76 درصد از دارندگان ارز دیجیتال ویتنامی بر اساس ارجاعات سرمایه گذاری می کنند – گزارش


ویتنام در حال حاضر یکی از کشورهای برتر جهان از نظر پذیرش ارزهای دیجیتال است.

بیش از سه چهارم دارندگان ارزهای دیجیتال ویتنامی از طریق ارجاع همتایان تصمیمات سرمایه گذاری خود را اتخاذ می کنند.

این بر اساس گزارش 30 اوت توسط شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر ویتنامی Kyros Ventures و Coin68، و همچنین Animoca Brands است. در نظرسنجی از 3300 پاسخ‌دهنده، 75.5 درصد از پاسخ‌دهندگان اعتراف کردند که تحت تأثیر توصیه‌ها یا ارجاع‌ها در مورد سرمایه‌گذاری‌های کریپتو قرار گرفته‌اند. این مقدار 2.5 برابر بیشتر از گزارش شده در ایالات متحده است

مطالعه خود، گروه‌های اجتماعی و اخبار رسانه‌ها بزرگترین منابع اطلاعاتی برای سرمایه‌گذاران ویتنامی در حوزه ارزهای دیجیتال بودند، به طوری که تقریباً از هر دو یک نفر چنین روش‌هایی را انتخاب می‌کردند.

گزارش نیمه اول 2023 بازار رمزنگاری ویتنام همچنین نشان داد که 70٪ از پاسخ دهندگان معتقدند که بازار نزولی در حال حاضر به پایان رسیده یا به پایان خود نزدیک شده است. در همین حال، 75 درصد از پاسخ دهندگان خواستار مداخله نظارتی بیشتر در صنعت کریپتو بودند.

طبق گزارش Chainalytics، ویتنام در حال حاضر بهترین کشور جهان از نظر پذیرش رمزنگاری و دومین کشور در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. بیش از 19 درصد از بزرگسالان دارایی دیجیتال هستند. با وجود این، تنها 9 موسسه آموزشی ویتنامی دوره های بلاک چین را ارائه می دهند و تنها هشت پروژه زیرساختی بلاک چین در این کشور آسیای جنوب شرقی وجود دارد.

کاربران کریپتو ویتنامی برای ویژگی خود ذخیره سازی DEX و همچنین نقدینگی در صرافی های متمرکز ارزش قائل هستند. | منبع: Kyros

نزدیک به 90 درصد از پاسخ دهندگان همزمان با نگهداری رمزارز درگیر فعالیت های DeFi بودند که 70.2 درصد برای GameFi، 73.7 درصد برای توکن های غیرقابل تعویض، 91 درصد برای امور مالی مرکزی و 54.9 درصد برای SocialFi استفاده می شود. ترجیحات شرکت کنندگان برای صرافی های متمرکز به طور مساوی در مقایسه با صرافی های غیرمتمرکز توزیع شده است. محققان به طور خلاصه بیان کردند:

“توسعه فناوری محلی و روندها نیز مطابق با آب و هوای جهانی به سرعت در حال تغییر هستند. در واقع، ممکن است متوجه شده باشید که پیش از این بیش از صد پروژه GameFi در ویتنام وجود داشت، و اکنون زمان موج “سازندگان وب 3″ فرا رسیده است، به خصوص از زمانی که جنرال موتورز ویتنام [Vietnam Blockchain Week] 2023.”

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم: کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در نظر دارند


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *