عصر جدید در سرمایه گذاری: قدرت تحول آفرین توکن سازی دارایی


از املاک و مستغلات گرفته تا فرنچایز و انرژی های تجدیدپذیر تا هالیوود، توکنیزاسیون این پتانسیل را دارد که روش انجام تجارت ما را متحول کند.

نشانه گذاری دارایی ها مدت هاست که به عنوان یکی از جالب ترین کاربردهای فناوری بلاک چین در نظر گرفته شده است. در ژوئن 2019، غول بانکداری سرمایه‌گذاری ایالات متحده، BNY Mellon، اعلام کرد که این پتانسیل را دارد که به طور قابل‌توجهی پویایی را برای سرمایه‌گذاران تغییر دهد و فرصت‌های پیش از این دست نیافتنی را باز کند.

املاک و مستغلات یک مکان اجتناب ناپذیر برای شروع است. توکن کردن املاک می تواند راه را برای مالکیت جزئی باز کند و افراد را قادر می سازد تا یک قطعه کوچک از ساختمان را خریداری کنند. نوسانات بازارهای جهانی نشان داده است که چرا تنوع مهم است – اما تا کنون، هزینه املاک و مستغلات آن را برای بسیاری از دسترس خارج کرده است.

مزایا نیز ممکن است به اینجا ختم نشوند. تکمیل یک خرید خانه می تواند تا شش ماه طول بکشد، همه اینها به لطف یک فرآیند زمان بر، دردناک و شگفت آور مبتنی بر کاغذ است. Tokenization این پتانسیل را دارد که کارها را سرعت بخشد و در عین حال درجه بالاتری از اعتماد و شفافیت را ارائه دهد. افزایش نقدینگی در نهایت می تواند بازار را تحریک کرده و معاملات را روان کند.

همچنین پیامدهایی در دنیای تجارت دارد. ثابت کرده است که حق رای دادن یک راه بسیار محبوب برای گسترش یک نام تجاری است – مک دونالد، مترو، و چیک فیل-A تنها تعدادی از غول های فست فود هستند که به کارآفرینان اجازه می دهند فروشگاه های خود را باز کنند. مشکل این است که: هزینه های هنگفتی در ارتباط با این نوع سرمایه گذاری وجود دارد. به گفته شرکت منابع انسانی ADP، هزینه های راه اندازی می تواند تا 5 میلیون دلار باشد، چیزی که افراد کمی می توانند به تنهایی آن را تامین کنند. مالکیت جزئی از طریق توکن‌سازی می‌تواند موانع ورود را از بین ببرد و مزایای ملموسی را برای هر شرکت‌کننده در چنین اکوسیستمی فراهم کند.

در جاهای دیگر، توکن‌سازی می‌تواند چرخش مدرنی را برای تأمین مالی جمعی ارائه دهد و به جدیدترین محصولات اجازه دهد تا با حمایت مصرف‌کنندگان روزمره وارد بازار شوند. پذیرش بلاک چین می تواند کارآفرینان را قادر سازد تا به پایگاه سرمایه گذار گسترده تری دست یابند و در عین حال سطوح بالاتری از نقدینگی را فراهم کنند. همچنین می‌تواند نحوه اجرای پروژه‌های زیرساختی گران قیمت، به‌ویژه در بخش انرژی‌های تجدیدپذیر را تغییر دهد. این امر نه تنها باعث باز شدن سرمایه های جدید در رقابت برای کاهش انتشار کربن می شود، بلکه می تواند صورت حساب های خانوار را نیز کاهش دهد.

نمادسازی در حال حاضر حضور خود را در خیابان های پر ستاره هالیوود احساس می کند. از تولیدات سینمایی گرفته تا حقوق موسیقی، طرفداران پرشور اکنون می توانند در تولیداتی که بیشتر به آنها اهمیت می دهند، سهم مالی داشته باشند. همچنین سازندگان را از محدودیت‌های برچسب‌ها و استودیوهای فیلم رها می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ریسک کنند و سرنوشت خود را کنترل کنند. بهتر از آن، این بدان معناست که هر کسی می تواند مشهور باشد. یک مورد جالب استفاده در این عرصه مربوط به Stoner Cats است، یک مجموعه انیمیشنی با پشتیبانی از NFT که در سال 2021 توسط Mila Kunis منتشر شد. فقط در 35 دقیقه فروخته شد.

در دسترس قرار دادن توکنیزاسیون

می توان استدلال کرد که این فقط نوک کوه یخ در مورد موارد استفاده بالقوه برای توکن سازی است، اما چالش هایی پیش رو وجود دارد. یکی مقررات و چارچوب های پراکنده در حوزه های قضایی در سراسر جهان به این معنی است که برای کارآفرینانی که به دنبال پذیرش این فناوری هستند، هماهنگی وجود ندارد.

همچنین یک زمینه بسیار جدید با داده های تاریخی محدود و پیوندهایی با یک بازار بی ثبات است. اینجاست که پلتفرم هایی مانند Brickken وارد عمل می شوند. مشابه Shopify، Brickken، که فروشگاه‌های تجارت الکترونیکی سفارشی‌سازی شده را فعال می‌کند، به کسب‌وکارهای توکن‌سازی اجازه می‌دهد تا فروشگاه‌های توکن خصوصی خود را ایجاد کنند و رمز و راز توکن‌سازی را بیشتر حل کنند. هدف این پروژه کمک به ایجاد، فروش و مدیریت یکپارچه دارایی های دیجیتال است. Brickken با ارائه مجموعه ای از ابزارها و ویژگی های کاربر پسند ارائه شده بر روی یک پلت فرم همه کاره، شرکت ها را قادر می سازد تا به راحتی توکن سازی و مدل های تجاری خود را برای قرن بیست و یکم اتخاذ کنند.

یکی از مهمترین موارد استفاده برای پلتفرم Brickken، توکن سازی املاک و مستغلات است. بریککن با استفاده از فناوری بلاک چین، مالکیت جزئی املاک را تسهیل می‌کند و سرمایه‌گذاری در املاک را در دسترس‌تر و فراگیرتر می‌کند. از طریق توکن‌سازی، سرمایه‌گذاران می‌توانند توکن‌های مالکیت جزئی را دریافت کنند که نشان‌دهنده بخشی از ارزش دارایی است. این رویکرد راه‌های جدیدی را برای نقدینگی باز می‌کند، موانع ورود را کاهش می‌دهد و بازار املاک و مستغلات کارآمدتر و شفاف‌تر را فراهم می‌کند.

فراتر از توکن‌سازی املاک و مستغلات، بریککن با ارائه توانایی توکن‌سازی اوراق بهادار یا بدهی به شرکت‌ها، روش افزایش سرمایه را متحول می‌کند. از طریق این پلتفرم، شرکت‌ها می‌توانند توکن‌های دیجیتالی به نمایندگی از اوراق بهادار یا بدهی ایجاد کنند که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد در رشد و موفقیت کسب‌وکار مشارکت کنند. این رویکرد فرصت‌های جدیدی را برای استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های مستقر به طور یکسان، با دسترسی بیشتر به سرمایه و تقویت اکوسیستم سرمایه‌گذاری فراگیرتر باز می‌کند.

علاوه بر این، بریککن با توکن کردن پروژه‌ها، ترویج مالکیت جزئی و دسترسی به موضوع سرمایه محدود در سرمایه‌گذاری‌های انرژی تجدیدپذیر می‌پردازد. سرمایه گذاران اکنون می توانند با غلبه بر موانع مالی و حمایت از طرح های پایدار، سهام کسری را خریداری کنند.

ساده سازی زندگی از طریق نمادسازی

بریککن که به‌عنوان یک راه‌حل ذاتی برچسب سفید و بدون کد اعلام می‌شود، می‌گوید اکوسیستم جهانی از شرکا را ارائه می‌کند تا اطمینان حاصل شود که هر مشتری در هر مرحله از سفر خود پشتیبانی می‌شود و با از هم پاشیدن دارایی‌ها، دست آنها را نگه می‌دارد.

یکی از اجزای مهم این اکوسیستم، توکن بومی پلتفرم BKN است که دسترسی کاربران به خدمات و مزایای مختلف را فراهم می کند. دارندگان توکن می توانند در سرمایه گذاری های توکن شده با قرار گرفتن در معرض املاک، هنر، مالکیت معنوی و سایر کلاس های دارایی هیجان انگیز شرکت کنند. علاوه بر این، توکن‌های BKN به کاربران امکان دسترسی انحصاری به ویژگی‌های برتر، تخفیف‌ها و جوایز در بازار Brickken را می‌دهند. مالکان همچنین می توانند در تصمیم گیری های حاکمیتی شرکت کنند و جهت آینده پلت فرم را شکل دهند.

نکته کلیدی بریککن این است: در حالی که نشانه‌سازی هنوز جریان اصلی نیست، نمونه‌های قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نمادسازی ارزش واقعی به زندگی مردم می‌افزاید.

لودویکو روسی، مدیر ارشد درآمد Brickken، گفت:

«مالکیت جزئی پیشرفت تحول‌آفرین اقتصاد اشتراک‌گذاری است و توکن‌سازی دارایی توانمندساز قدرتمند آن است. با ورود به دورانی که مالکیت جزئی به یک امر عادی تبدیل شده است، این تغییر پارادایم از تأثیر اقتصاد اشتراک فراتر رفته و آینده ما را شکل خواهد داد. خودت را نگه دار، موج نزدیک است.»

برای تسهیل پذیرش دارایی‌های توکن‌شده، بریککن آکادمی صادرکننده توکن را راه‌اندازی می‌کند که راهنمایی‌ها، آموزش‌ها و ابزارهای جامعی را برای توکن‌سازی موفق شرکتی برای افراد و مشاغل ارائه می‌دهد. با پیوستن به آکادمی، شرکت‌کنندگان اصول اولیه نحوه ایجاد، توزیع و مدیریت توکن‌ها را با استفاده از Brickken Token Suite می‌آموزند و آنها را قادر می‌سازد تا از پتانسیل فناوری بلاک چین و امور مالی غیرمتمرکز بهره ببرند.

درباره بریککن بیشتر بدانید

سلب مسئولیت. کوین تلگراف هیچ محتوا یا محصولی را در این صفحه تایید نمی کند. در حالی که هدف ما ارائه تمام اطلاعات مهمی است که می توانیم در این مقاله حمایت شده به دست آوریم، خوانندگان باید قبل از هر اقدامی با شرکت تحقیقات خود را انجام دهند و مسئولیت کامل تصمیمات خود را بر عهده بگیرند، این مقاله را نمی توان توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفت. .


نویسنده: Chris Jones

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *