واقعی از هوش مصنوعی در رمزنگاری، رقیب GPT-4 گوگل، مزیت هوش مصنوعی برای کارمندان بد
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید