کاخ سفید گزارش می دهد، شرکت های هوش مصنوعی متعهد به هوش مصنوعی ایمن و شفاف هستند


مدیریت بایدن بر مسئولیت این شرکت ها در تضمین ایمنی محصولاتشان تاکید کرد.

کاخ سفید در 21 ژوئیه اعلام کرد که شرکت های پیشرو هوش مصنوعی (AI) مانند OpenAI، گوگل و مایکروسافت متعهد شده اند که فناوری هوش مصنوعی ایمن، ایمن و شفاف بسازند. علاوه بر این، کاخ سفید اذعان کرد که شرکت‌های دیگری مانند آمازون، آنتروپیک، متا و فلکشن نیز به امنیت هوش مصنوعی متعهد هستند.

مدیریت بایدن بر مسئولیت این شرکت ها در تضمین ایمنی محصولاتشان تاکید کرد. هدف این است که از پتانسیل هوش مصنوعی و در عین حال ارتقای بالاترین استانداردها در توسعه آن استفاده شود.

کنت واکر، رئیس امور جهانی گوگل، اذعان کرد که دستیابی به موفقیت در هوش مصنوعی نیازمند همکاری است. او از پیوستن به دیگر شرکت‌های پیشرو هوش مصنوعی برای حمایت از این تعهدات ابراز خرسندی کرد و اطمینان داد که با به اشتراک گذاشتن دانش و بهترین شیوه‌ها به همکاری خود ادامه خواهند داد.

تصویری از بیانیه کاخ سفید. منبع: کاخ سفید

تعهدات شامل تست امنیتی پیش از انتشار برای سیستم های هوش مصنوعی، به اشتراک گذاری بهترین شیوه های امنیتی هوش مصنوعی، سرمایه گذاری در امنیت سایبری و حفاظت از تهدیدات داخلی، و ارائه گزارش شخص ثالث از آسیب پذیری ها در سیستم های هوش مصنوعی است. آنا ماکانجو، معاون امور جهانی OpenAI، اظهار داشت که سیاست گذاران در سراسر جهان در حال بررسی مقررات جدید برای سیستم های هوش مصنوعی پیشرفته هستند.

در ماه ژوئن، قانونگذاران دو حزبی ایالات متحده لایحه ای را برای ایجاد کمیسیون هوش مصنوعی ارائه کردند که به نگرانی ها در صنعت با رشد سریع رسیدگی می کند. دولت بایدن می گوید با شرکای جهانی مانند استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان، هند، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، نیجریه، فیلیپین و بریتانیا برای ایجاد یک چارچوب بین المللی برای هوش مصنوعی همکاری می کند.

به گفته برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، این شرکت از تمام تعهدات داوطلبانه رئیس جمهور بایدن حمایت می کند و به طور مستقل متعهد به اقدامات اضافی مطابق با این اهداف کلیدی است. با انجام این کار، مایکروسافت قصد دارد تا شیوه های هوش مصنوعی ایمن و مسئولانه را گسترش دهد و با دیگر رهبران صنعت همکاری کند.

مرتبط با: آزمایشگاه AI21 ویژگی ضد توهم را برای چت ربات های GPT ارائه می کند

رهبران جهانی، از جمله دبیر کل سازمان ملل متحد، نسبت به سوء استفاده احتمالی از هوش مصنوعی مولد و فناوری عمیق جعلی در مناطق درگیری ابراز نگرانی کرده اند. در ماه مه، دولت بایدن با رهبران هوش مصنوعی دیدار کرد تا پایه و اساس توسعه اخلاقی هوش مصنوعی را ایجاد کند و از سرمایه گذاری قابل توجه 140 میلیون دلاری در تحقیق و توسعه هوش مصنوعی توسط بنیاد ملی علوم خبر داد.

مدیریت تاکید کرد که این تعهدات فوری شرکت ها بر اصول اساسی ایمنی، امنیت و اعتماد تاکید دارد و گامی مهم در جهت توسعه مسئولانه هوش مصنوعی است.

مجله: AI Eye: رزرو سفر با هوش مصنوعی به طرز خنده‌داری بد است، 3 کاربرد عجیب ChatGPT، افزونه‌های رمزنگاری


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *