هک 16 میلیون دلار ارزهای دیجیتال در ماه آگوست – گزارش


مدت کوتاهی پس از راه اندازی پایه راه حل سطح 2 کوین بیس، چهار حادثه امنیتی رخ داد.

در ماه آگوست، در مجموع 15.8 میلیون دلار ارز دیجیتال به دلیل هک یا بهره برداری از بین رفت.

طبق گزارشی از شرکت امنیتی بلاک چین Immunfi به تاریخ 31 آگوست، در مجموع 23.4 میلیون دلار در رمزارزها به دلیل هک و کلاهبرداری از دست رفته است. این کاهش قابل توجهی در مقایسه با 320.5 میلیون دلار از دست رفته در ماه جولای است. تمام سوء استفاده ها شامل حملات به پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) بود و هیچ حادثه واحدی روی موسسات مالی مرکزی وجود نداشت.

از 21 حادثه امنیتی گزارش شده، پنج مورد در بلاک چین اتریوم و چهار مورد در زنجیره BNB رخ داده است. Base، راه‌حل بسیار موردانتظار سطح ۲ کوین‌بیس، مدت کوتاهی پس از راه‌اندازی در ۹ آگوست شاهد چهار آسیب‌پذیری بود.

یکی از بزرگترین ضررها هک Exactly Protocol در 18 آگوست است که در آن 4323.6 اتر (ETH) (7.2 میلیون دلار) از سپرده های کاربران از طریق یک قرارداد سپرده مخرب به سرقت رفت.

در همین حال، Magnate Finance، یک پروتکل استقراض و وام دهی که در 25 اوت در Base به کار گرفته شد، پس از اینکه کارآگاه اصلی DeFi zachXBT ادعا کرد که آدرس توزیع کننده Magnate Finance به کلاهبرداری خروج مرتبط است، یک کلاهبرداری خروج 6.5 میلیون دلاری ترتیب داد. تمام دارایی ها از قرارداد هوشمند پروتکل حذف شده اند. وب سایت و شبکه های اجتماعی نیز آفلاین شدند.

بر اساس داده‌های Immunefi، کاربران از ابتدای سال تاکنون ۱.۲۵ میلیارد دلار ارزهای دیجیتال را به دلیل هک‌ها و فعالیت‌های کلاهبرداری از دست داده‌اند. در ماه مارس، پروتکل DeFi Euler Finance 195 میلیون دلار در یک حمله اعتباری مخرب فلش از دست داد. کمتر از یک ماه بعد، هکر اویلر بیش از 90 درصد از دارایی های کاربران را پس از تهدید توسعه دهندگان به اقدام قانونی علیه آنها بازگرداند.

گزارش حادثه امنیتی آگوست 2023 DeFi | منبع: ایمونفی

مجله: آیا باید پرداخت باج افزار را ممنوع کنیم؟ ایده ای جذاب اما خطرناک


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *