5 پلتفرم وام دهی همتا به همتا (P2P) برای وام گیرندگان و وام دهندگان


پنج پلتفرم Aave، Compound، MakerDAO، dYdX و Fulcrum را کاوش کنید که وام‌دهی و استقراض را از طریق تمرکززدایی تغییر می‌دهند.

وام‌دهی همتا به همتا (P2P) که مستقیماً وام‌گیرندگان و سرمایه‌گذاران را به هم متصل می‌کند، به یک جایگزین محبوب برای بانکداری سنتی تبدیل شده است. شبکه‌های وام‌دهی P2P وام‌دهی غیرمتمرکز را امکان‌پذیر می‌کنند، جایی که مردم می‌توانند مستقیماً از افراد یا مؤسسات دیگر و بدون استفاده از واسطه‌هایی مانند بانک‌ها وام بگیرند.

هم وام گیرندگانی که می توانند وام هایی با شرایط منعطف دریافت کنند و هم سرمایه گذارانی که می توانند بازده رقابتی از سرمایه گذاری های خود دریافت کنند، می توانند از این ترتیب وام بهره مند شوند. این مقاله به پنج سرویس وام دهی غیرمتمرکز P2P می پردازد که به وام دهندگان و وام گیرندگان اجازه می دهد در این بازار در حال گسترش شرکت کنند.

aave

Aave یک پلتفرم وام دهی غیرمتمرکز است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. وام گیرندگان را قادر می سازد تا با استفاده از دارایی های دیجیتالی مانند ارزهای دیجیتال به عنوان وثیقه در قراردادهای هوشمند، وام دریافت کنند. از سوی دیگر، سرمایه گذاران می توانند دارایی های خود را به وام گیرندگان وام دهند و در عین حال همچنان به سود سپرده های خود سود می برند.

وام های فلش که وام گیرندگان را قادر می سازد تا از وام بدون وثیقه استفاده کنند، مشروط بر اینکه در یک معامله بازپرداخت شوند، وجه تمایز Aave است. این فرصت های جدیدی را برای نقدینگی فوری و کاربردهای مالی پیشرفته ایجاد می کند.

برای اتصال

Compound یکی دیگر از پلتفرم های وام غیرمتمرکز است که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود. این به وام گیرندگان اجازه می دهد تا اوراق بهادار قرار دهند و اقلامی را که توسط پلتفرم پشتیبانی می شود قرض بگیرند. بسته به تقاضا برای دارایی های خاص، سرمایه گذاران می توانند دارایی های خود را به وام گیرندگان قرض دهند و سود کسب کنند.

Compound از الگوریتمی استفاده می کند که به صورت پویا نرخ بهره را بر اساس در دسترس بودن و تقاضای دارایی ها تغییر می دهد تا از تخصیص کارآمد سرمایه اطمینان حاصل شود. این پلتفرم همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا با دادن گزینه رای دادن به پیشنهادات برای به‌روزرسانی پلتفرم و تغییرات پارامتر، در مدیریت شرکت کنند.

سازنده DAO

پلتفرم وام دهی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین اتریوم MakerDAO بیشتر به دلیل استیبل کوین دای (DAI) شناخته شده است. وام گیرندگان می توانند با استفاده از دارایی های دیجیتال خود به عنوان وثیقه، استیبل کوین های DAI مرتبط با ارزش دلار آمریکا ایجاد کنند. وام دادن به وام گیرندگان به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که سود را در قالب کارمزد تثبیت دریافت کنند.

دارندگان توکن که در انتخابات های کلیدی مانند انواع وثیقه، هزینه های تثبیت، و ارتقاء سیستم رای می دهند، بخشی از معماری حاکمیت غیرمتمرکز MakerDAO هستند.

مرتبط با: مدل های حکومت DAO: راهنمای مبتدی

dYdX

پلت فرم معاملات مشتقات غیرمتمرکز dYdX نیز ویژگی های وام و وام را ارائه می دهد. وام گیرندگان می توانند در سایت تجارت کنند و دارایی های اضافی را با استفاده از دارایی های دیجیتال خود به عنوان وثیقه قرض کنند. سرمایه گذاران می توانند دارایی های خود را به وام گیرندگان وام دهند در حالی که سود سپرده های خود را دریافت می کنند.

کاربران هنگام معامله با گزینه های وام و استقراض dYdX از آزادی و مزیت برخوردار هستند. این پلتفرم با پشتیبانی از دارایی ها و بازارهای مختلف، بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود.

تکیه گاه

در بلاک چین اتریوم، Fulcrum یک پلت فرم غیرمتمرکز وام دهی و معاملات حاشیه ای است که توسط bZx پشتیبانی می شود. سرمایه گذاران می توانند دارایی های خود را قرض دهند و سود سپرده های خود را دریافت کنند، در حالی که وام گیرندگان می توانند دارایی های خود را به عنوان وثیقه وثیقه بگذارند و وام های اضافی دریافت کنند.

مرتبط با: معاملات مارجین و معاملات آتی: چه تفاوت هایی دارند؟

به لطف ادغام یکپارچه خدمات وام دهی و معاملاتی Fulcrum، کاربران می توانند به طور موثر دارایی های خود را مدیریت کنند. این پلتفرم همچنین از حاکمیت غیرمتمرکز با استفاده از توکن بومی خود استفاده می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد در مورد به‌روزرسانی‌ها و پارامترهای پروتکل رأی دهند.


نویسنده: Alice Ivey

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *