پروتکل Aave استیبل کوین GHO را راه‌اندازی کرد که ۲ میلیون دلار در شبکه اصلی اتریوم استخراج کرد


پروتکل مالی غیرمتمرکز Aave بالاخره الگوریتمی جدید استیبل کوین GHO مبتنی بر دلار را در اتریوم راه اندازی کرد.

پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) Aave استیبل کوین الگوریتمی مبتنی بر دلار آمریکا GHO را در شبکه اصلی اتریوم راه‌اندازی کرده است که تاکنون 2.19 میلیون دلار GHO ساخته شده است.

Aave راه اندازی استیبل کوین جدید را در یک پست وبلاگی در 16 ژوئیه اعلام کرد که استیبل کوین جدید GHO را به عنوان یک دارایی “غیرمتمرکز و بیش از حد وثیقه” توصیف می کند. استیبل کوین توسط تعداد زیادی دارایی دیجیتال، از جمله ارز بومی اتریوم اتر (ETH) و توکن بومی Aave AAVE (AAVE) پشتیبانی می شود.

راه‌اندازی GHO در شبکه اصلی پس از رأی‌گیری حاکمیت اجتماعی انجام شد که در آن تقریباً 100 درصد از 424 آدرس شرکت‌کننده به استیبل کوین جدید رأی دادند.

به گفته Aave، دارایی‌هایی که از GHO حمایت می‌کنند، برخلاف استیبل کوین‌های مرکزی مانند USDT (USDT) که به دلیل عدم شفافیت آشکار در مورد ذخایر خود انتقاداتی را به همراه داشته است، با داده‌های زنجیره‌ای شفاف و قابل تأیید هستند.

Aave گفت: «همه تراکنش‌ها از طریق قراردادهای هوشمند خوداجرا انجام می‌شوند و تمام داده‌های مربوط به تراکنش‌های GHO را می‌توان مستقیماً از زنجیره بلوکی یا از طریق چندین رابط کاربری مورد استفاده و حسابرسی قرار داد.»

علاوه بر این، Aave گفت که با سپردن مدیریت به دارندگان توکن AAVE و stkAAVE، درآمد GHO باعث افزایش بیشتر خزانه داری DAO خواهد شد.

کل عرضه GHOs در گردش از زمان آغاز. منبع: DeFiLlama

استیبل کوین GHO در حال حاضر عمومی است:

هرکسی می‌تواند با استفاده از دارایی‌هایی که به بازار Aave Protocol V3 Ethereum به عنوان وثیقه ارائه می‌کند، GHO را چاپ کند و GHO توسط تعداد زیادی دارایی وثیقه شود.»

مرتبط با: مدیر عامل دایره سناریوی روز قیامت را برای دلار آمریکا به عنوان هشداری به کنگره می نویسد

راه‌اندازی GHO نشان‌دهنده افزوده دیگری به رتبه‌های رو به رشد استیبل کوین‌های الگوریتمی بومی DeFi است. در 4 می، پروتکل DeFi Curve پرچمدار الگوریتمی استیبل کوین crvUSD خود را راه اندازی کرد.

براساس داده‌های DeFiLlama، در زمان انتشار، استیبل‌کوین مبتنی بر اتریوم MakerDAO بزرگترین استیبل کوین الگوریتمی در گردش است و ارزش بازار آن 4.28 میلیارد دلار است.

با این حال، بازار کلی استیبل کوین همچنان تحت تسلط ناشران مرکزی از جمله Tether و Circle است.

تسلط استیبل کوین توسط ارزش بازار. منبع: DeFiLlama

در حال حاضر، USDT تتر و سکه USD Circle (USDC) 87 درصد از کل عرضه در گردش تمام استیبل کوین‌های ثابت شده با دلار آمریکا را تشکیل می‌دهند.

بر اساس داده‌های قیمت CoinMarketCap، در زمان انتشار، GHO اندکی کمتر از ثابت 1 دلار درخواستی در 0.9927 دلار معامله می‌شود و در 16 جولای به 0.9814 دلار کاهش یافت.

Cointelegraph برای اظهار نظر با Aave تماس گرفته است اما هنوز پاسخ فوری دریافت نکرده است.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *