3 دلیل که اصول سازنده (MKR) به افزایش قیمت بیشتر اشاره می کند


با توجه به مکانیسم خرید اخیر و دو معیار کلیدی دیگر که بر قیمت Maker اثر می‌گذارند، به نظر می‌رسد که MKR آماده ادامه روند صعودی است.

Maker در ماه گذشته 53.5 درصد افزایش یافت و این ارز دیجیتال بین 15 ژوئیه تا 22 ژوئیه رشد قابل توجه 28.1 درصدی را تجربه کرد که به بالاترین بسته شدن روزانه خود در نزدیک به یک سال گذشته رسید. در حالی که دستاوردها چشمگیر هستند، سوال واقعی این است: آیا ارز دیجیتال می تواند مسیر فعلی خود را حفظ کند یا عوامل کوتاه مدتی پشت افزایش قیمت وجود دارد؟

میانگین قیمت Maker (MKR) در Coinbase، Binance و Bybit. منبع: TradingView

MakerDAO، سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) که مسئول استیبل کوین دای (DAI) و توکن حاکمیتی Maker (MKR) است، در اواسط ماه می از یک نقشه راه پنج مرحله ای رونمایی کرد. این برنامه ارتقاء که “Endgame” نام دارد، شامل معرفی یک بلاک چین جدید، تغییر نام تجاری و دو توکن با عملکرد به روز شده است.

Rune Christensen، یکی از بنیانگذاران MarkerDAO، توضیح داد که جزء اصلی «Endgame» مستلزم توسعه برنامه‌های تشویقی برای تعاملات زنجیره‌ای جدید و تعامل حاکمیتی است که به شبکه اتریوم متصل می‌شود. اساساً، کاربران ظرفیت راه اندازی هارد فورک را در پاسخ به حملات یا سوء استفاده از قدرت خواهند داشت.

با توجه به اینکه قیمت Maker تا 30 روز آینده پس از اعلام ثابت مانده است، به نظر ساده می‌رسد که آخرین افزایش قیمت را تنها به این تغییرات پیشنهادی نسبت دهیم. در نتیجه، معامله‌گرانی که می‌خواهند حرکت MKR را درک کنند، باید برای شناسایی محرک‌های دقیق پشت افزایش قیمت، عمیق‌تر کاوش کنند.

صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر MKR را تخلیه می کنند

به گفته بازارهای کریپتو و تحلیلگر مالی غیرمتمرکز Nay، پارادایم کپیتال احتمالاً بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری های MKR خود را در ماه مارس واگذار کرده است. همچنین، A16z، یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری خطرپذیر که قبلاً در Maker سرمایه‌گذاری کرده بود، در هفته‌های اخیر موقعیت خود را کاهش داده است.

در حالی که تعیین اینکه آیا فشار فروش کاهش یافته است دشوار است، یکی از خطرات عمده برای Maker همیشه فروش توکن ثانویه به سرمایه گذاران خطرپذیر به مبلغ 170,000 MKR بوده است که به طور متوسط ​​کمتر از 250 دلار تا آوریل 2019 بوده است.

به گفته نای، پلی‌چین و دراگون‌فلای نیز قبلاً موقعیت‌های خود را واگذار کرده بودند و بر اساس این انتظار که سایر سرمایه‌گذاران خطرپذیر از آن پیروی کنند، به رالی اعتبار بخشیدند.

طبق آدرس عمومی اتریوم، کریستنسن همزمان با کاهش موقعیت‌های Lido DAO (LIDO) و افزایش سهام خود در MKR، تعهد خود به عملکرد بلندمدت پروژه را تقویت کرد.

مکانیسم بازپرداخت باعث کاهش عرضه MKR می شود

موقعیت‌های بدهی وثیقه‌شده (CDP) این امکان را فراهم می‌آورد که DAI را از MakerDAO با استفاده از دارایی‌های رمزنگاری به عنوان وثیقه وام بگیرد. سپس قرارداد هوشمند DAI را صادر می کند و به وام گیرندگان اجازه می دهد آزادانه از آن استفاده کنند.

مکانیسم نوشتن هوشمند قبلی شامل نوشتن DAI زمانی بود که یک CDP بسته شد. با این حال، اگر قرار بود چندین CDP به طور همزمان بسته شوند، این یک چالش بود که منجر به کمبود DAI می شد.

برعکس، مکانیسم جدید نوشتن هوشمند شامل خرید MKR از بازار و سوزاندن آن مستقل از بسته شدن CDP است. این به MakerDAO اجازه می دهد تا به طور موثر به تغییرات بازار پاسخ دهد و باعث می شود عرضه MKR کاهش یابد و بر قیمت آن تأثیر مثبت بگذارد.

دارایی های دنیای واقعی باعث درآمد پروتکل می شوند

طبق داده‌های MakerBurn، MakerDAO با کاهش اتکا به استیبل کوین USD Coin (USDC) و ترکیب دارایی‌های دنیای واقعی که بازدهی ایجاد می‌کنند، درآمد خود را به میزان چشمگیر 343 درصد در سه ماه افزایش داد. این تغییر شامل کاهش سه ماهه نرخ استیبل کوین از 62.4 درصد به 20.2 درصد است.

پیش بینی سود سالانه MakerDAO به دلار. منبع: MakerBurn

برخلاف سایر استیبل کوین ها، DAI بازده را از طریق نرخ پس انداز DAI (DSR) به دارندگان خود منتقل می کند. این یک نرخ بهره شناور است که کاربران می توانند با سرمایه گذاری DAI در قرارداد DSR به دست آورند.

مرتبط با: بانک های کره ای استیبل کوین و جایگزین CBDC را بررسی می کنند

در حالی که افزایش DSR هنوز روند عرضه DAI را معکوس نکرده است، نرخ پس انداز بالاتر پروتکل امکان حفظ عرضه 4.5 میلیارد DAI را افزایش می دهد، عمدتاً به این دلیل که بازده 3.5 درصدی آن کمتر از 5 درصد سرمایه گذاری های با درآمد ثابت سنتی است.

محوری که می تواند کار کند

Maker به دلیل اجرای مکانیزم بازخرید، افزایش قابل توجه 343 درصدی درآمد و کاهش ریسک پس از استراتژی های خروج سرمایه خطرپذیر، موقعیت خوبی برای ادامه رشد خود دارد. علاوه بر این، این واقعیت که هم بنیانگذار تعهد خود را با تعدیل دارایی های خود به نفع MKR تقویت می کند، به چشم اندازهای آینده آن اطمینان می بخشد.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای رمزنگاری.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *