پلیس فرانسه در جریان تحقیقات ضدتراست به دفاتر انویدیا یورش برد: گزارش


گزارش شده است که این اقدام به عنوان بخشی از تحقیقات کلی مقامات ضد انحصار فرانسه در بخش رایانش ابری انجام شده است.

انویدیا، یکی از رهبران جهانی در تولید تراشه های هوش مصنوعی (AI) که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا قرار دارد، گزارش شده است که این هفته با یورش پلیس به دفاتر خود در فرانسه روبرو شد. این اقدام به عنوان بخشی از تحقیقات عمومی مقامات ضد انحصار فرانسه در مورد بخش رایانش ابری انجام شد.

وال استریت ژورنال این حمله را در 28 سپتامبر گزارش کرد، اما نه انویدیا و نه سازمان‌های مجری فرانسه هیچ اظهارنظر رسمی در مورد آنچه اتفاق افتاد نداشتند.

در بیانیه مطبوعاتی در وب سایت آژانس ضد انحصار فرانسه Autorité de la Concurrence، به حسابرسی اعلام نشده در صنعت کارت گرافیک اشاره شده است. بر اساس این بیانیه، قاضی به این دلیل که این شرکت “اقدامات ضد رقابتی را در صنعت کارت گرافیک اجرا می کند” اجازه حمله را داده است.

اما همانطور که در پیام آژانس آمده است، این حمله به خودی خود “وجود نقض قانون قابل انتساب به شرکت را پیش فرض نمی گیرد.”

مرتبط با: گروه مخابراتی فرانسه میلیون ها دلار در صنعت هوش مصنوعی محلی سرمایه گذاری می کند

Autorité de la Concurrence نظر خود را بیان می کند که در نتیجه یک مطالعه یک ساله در بخش محاسبات ابری منتشر شده است. در این سند، که در ژوئن 2023 منتشر شد، انویدیا ذکر نشده است. در عوض، بر سایر شرکت‌های فناوری، یعنی سه ابر مقیاس‌کننده (سرویس‌های وب آمازون (AWS)، گوگل کلو، d و مایکروسافت آژور تمرکز دارد. بر اساس داده های آژانس، آنها 80 درصد از رشد هزینه ها را در زیرساخت ها و برنامه های کاربردی ابر عمومی در فرانسه در سال 2021 نشان می دهند:

آمازون و مایکروسافت در سال 2021 به ترتیب 46 و 17 درصد از درآمدهای حاصل از خدمات IaaS و PaaS را به دست آوردند. با توجه به ظرفیت مالی و اکوسیستم دیجیتال آنها، این هایپراسکیلرها در موقعیتی هستند که مانع از تکامل رقابت شوند.

برای مبارزه با این روند، آژانس در حال بررسی گزینه های مختلفی است که توسط قوانین رقابت ملی و قانون داده های اروپا ارائه شده است.

Nvidia به دلیل موقعیت منحصر به فرد خود به عنوان تولید کننده سخت افزار برای نوآورانه ترین بخش های صنعت دیجیتال، ناگزیر توجه رگولاتورها را به خود جلب می کند. آخرین گزارش سه ماهه این شرکت فاش کرد که رگولاتورهای ایالات متحده از آن خواسته اند تا صادرات تراشه های هوش مصنوعی به “برخی از کشورهای خاورمیانه” را متوقف کند. یک روز بعد، وزارت بازرگانی ایالات متحده این اطلاعات را تکذیب کرد.


نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید