فراریان 3AC در آشفتگی به عنوان OPNX با تهدید جدیدی روبرو هستند: آسیا اکسپرس


دستگیری سو ژو، یکی از بنیانگذاران 3AC در سنگاپور، سرمایه‌گذاری‌های کارآفرینانه بسیاری از مدیران بلاک چین را به هم ریخته است.

خلاصه اخبار هفتگی ما از شرق آسیا مهمترین تحولات این صنعت را گردآوری می کند.

طلبکاران 3AC عقب نشینی می کنند

سو ژو، یکی از بنیانگذاران صندوق تامینی سنگاپوری Three Arrows Capital (3AC) که قبل از فروپاشی در ژوئن گذشته بیش از 10 میلیارد دلار دارایی دیجیتال را مدیریت می کرد، در 29 سپتامبر در فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور هنگام تلاش برای فرار از کشور دستگیر شد. در پی صدور حکم تعهد.

تنها چند روز قبل از دستگیری او، دادگاه های سنگاپور به دلیل عدم اجرای عمدی ژو از دستور دادگاه، حکم بازداشت او را صادر کردند و اساساً او را مجبور به همکاری با تحقیقات انحلال‌طلبان و پاسخگویی به فعالیت‌های خود به عنوان یکی از بنیان‌گذاران کردند. 3AC و مدیر سرمایه گذاری سابق. ژو، شهروند سنگاپوری، به دلیل این تخلف به چهار ماه زندان محکوم شد.

Teneo، مدیر تصفیه منصوب برای 3AC، در بیانیه ای ایمیلی گفت که طلبکاران به دنبال تعامل با او در مورد مسائل مربوط به 3AC خواهند بود و بر بازیابی دارایی هایی که دارایی 3AC هستند یا با استفاده از وجوه 3AC در طول تصدی وی به دست آورده اند، تمرکز خواهند کرد. زمان سپری شده در زندان

Teneo نوشت که مدیران انحلال از هر فرصتی استفاده خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند که آقای ژو به طور کامل از حکم دادگاه علیه او برای ارائه اطلاعات و اسناد مربوط به 3AC و مدیر سرمایه گذاری سابقش در طول و پس از مدتی که در زندان بود، پیروی می کند.

یکی از بنیانگذاران 3AC، کایل دیویس (چپ) و سو ژو (راست)
کایل دیویس (چپ) و سو ژو (راست) از بنیانگذاران 3AC. (X/Twitter)

این پرونده همچنین نشان داد که کایل لیوینگستون دیویس، یکی از بنیانگذاران 3AC و شهروند سنگاپوری تابعیت شده نیز به دلیل اهانت به دادگاه به چهار ماه زندان محکوم شده است. با این حال، مکان فعلی او مشخص نیست. کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود که دیویس در اوایل سال جاری به دبی گریخت و یک رستوران در آنجا افتتاح کرد.

اخیراً، مقامات پولی سنگاپور، ژو و دیویس را از انجام فعالیت های سرمایه گذاری شرکتی در ایالت-شهر به مدت 9 سال به دلیل نقض مقرراتی مانند تجاوز از حد مدیریت دارایی های قانونی 3AC منع کرده است.

در ژوئیه 2022، 3AC پس از یک سری معاملات اهرمی ناموفق در اکوسیستم Terra که باعث از دست دادن دارایی‌های صندوق تامینی شد و طلبکاران برای بیش از 3.5 میلیارد دلار خسارت شکایت کردند، اعلام ورشکستگی کرد. این حادثه باعث یک واکنش زنجیره ای شد که منجر به ورشکستگی طرف های مقابل 3AC مانند سلسیوس، وویجر و FTX شد. قبل از ضدحمله، زمانی که بیش از یک سال روند ورشکستگی توسط یک قاضی آمریکایی به دلیل یک اشتباه اداری متوقف شد، طلبکاران 3AC دچار شکست تحقیرآمیزی شدند.

نامه AUM 3AC (Voyager)
نامه 3AC AUM. (رهگذر)

در مقطعی از سال گذشته، دیویس علناً به خود می بالید که هیچ دعوای معلق یا اقدامات نظارتی علیه او وجود ندارد. پس از فروپاشی 3AC، زو و دیویس هر دو اقدام به سرمایه گذاری های کارآفرینی جایگزین کردند. در کنار رستوران دیویس، خانه لوکس 36 میلیون دلاری ژو یاروود در سنگاپور که تنها چند ماه قبل از فروپاشی 3AC خریداری شده بود، به یک مزرعه اکو تبدیل شده بود. رسانه های محلی می نویسند:

این شرکت بر اساس اصول طراحی اکولوژیکی و آگرواکولوژی، باغ را به یک زمین کشاورزی تبدیل کرد، یک اکوسیستم شامل کشاورزی و آبزی پروری، تولید سبزیجات محلی، سبزی، میوه، ماهی، مرغ و اردک.

این مزرعه متعلق به همسر سو ژو، ایولین تان، از طریق شرکت آبوندانت سیتی است. Yarwood Homestead فقط با دعوت برای باغبانان کنجکاو، شهرونددانشمندان و جامعه باز است. ما همچنین یک تجربه ناهار خوری ویژه را از طریق آشپزخانه تحقیق و توسعه خوراکی های محلی خود اجرا می کنیم که به ما کمک می کند تا دستور العمل های خوراکی های محلی را آزمایش کنیم، طبق نقل قول در وب سایت.

سایت R&R گرمسیری Yarwood Homestead.  منبع:(شهرهای فراوان)
سایت R&R گرمسیری Yarwood Homestead. (شهرهای فراوان)

یک موج دوم

وقتی باران می بارد، می بارید.

در ژانویه، صرافی جدید Zhu و Davies، OPNX، یک پلتفرم مستقر در هنگ کنگ برای داد و ستد ادعاهای ورشکستگی شرکت‌های رمزنگاری سقوط کرده مانند 3AC و FTX، پس از جستجوی 25 میلیون دلار از سرمایه‌گذاران مختلف، پیشتاز توسعه شد. این پلتفرم در ماه آوریل با حجم معاملات تنها 13.64 دلار در زمان راه اندازی راه اندازی شد. تا ژوئن، این شرکت ادعا کرد که حجم معاملات روزانه به حدود 50 میلیون دلار رسیده است.

اما به نظر می رسد دارندگان OPNX با خبر دستگیری زو و کیفرخواست دیویس سرگرم نشده باشند. در روز اعلام، Open Exchange Token تقریباً 60 درصد در یک روز کاهش یافت و به 0.01 دلار رسید. این توکن در ماه گذشته 79 درصد از ارزش خود را از دست داد و دارای ارزش بازار کاملاً رقیق شده فقط 77 میلیون دلار است، در مقایسه با بیش از 300 میلیون دلار در ژوئن.

همچنین بخوانید
امکانات

هک کریپتو در کره شمالی: جدا کردن واقعیت از داستان

امکانات

چرا باید به انجمن بازی های بلاک چین بپیوندید؟ از آن لذت ببرید، سودآور باشید و بازی های بهتری بسازید

در ماه ژوئیه، OPNX از دستیابی به ادعاهای توکن شده از FTX و Celsius خبر داد. ادعاهای هر طرح به وثیقه در قالب توکن های OX (reOX) بومی OPNX یا ارز وام oUSD تبدیل می شود. سپس کاربران می توانند با استفاده از reOX به عنوان وثیقه، معاملات آتی کریپتو را انجام دهند.

با این حال، این شرکت ادعا می کند که کنترل پنل در زمان انتشار ناکارآمد بوده است. مدیر عامل OPNX، لزلی لمب، سعی کرد شرکت را از Davies و Zhu دور کند و ادعا کرد که آنها دیگر علاقه ای به این مشاغل ندارند. [its] عملیات در ماه آگوست، هر سه مدیر اجرایی توسط سازمان تنظیم مقررات دارایی مجازی دبی به دلیل اجرای OPNX به عنوان یک صرافی بدون مجوز در امارات، معادل 2.7 میلیون دلار جریمه شدند.

قبل از دستگیری زو، 3AC Ventures، یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر که توسط این دو در ژوئن ایجاد شد، به نظر می رسید که عملکرد بسیار خوبی داشته باشد. از زمان سرمایه گذاری اولیه خود در Raise، سرمایه گذاری های آن به پروژه ای به نام Gamerlan گسترش یافته است. سازندگان آن توضیح دادند که 3AC Ventures بر بازدهی بدون اهرم و با ریسک برتر تمرکز دارد.

صرف نظر از این، طلبکاران روشن کرده اند که اولویت آنها بازیابی دارایی های 3AC و به حداکثر رساندن بازده طلبکاران است. این همچنین ممکن است شامل دارایی های قدیمی 3AC باشد که برای ایجاد موجودیت های جدید استفاده می شود. Teneo از آن زمان چندین توکن غیرقابل تعویض متعلق به 3AC را پس گرفته و آنها را از طریق Sothebys به حراج گذاشته و در مجموع 13.4 میلیون دلار به فروش رسانده است. پرونده ها همچنان ادامه دارد.


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید