ABN Amro اوراق قرضه سبز دیجیتال 5 میلیون یورویی را از طریق Tokeny با پشتوانه Polygon منتشر می کند


این بانک هلندی از پلتفرم Tokeny برای انتشار و مدیریت اوراق قرضه سبز دیجیتالی که بر روی پروتکل لایه 2 اتریوم Polygon اجرا می شود، استفاده کرد.

بانک هلندی ABN Amro یک پیشنهاد اوراق قرضه سبز دیجیتال را با استفاده از فناوری مقیاس پذیری لایه 2 اتریوم Polygon راه اندازی کرده است تا 5 میلیون یورو جذب کند.

اوراق قرضه سبز به عنوان یک توکن ERC3643 از طریق Tokeny منتشر شد، یک پلت فرم زیرساختی که از Polygon برای انتشار و مدیریت اوراق بهادار و ابزارهای مالی به موسسات مالی استفاده می کند.

ABN AMRO موفق شده است 5 میلیون یورو برای سرمایه گذار املاک Vesteda تامین کند. به گفته این بانک، Vesteda قصد دارد از این صندوق برای تامین مالی مجدد “دارایی های سبز” تحت چارچوب مالی سبز شرکت استفاده کند.

اوراق قرضه سبز راهی برای جمع آوری وجوه مورد استفاده برای سرمایه گذاری در پروژه ها یا شرکت هایی است که پایدار هستند و بر اثرات مثبت زیست محیطی تأثیر می گذارند.

ABN AMRO جزئیات بیشتری از اوراق قرضه سبز را فاش کرده است که در آن پس از پرداخت، مالکیت توکن های سرمایه گذاری 5 میلیون یورویی DekaBank را در اختیار می گیرد. این بانک از Fireblocks برای مدیریت کلیدهای خصوصی اوراق قرضه دیجیتال استفاده می کند.

مرتبط: EIB 100 میلیون یورو اوراق قرضه دیجیتالی را از طریق بلاک چین تسویه می کند

ABN AMRO قبلاً انتشار اوراق قرضه دیجیتال از جمله خرید و فروش مجدد اوراق قرضه دیجیتال از بانک سرمایه گذاری اروپا (EIB) را بررسی کرده است.

اولیویر آرتسن، رئیس توکن های سرمایه بدهی بانک، گفت: ABN AMRO قصد دارد از چندین پیشنهاد اوراق قرضه دیجیتال در آینده پشتیبانی کند.

مارتین سیبراند، مدیر دارایی دیجیتال ABN Amro، اضافه کرد که استفاده از استاندارد ERC3643 به بانک اجازه می دهد تا قوانین انطباق را در اوراق قرضه دیجیتال تعبیه کند.

“به لطف قابلیت همکاری بومی، آنها حتی می توانند به طور یکپارچه و هماهنگ با سایر برنامه های کاربردی در شبکه عمومی تعامل داشته باشند.”

موسسات مالی اصلی به طور فزاینده ای از فناوری بلاک چین برای صدور و مدیریت پیشنهادات اوراق قرضه دیجیتال برای طیف وسیعی از موارد استفاده مختلف استفاده می کنند.

زیمنس در فوریه 2023 با راه‌اندازی اوراق قرضه دیجیتالی 64 میلیون دلاری که سرمایه‌گذاری مستقیم از DekaBank، DZ Bank و Union Investment دریافت کرد، خبرساز شد.

در همین حال، بانک سرمایه گذاری اروپا یک باند دیجیتال منحصر به فرد مبتنی بر بلاک چین با پشتیبانی زیرساخت گره های ترویج محیط زیست در ژوئن 2023 منتشر کرد. اوراق قرضه 1 میلیارد کرون سوئدی به سرمایه گذاران نهادی نرخ بهره ثابت 3.638% را برای دو سال ارائه می دهد.

پلتفرمی که اساس اوراق قرضه دیجیتال EIB را تشکیل می دهد در یک پروژه مشترک شامل Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) و Credit Agricole CIB توسعه یافته است. So|bon برای انتشار، تجارت و تسویه اوراق قرضه به صورت دیجیتالی در نظر گرفته شده است.


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *