هک 200 میلیون دلاری Mixin Network جنجال برانگیخت


Xiaodong Feng، بنیانگذار Mixin، بلافاصله طرحی برای جبران خسارت ارائه کرد، اما در حال حاضر او فقط تا 50٪ از دارایی های کاربران را بازپرداخت می کند.

پروتکل انتقال زنجیره غیرمتمرکز Mixin Network مستقر در هنگ کنگ با اعلام هک 200 میلیون دلاری در 25 سپتامبر جنجال برانگیخته است.

ژوئر جیانگ، مدیر عامل استخر استخراج بیت کوین BTC.TOP، در پستی در ۲۵ سپتامبر ادعا کرد که بیت کوین ذخیره شده در پروتکل Mixin «از ابتدا نباید به سرقت می رفت». جیانگ ادعا می کند که معمولاً بیت کوین Mixin (BTC) “در انبار سرد نگهداری می شود” و تحت تأثیر هک سرور ابری که کیف پول های داغ Mixin را به خطر می اندازد، قرار نمی گیرد. Mixin در آخرین گزارش ماهانه خود در ماه جولای مجموعا 9544 بیت کوین ذخیره شده در پروتکل خود را به ارزش تقریبی 253 میلیون دلار فاش کرد.

در 23 سپتامبر، پایگاه داده ارائه‌دهنده خدمات ابری Mixin توسط هکرها مورد نفوذ قرار گرفت و منجر به از دست رفتن 200 میلیون دلار از دارایی‌های شبکه اصلی شد. خدمات واریز و برداشت در پروتکل بلافاصله به حالت تعلیق درآمد. با این حال، توسعه دهندگان گفتند که با ادامه تحقیقات، نقل و انتقالات تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت.

شیائودونگ فنگ، بنیانگذار Mixin، در یک جلسه توجیهی زنده در 25 سپتامبر گفت که بیت کوین “دارایی اصلی” است که در جریان حادثه امنیتی 200 میلیون دلاری به سرقت رفته است و توسعه دهندگان “حداکثر تا 50٪” برای دارایی های سرقت شده به کاربران غرامت می دهند. . به گفته فنگ، مابقی به‌صورت «ادعاهای مسئولیت توکن‌شده» بین کاربران توزیع می‌شود، که Mixin در نهایت آن‌ها را «با سود آینده» بازخرید می‌کند.

طبق اطلاعات ارائه شده توسط DeFiLlama، Mixin، که در سال 2017 تأسیس شد، قبل از حادثه، تقریباً 400 میلیون دلار در 48 زنجیره در پروتکل خود قفل شده بود. این پروتکل به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های دیجیتال را از طریق شماره تلفن برای افراد دیگر ارسال کنند. Xiaolai Li، میلیاردر چینی و مشتاق بیت کوین، یکی از اولین سرمایه گذاران فرشته این شرکت است.

مجله: آیا DAO ها بیش از حد ارزیابی شده و غیرقابل استفاده هستند؟ درس هایی از خط مقدم
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید