فورک Aave v3 بازارهای نقدینگی غیرقانونی را در Base راه اندازی می کند


پروتکل بدون درز، انشعابی از Aave v3 که در Base مستقر شده است، به قراردادهای هوشمند با استراتژی‌های وام‌گیری از پیش تعیین‌شده اجازه می‌دهد تا وام‌گیری زیر وثیقه‌ای را در زنجیره انجام دهند.

همکاری بین توسعه دهندگان مالی غیرمتمرکز (DeFi) در حال معرفی بازارهای نقدینگی غیرقانونی در پایگاه شبکه لایه 2 است که قول می دهد قراردادهای هوشمند غیرقابل اعتماد را قادر می سازد تا استخرهای نقدینگی را به صورت خودکار به استراتژی های استقراض متصل کنند.

این ابتکار شامل توسعه دهندگان Seashell، RNG Labs و Loreum Labs، و همچنین مشاوران و همکاران از Ampleforth، Uniswap و پروژه های دیگر است. این گروه پروتکل بدون درز را ایجاد کرد، یک انشعاب از Aave v3 که به قراردادهای هوشمند با استراتژی های وام گیری از پیش تعیین شده اجازه می دهد تا استقراض تحت وثیقه را در زنجیره انجام دهند.

برای استفاده از یک قیاس، استراتژی‌های استقراض شبیه وام‌های تک منظوره مانند وام خانه، خودرو یا مدرسه است؛ ارائه‌دهنده دقیقاً می‌داند که نقدینگی در کجا استفاده می‌شود و وام‌گیرنده نمی‌تواند از آن برای اهداف مختلف استفاده کند.» Seamless به Cointelegraph گفت که به گزینه های بدهی کم وثیقه اشاره دارد.

بدهی های کم وثیقه در فضای کریپتو چیز جدیدی نیست. پروتکل‌هایی مانند Maple Finance سرمایه را از طریق محصولات بدون امنیت به سرمایه‌گذاران نهادی و واجد شرایط ارائه می‌کنند. با این حال، این فرآیند به ترکیبی از مراحل خارج از زنجیره و روی زنجیره نیاز دارد. این بدان معنی است که کاربر به دنبال سرمایه باید قبل از اعطای وام در زنجیره، با تیم Maple مذاکره کند.

بسیاری از وام گیرندگان از قبل هدف نقدینگی اضافی را که به دنبال آن هستند می دانند، بنابراین استراتژی های استقراض یکپارچه به سادگی این مراحل را به یکدیگر متصل می کند. از آنجایی که استراتژی‌های وام‌گیری در قراردادهای هوشمند زنجیره‌ای هستند، ارائه‌دهندگان نقدینگی از نحوه استفاده از وجوه کاملاً دید دارند.» پروتکل در رابطه با استراتژی اصلی خود توضیح داد.

وام های با هدف عمومی، مانند وام های شخصی که می توانند برای موقعیت های مختلف استفاده شوند، نیز در پروتکل ادغام شده اند، اما تابع قوانین معمول وام دهی DeFi هستند که نیاز به وثیقه گذاری بیش از حد دارند.

Seamless معتقد است راه حل آن برای DeFi بهتر از امتیازهای شهرت درون زنجیره ای یا هویت های زنجیره ای مانند سیستم اثبات شخص WorldCoin مناسب است. “[…] یکی از همکاران Seamless گفت: تنها راه برای ایجاد شرایط برای استقراض بدون وثیقه، در چارچوب یک سیستم قرارداد هوشمند است که ما را به اصول رمزنگاری و DeFi (کد اعتماد نسبت به مردم) بازمی‌گرداند.

مجله: کتیبه های تکراری – «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی عرضه می شوند
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *