3 معیار کلیدی قیمت اتریوم نشان می دهد که اتریوم برای نوسانات اولیه است


شبکه، قراردادهای آتی و داده‌های کاربر نشان می‌دهد که اتریوم احتمالاً مسیر جدیدی را ترسیم می‌کند.

قیمت اتر (ETH) با برخی از بادهای مخالف قوی دست و پنجه نرم می کرد و در 11 سپتامبر، قیمت آلت کوین با سقوط به سطح حمایت 1530 دلاری، وارد یک آزمون بحرانی شد. در روزهای بعد، اتر توانست بهبودی چشمگیر را نشان دهد و 6 درصد افزایش یافت. این تجدید حیات می تواند نشان دهنده یک لحظه مهم پس از یک ماه باشد که در آن اتریوم متحمل ضرر 16 درصدی شد.

حتی با بهبودی تا حدودی سریع، عملکرد قیمت اتر سوالاتی را در بین سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند که آیا پتانسیل افزایش تا 1850 دلار وجود دارد یا خیر، و مشتقات ETH و فعالیت شبکه ممکن است کلید این معما را داشته باشند.

شاخص قیمت اتر/دلار آمریکا، 1 روز. منبع: نمای معاملاتی

بر اساس آخرین گزارش CPI، با توجه به اینکه نرخ تورم در آمریکا برای دومین ماه متوالی به 3.7 درصد رسید، عوامل کلان اقتصادی نقش مهمی در کاهش بدبینی سرمایه‌گذاران داشتند. چنین داده‌هایی این باور را تقویت می‌کند که بدهی دولت ایالات متحده همچنان در حال افزایش است و خزانه‌داری را به ارائه بازدهی بالاتر وا می‌دارد.

دارایی های کمیاب آماده بهره مندی از فشارهای تورمی و سیاست های پولی انبساطی با هدف بستن کسری بودجه هستند. با این حال، صنعت ارزهای دیجیتال با چالش های خاص خود دست و پنجه نرم می کند.

عدم قطعیت نظارتی و هزینه های بالای شبکه اشتهای سرمایه گذاران را محدود می کند

احتمال زیادی وجود دارد که صرافی بایننس توسط وزارت دادگستری ایالات متحده متهم شود. علاوه بر این، Binance.US خود را در میانه نبردهای حقوقی با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) یافت که منجر به اخراج و خروج مدیران ارشد از شرکت شد.

جدا از موانع نظارتی که ارزهای دیجیتال با آن مواجه هستند، شبکه اتریوم همچنین شاهد کاهش قابل توجهی در فعالیت قراردادهای هوشمند بوده است که هسته اصلی هدف اصلی آن است. این شبکه همچنان با هزینه های متوسط ​​بالای 3 دلار دست و پنجه نرم می کند.

dApp های شبکه اتریوم بر اساس آدرس های فعال مرتب شده اند. منبع: DappRadar

طی 30 روز گذشته، برترین dApp های اتریوم به طور متوسط ​​26 درصد کاهش در تعداد آدرس های فعال داشته اند. یک استثنا برای این روند، پروژه Lido (LDO) است که در همان دوره شاهد افزایش 7 درصدی در ارزش کل قفل شده (TVL) آن بر حسب ETH بود. شایان ذکر است که موفقیت لیدو به دلیل تسلط این پروژه که 72 درصد از کل ETH سهام را تشکیل می دهد، با انتقاداتی مواجه شده است.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم اذعان کرد که برای حفظ تمرکززدایی در بلندمدت، اتریوم باید برای مردم عادی برای اجرای گره‌ها در دسترس‌تر شود. اما Vitalik انتظار راه حل مناسبی برای این چالش در دهه آینده ندارد. در نتیجه، سرمایه گذاران نگرانی های موجهی در مورد تمرکز، از جمله تأثیر خدماتی مانند Lido دارند.

معاملات آتی و اختیارات اتریوم نشان دهنده کاهش علاقه به خریدهای بلند مدت است

نگاهی به معیارهای مشتق بهتر توضیح می دهد که چگونه سرمایه گذاران حرفه ای اتر در شرایط فعلی بازار قرار دارند. معاملات آتی ماهانه اتر معمولاً با 5 تا 10 درصد حق بیمه سالانه معامله می شود. این وضعیتی است که به عنوان contango شناخته می شود و منحصر به بازارهای رمزنگاری نیست.

حق بیمه سالانه در معاملات آتی اتر 2 ماهه. منبع: Laevitas.ch

حق بیمه در معاملات آتی اتر به 2.2 درصد به پایین ترین حد سه هفته اخیر رسید که نشان دهنده کمبود تقاضا برای موقعیت های خرید اهرمی است. جالب اینجاست که حتی افزایش 6 درصدی پس از آزمایش مجدد سطح حمایت 1530 دلاری در 11 سپتامبر نتوانست معاملات آتی ETH را به آستانه 5 درصدی خنثی برساند.

برای ارزیابی بهتر احساسات بازار، لازم است به بازارهای اختیار خرید نگاهی بیندازید زیرا شیب دلتا 25 درصد می تواند تأیید کند که آیا معامله گران حرفه ای در روند نزولی هستند یا خیر. به طور خلاصه، اگر سرمایه گذاران انتظار کاهش قیمت بیت کوین را داشته باشند، متریک چولگی به بالای 7٪ افزایش می یابد، در حالی که دوره های هیجان معمولاً دارای چولگی -7٪ هستند.

اتر گزینه های 30 روزه 25% چوله دلتا. منبع: Laevitas.ch

در 14 سپتامبر، اندیکاتور شیب دلتا 25% اتر برای مدت کوتاهی وارد وضعیت صعودی شد. این تغییر به دلیل خرید و فروش اختیار خرید (put) با 8 درصد تخفیف در مقایسه با گزینه های خرید مشابه (put) بود. با این حال، این احساس در 15 سپتامبر محو شد. هر دو گزینه خرید و فروش در حال حاضر با حق بیمه مشابه معامله می شوند. اساسا، معامله گران مشتقات اتر با وجود دفاع موفق از سطح قیمت 1530 دلار، علاقه کمتری به موقعیت های خرید اهرمی نشان می دهند.

از یک طرف، اتر دارای کاتالیزورهای بالقوه است، از جمله تقاضای صندوق قابل معامله در بورس ETH (ETF) و عوامل اقتصاد کلان ناشی از فشار تورمی. با این حال، کاهش استفاده از dApps و عدم قطعیت های نظارتی مداوم، زمینه مناسبی را برای FUD ایجاد می کند. این احتمالاً به فشار نزولی بر قیمت اتر ادامه خواهد داد و افزایش آن به 1850 دلار در کوتاه مدت تا میان مدت بعید به نظر می رسد.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *