3 دلیل که چرا ماینرهای بیت کوین بیت کوین را می فروشند و چرا کاپیتولاسیون نیست


تحلیلگران بازار کریپتو تمایل دارند استخراج‌کنندگان بیت‌کوین را که پاداش‌های بیت‌کوین را می‌فروشند به‌عنوان نزولی تفسیر کنند، اما ماینرها در کنفرانس اخیر Bitmain WDMS با جزئیات این منطق مقابله کردند.

تحلیلگران رمزنگاری، معامله گران، و کارشناسان ناشناس بیت کوین در

طبق این استراتژی، پاداش‌های استخراج‌کننده بیت‌کوین که به صرافی‌ها ارسال می‌شود، فشار فروش بر قیمت بیت‌کوین را منعکس می‌کند و احتمالاً منعکس‌کننده ناراحتی ماینرها است.

عناصر این روش توسط چندین ماینر بیت کوین که به صورت عمومی فهرست شده بودند در اجلاس جهانی استخراج دیجیتال Bitmain که هفته گذشته در هنگ کنگ برگزار شد، مورد سوال قرار گرفت.

پنل Bitmain WDMS در مورد استخراج بیت کوین و انرژی های تجدیدپذیر. منبع: کوین تلگراف

به گفته جف تیلور، معاون علمی اصلی عملیات مرکز داده،

Core Scientific می تواند پوستر استراتژی HODL باشد. ما یک پشته از 10000 بیت کوین ایجاد کردیم و آن را به بالاترین سطح رساندیم، و این منجر به برخی چالش‌های مالی شد که از این به بعد سعی در کشف آنها داریم. بنابراین کاری که امروز انجام می دهیم این است که هر روز تولید بیت کوین خود را می فروشیم. فکر می کنم به این سه چیز برمی گردد. چگونه و از کجا می توانید هزینه ها را کاهش دهید، چگونه و کجا می توانید کارایی را افزایش دهید، و به طور کلی نوآوری های مالی جدیدی که می توانید برای تثبیت اساسی سودآوری شرکت خود در خزانه یا برنامه های قدرت خود وارد کنید، چیست؟

Taylor Monning و Will Roberts از CleanSpark و Iris Energy با Core Scientific EVP Jeff Taylor موافق بودند و خاطرنشان کردند که شرکت های مربوطه آنها نیز اکثر بیت کوین استخراج شده را فروخته اند.

مونینگ گفت:

استراتژی CleanSpark بسیار متفاوت بود، به همین دلیل است که ما در بازار صعودی بسیار محافظه کار بودیم و از این بابت بسیار ناامید هستیم. ما بیت کوین را در اوج 60 هزار دلار فروختیم و از این موضوع بسیار ناراحت شدیم. اما فکر می‌کنم همه دیده‌اند که استراتژی ما با گسترش امسال به 9.5 exohash جواب داده است و اکنون ما شروع به افزایش hodl خود کرده‌ایم که احتمالاً در چند ماه گذشته با بیت‌کوین در حال حاضر دیده‌اید. قیمتش خیلی کمتره به همین دلیل است که ما رویکرد بسیار محافظه‌کارانه‌تری را در بازار صعودی در پیش گرفتیم. ساختن خرس شعار شرکت ما بوده است، و من فکر می کنم که به گسترش آن ادامه خواهیم داد. فکر می‌کنم مردم در چرخه گذشته بازار چیزهای زیادی یاد گرفتند و فکر می‌کنم استراتژی CleanSpark توسط بسیاری دیگر از ماینرهایی که در حال پیشرفت هستند، اتخاذ خواهد شد.

ویل رابرتز، یکی از بنیانگذاران Iris Energy افزود:

از زمانی که ماینینگ را شروع کرده ایم، تمام بیت کوین خود را به صورت روزانه فروخته ایم. منظورم این است که دیدگاه ما در این مورد این است که استخراج بیت کوین و بهره برداری از مراکز داده یک مدل تجاری بسیار متفاوت از سرمایه گذاری در دارایی مانند بیت کوین است. ما در کسب و کار ایجاد ارزش سهامداران هستیم، آنچه در آن مهارت داریم راه اندازی مراکز داده، ایجاد جریان نقدی برای سرمایه گذاران است. دیدگاه ما این است که می‌توانیم با فروش یک بیت‌کوین امروز و به دست آوردن آن بیت‌کوین و همچنین مقداری در آینده، ارزش بیشتری تولید کنیم، و ما فرصت و قابلیت‌های توسعه برای این کار را داریم، یا به طور بالقوه در مرحله‌ای در آینده نتیجه‌ای خواهیم داشت. ما سود سهام را، چه به صورت نقدی و چه به صورت بیت کوین، توزیع می کنیم.

به گفته نظرخان، یکی از بنیانگذاران TeraWulf،

“من فکر می کنم آخرین بازار گاوی مانند 2 زندگی پیش بود. بنابراین فکر می‌کنم رویکردهایی که در آن زمان داشتیم مدت‌هاست که از بین رفته‌اند، و ما به نوعی تغییر داده‌ایم و جایی که هستیم را تغییر داده‌ایم. مانند سایر افراد در اینجا، ما هر بیت کوینی را که تولید می کنیم می فروشیم و اساساً در TeraWulf فکر می کنیم یک مبدل هستیم. ما یک کیلووات ساعت نیرو مصرف می‌کنیم، آن را از طریق ASICهای شگفت‌انگیز که Bitmain می‌سازد اجرا می‌کنیم، و هش‌ها را در backend تولید می‌کنیم. اینکه چگونه این موضوع را هر روز ارزیابی کنیم به میزان کارآمدی ما در این فرآیند تحول بستگی دارد. ما به سرمایه گذاران خود می گوییم که تحول آفرین هستیم و میزان کارآمدی خود را در این فرآیند تغییر اندازه می گیریم. این بدان معناست که ما روزانه از هر بیت کوینی که می فروشیم درآمد کسب می کنیم.

مرتبط با: ماینرهای بیت کوین راندمان و انرژی های تجدیدپذیر را در اجلاس جهانی دیجیتال ماینینگ دو برابر کردند

بنابراین آیا تحلیلگران بیت کوین همه چیز را اشتباه انجام می دهند؟

هنگامی که از خان در مورد دقت و روش‌شناسی معیارهای زنجیره‌ای مانند نشانگر نوار هش چارلز ادوارد پرسیده شد، به طعنه گفت:

«فکر می‌کنم تحلیلگر بودن کار بسیار دشواری است، زیرا طبق تعریف احتمالاً اشتباه می‌کنید. علاوه بر این، از نظر تاریخی فکر می‌کنم این ممکن است یک اقدام احتیاطی خوب باشد. از لحاظ تاریخی، زمانی که ما حاشیه های بیش از 80 درصد را پیدا کردیم، نیازی به فروش نبود، نیازی به کسب درآمد از هر بیت کوین تولیدی نبود. فکر می کنم وقتی به اکثر شرکت های امروزی نگاه می کنیم، با توجه به برنامه های رشدی که داریم. تنها منبع درآمدی که داریم، حاشیه‌هایی است که از استخراج بیت‌کوین یا افزایش سرمایه به دست می‌آوریم و بازارهای سرمایه‌ای که برای رشد کسب‌وکارمان استفاده می‌کنیم در چند سال اخیر تنگ بوده است، بنابراین فکر می‌کنم حداقل اخیراً به استراتژی‌های فروش بیت‌کوین نگاه می‌کنیم. استخراج کنندگان سهامی عام نشانه مستقیم تسلیم یا پریشانی است. این بیشتر به این موضوع می‌پردازد که کجا با جایگاه امروزشان و برنامه‌های رشد آنها برای فردا و اینکه چگونه نیازهای سرمایه آنها را برآورده می‌کند، مطابقت دارد. ”

اظهارات نایب رئیس Foundry، کوین ژونگ نیز با دیدگاه معدنچیانی که به طور عمومی در WDMS فهرست شده بودند، مطابقت داشت.

کوین ژانگ، معاون ارشد Foundry درباره نصف شدن بیت کوین صحبت می کند. منبع: کوین تلگراف

سناریوی ایده آل این است که امیدوار باشیم که بیت کوین افزایش یابد و مشکلات ما خود به خود ناپدید شوند، هیچ تضمینی برای این وجود ندارد. ممکن است انگیزه های اقتصادی برای بیت کوین به تنهایی وجود نداشته باشد، یا ممکن است 6 ماه یا 12 ماه پس از نصف شدن به وجود بیاید. در این سناریو باید واقعا خلاق باشید. با فضای بلوک چه خواهیم کرد، چگونه هزینه ها را افزایش خواهیم داد؟ راه های دیگری که می توانیم به خود و معدنچیان یارانه بدهیم چیست؟ شما همچنین باید در مورد آنچه که با بیت کوین استخراج می کنید بسیار انتقادی و استراتژیک باشید. آیا محافظت می‌شوید یا تماس‌های مخفیانه برقرار می‌کنید؟ برنامه های خزانه شما چیست؟ اگر چشم انداز مثبتی نسبت به بیت کوین داشته باشید، آیا تمام آن را نقد می کنید یا بخشی از آن را حفظ می کنید؟ این نیاز به لایه‌بندی و الگوسازی زیادی دارد، الگوهای بی‌پایانی.»

پانل WDMS را در اینجا ببینید تا گفتگوی کامل در مورد فشار استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به سمت انرژی‌های تجدیدپذیر، هم افزایی رو به رشد بین تولیدکنندگان انرژی و ماینرهای BTC، و دیدگاه‌های ماینرها در مورد نصف شدن آینده را بشنوید.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Ray Salmond

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید