6 سوال برای کی اودا: از گلدمن ساکس تا ارز دیجیتال


کی اودا 16 سال را صرف خرید و فروش اوراق قرضه برای گلدمن ساکس کرد. این زندگی در نهایت او را خسته کرد. در آن زمان بود که به ارز دیجیتال روی آورد.

کی اودا رئیس ژاپن و آسیا و اقیانوسیه برای Quantstamp است، یک شرکت امنیتی Web3 که قراردادهای هوشمند را ممیزی می کند و راه حل های امنیتی بلاک چین را توسعه می دهد.

کی 16 سال را در گلدمن ساکس خرید و فروش اوراق قرضه گذراند تا اینکه از سر کسالت به ارزهای رمزنگاری شده برخورد کرد. او به مجله گفت که از توانایی تجارت بیت کوین و سایر دارایی ها در هر زمانی از روز تشویق شده است.

او از آن زمان در سوراخ خرگوش افتاده است، حتی شغلی در این صنعت پیدا کرده است.

1. چگونه درگیر کریپتو شدید؟

بنابراین من 16 سال معامله گر اوراق قرضه بودم تا اینکه واقعاً درگیر ارزهای دیجیتال شدم.

می دانید، زمانی که من هنوز مشغول معامله اوراق قرضه بودم، درباره بیت کوین صحبت می کردیم. راستش من واقعاً این را نمی فهمیدم یا باور نمی کردم، اما وقتی در سال 2016 کارم را ترک کردم و سعی کردم وارد فضای استارتاپی شوم، چیزی که بعد از رفتنم به ذهنم رسید این بود: به عنوان یک معامله گر، به عنوان یک سرمایه گذار، شما باید چیزی تمرکز بلندمدت، اما شما همچنین از نظر نحوه معامله، کاری که روزانه انجام می دهید، دقیقه به دقیقه و اتفاقی که در نهایت رخ داد، بسیار بسیار کوتاه مدت هستید، من خیلی راحت خسته شدم.

در واقع، دامنه توجه من شبیه ماهی قرمز شده است و این کاری است که کار در صنعت مالی برای من انجام داده است. و بنابراین من شروع به معامله بیت کوین کردم.

در ابتدا هدف فقط گذراندن زمان بود. و سپس، وقتی شروع به تحقیق در مورد بیت کوین کردم، صادقانه فکر کردم که ارزش پیشنهادی بسیار جالب است.

و به عنوان بخشی از آن سفر، البته، من از سوراخ خرگوش افتادم و شروع به نگاه کردن به ارزهای دیجیتال به طور کلی و دارایی های خاص مانند اتریوم کردم، و این یک پیشنهاد دیوانه کننده و دیوانه کننده به نظر می رسید. می دانید، ما در مورد چیزی صحبت می کردیم که در صورت موفقیت می تواند قوانین بازی را تغییر دهد.

کی اودا صحبت می کند

2. نظر شما در مورد اکوسیستم رمزنگاری فعلی ژاپن چیست؟

من فکر می کنم ژاپن اکوسیستم بسیار پر جنب و جوشی دارد، به خصوص در حال حاضر. مدتی طول کشید، اما اگر به خط سیر ژاپن به عنوان یک کل نگاه کنید (هک های Mt.Gox و CoinCheck و غیره) کاملاً مترقی شده است.

به یک معنا، اجازه استفاده از بیت کوین به عنوان یک ارز، مشخص نیست که آیا این ارز رسمی است یا یک ارز دولتی، اما یک روش پرداخت پذیرفته شده است و در واقع استفاده از آن قانونی است.

من فکر می کنم نوع دیگری از بخش که حداقل برای شرکت های مالی ژاپنی بسیار هیجان انگیز به نظر می رسد، توکن های امنیتی هستند. من فکر می کنم این چیزی است که مردم به آن نگاه می کنند. من چیز زیادی در مورد توکن های امنیتی در سطح جهانی نمی شنوم، [but] شرکت های زیادی در ژاپن به دنبال این موارد هستند.

همچنین بخوانید
امکانات

سال 1602 بازبینی شد: آیا DAO ها الگوی جدید شرکت هستند؟

امکانات

آیا بلاک چین می تواند مشکل اوراکل را حل کند؟

تقریباً به نظر می رسد که اکوسیستم بلاک چین کریپتو ژاپن کمی با سایر نقاط جهان قطع شده است، یا حداقل چرخه ها کمی نامناسب به نظر می رسد به این معنا که آنها شروع به دیدن علاقه بسیار خوب و خوب کرده اند. فعالیت از گرایش ها شرکت ها در ژاپن در حالی که، من فکر می کنم که احتمالاً کمی زودتر در بازارهای دیگر اتفاق افتاده است و در حال حاضر به نوعی فروکش کرده است.

3. چه چیزی جلوی صحنه ارزهای دیجیتال ژاپن را می گیرد؟

به نظر من مالیات اساس همه چیز است. مالیات در ژاپن هنوز خیلی دوستانه نیست.

طبق مقررات قدیمی، اگر استارت‌آپ ژاپنی شما یک توکن در ژاپن صادر کند و نیمی از آن را به سرمایه‌گذاران ژاپنی یا جامعه ژاپنی بفروشد، باید بر درآمدی که از فروش توکن به دست می‌آورید، مالیات بپردازید. با این حال، شما باید مالیات 50 درصدی را که نمی فروشید نیز بپردازید.

مطالب مرتبط: مروری بر مقررات ارزهای دیجیتال در ژاپن

از نظر مالیات شخصی، وضعیت از این هم بدتر است. سود حاصل از تجارت کریپتو در ژاپن به عنوان درآمد فوق العاده مشمول مالیات می شود که می تواند تا 55٪ باشد. فوق العاده دوستانه نیست

حالا اگر این را با سنگاپور مقایسه کنید، می بینید که نرخ مالیات پایه بسیار بسیار کمتر است، حدود 20%. من فکر می کنم هنگ کنگ چیزی مشابه دارد. به وضوح مالیات بر درآمد در دبی صفر است. بنابراین شما در مورد تفاوت مالی بزرگ برای بنیانگذاران و کارآفرینان استارت آپ صحبت می کنید.

4. آیا فکر می کنید به جای انتخاب مقرهای آسیایی دیگر، شرکت های بیشتری در ژاپن تاسیس خواهند شد؟

دولت ژاپن در تلاش است تا در مورد Web3 بسیار پیشرو و رو به جلو فکر کند.

آنها سعی می کنند در مورد حفظ استعدادها در ژاپن و همزمان آمدن به ژاپن بسیار فعال باشند.

به عنوان مثال، دولت در حال برنامه ریزی برای ویزای عشایری دیجیتال است. و من فکر می کنم این برای افرادی که با ارزهای دیگر پول در می آورند و به ژاپن می آیند عالی خواهد بود زیرا ین بسیار جذاب تر شده است (در برابر دلار ایالات متحده ضعیف شده است).

ژاپن همچنین جذاب است زیرا بازار بزرگی در اینجا وجود دارد و اندازه بازار بزرگی برای تصرف استارت آپ ها وجود دارد.

5. آیا حرکتی برای توسعه یک جامعه رمزنگاری در اینجا انجام داده اید؟

صحنه ارزهای دیجیتال ژاپن کاملاً فعال است. اما من می بینم که وقتی به یک جلسه ژاپنی می روید، یک سخنرانی طولانی برای نشستن دارید. و در پایان پنج تا 10 دقیقه به شما فرصت می دهند تا تلاش کنید و شبکه سازی کنید.

اما ببخشید زبان من، این یک نوع مزخرف است.

بنابراین کاری که من انجام دادم کمک به ایجاد یک رویداد بود [Tokyo Blockchain Night] جایی که هیچ ارائه ای وجود ندارد، هیچ کس سعی نمی کند چیزی بفروشد.

فقط افراد همفکر می توانند نوشیدنی بنوشند و در مورد کریپتو، سرمایه گذار، مهندس و غیره صحبت کنند. بتوانید تماس بگیرید یا فقط دوست شوید.

من فکر می‌کنم این چیزی است که به مردم کمک می‌کند و با اخلاقی که ما در Quantstamp داریم هماهنگ می‌شود. بنابراین ما به مردم کمک می کنیم و آن را به جلو می پردازیم و امیدواریم چیزی به ما بازگردد.

اتاق کی

6. گسترش تصادفات مانند FTX چگونه بر بازار ژاپن تأثیر گذاشته است؟

نحوه انفجار FTX بسیار جالب است زیرا FTX یک شرکت تابعه ژاپنی داشت. آنها یک صرافی ژاپنی به نام Liquid خریدند.

و از آنجایی که مقررات مربوط به نگهداری دارایی در ژاپن بسیار سخت‌تر است، FTX ژاپن نمی‌تواند سرمایه‌ها یا مواردی از این قبیل را جمع آوری کند. بنابراین، در واقع، وجود ژاپنی کاملاً مایع و حلال بود. به حدی که اگر مشتری ژاپنی FTX هستید، اساساً یا تمام پول خود را نگه می دارید یا آن را پس می گیرید.

در حالی که اگر مشتری FTX International هستید، نمی‌دانم به‌روزرسانی در آنجا چیست، اما آنقدرها امیدوارکننده به نظر نمی‌رسد.

من فکر می‌کنم مقررات ژاپن به دنبال هک CoinCheck احتمالاً بسیار سخت‌تر از سایر حوزه‌های قضایی است. اما در نتیجه ما شاهد افزایش فعالیت ژاپنی ها هستیم تا جایی که MUFG، بزرگترین گروه بانکی جهان در ژاپن، در حال انتشار استیبل کوین است.


نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *